Smysluplnost opatření

Napsat příspěvek
Velikost písma:
2226
20.9.21 18:59
@Uslava píše:
Za koho kandiduješ? S tvými schopnostmi patříš do vlády, co do vlády - patříš k pár vyvoleným, kteří vládnou světu. Určitě víš, kde jsou. Tak šup. Jdi otevřít oči celému světu. Nenech nás v tom. :think: :potlesk:

Ne díky. Po kandidatuře kamkoli netoužím a po světovládě už vůbec ne. Mám spokojenou rodinu a to je nejvíc. A otevírat někomu oči, to jsem zkoušel tak ve dvaceti, z toho už jsem vyrost. Kdo je chce mít otevřené, ten si informace sežene a kdo ne tak tomu je neotevře ani svatej Petr. Vždyť to určitě víš podle sebe. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37152
20.9.21 19:49
@takymanžel píše:
Určitě máš pravdu, při svém vzdělání, zajímavé je jen, že pokud doma stříkám, koníček, v respirátoru s výdechovým ventilem třeba i víc než hodinu, tak je to v poho, zatímco stačí půl hodiny v nákupáku s respirátorem a pálí mě žáha. A to na pálení žáhy netrpím. :nevim:

to je zajímavé -
No tak to máš možná reflux, zvýšené dechové úsilí při výdechu ti tlačí nahoru šťávy. Dechová cvičení typu „dýchání proti odporu, brčkem do vodu“ se normálně indikují plicně nemocným (řada lidí po covidu je teď má nakázaná), v tom není vada výrobku, ale možná tvého ústrojenství.

Nicméně na příkladu jednotlivce se nedá dokázat ani vyvrátit v medicíně nic, kdo ví, co tě vlastně v krku pálí, jakým mechanismem a jakou roli v tom hraje psychika. Rozhodně to není obvyklá respirátorová obtíž.

Zkus si schválně vzít dlouhou rouru o průměru 2 cm a dýchat do ní - odpor by to nemělo mít a CO2 habaděj. Uvidíš.

Těm bolestem hlavy docela věřím, jednak se objevují konstantně a jednak úponové bolesti jsou celkem časté - tam by obvykle pomohlo nenechat to tahat za uši, ale použít spojku na gumičky, ale známe to, kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2226
20.9.21 20:47

@Pudloslava Respirátor s ventilem, alespoň ten který mám, způsobuje daleko větší odpor výdechu než papírový respirátor. CO2 způsobuje překyselení organismu a je to právě ten krůček, který může způsobovat problémy. Pravda kdybych neměl rád sladký, tak by to možná nevadilo. :D Stačí trocha základních znalostí fyziky a je jasné, že ať děláš co chceš, tak k čerstvému vzduchu se dostaneš až poté, co vdechneš ten zbytek kysličníku v masce. Šnorchlovat nechodím a jaké mají problémy potápěči mě nezajímá, dělají to dobrovolně. Nicméně nutit někoho pracovat osm hodin v respirátoru, je blbost. A promiň, ale nosit to na trvalo jak jsi zmínila mi nezní rozumně. Jediný, kde bych byl ochoten to akceptovat, je v u lékaře. Taky nestojím o to chytit chřipku nebo něco jiného, když jdu s vyvrknutým kotníkem nebo na preventivku.
A ne reflux nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
873
20.9.21 21:00
@takymanžel píše:
Respirátor s ventilem, alespoň ten který mám, způsobuje daleko větší odpor výdechu než papírový respirátor. CO2 způsobuje překyselení organismu a je to právě ten krůček, který může způsobovat problémy. Pravda kdybych neměl rád sladký, tak by to možná nevadilo. :D Stačí trocha základních znalostí fyziky a je jasné, že ať děláš co chceš, tak k čerstvému vzduchu se dostaneš až poté, co vdechneš ten zbytek kysličníku v masce. Šnorchlovat nechodím a jaké mají problémy potápěči mě nezajímá, dělají to dobrovolně. Nicméně nutit někoho pracovat osm hodin v respirátoru, je blbost. A promiň, ale nosit to na trvalo jak jsi zmínila mi nezní rozumně. Jediný, kde bych byl ochoten to akceptovat, je v u lékaře. Taky nestojím o to chytit chřipku nebo něco jiného, když jdu s vyvrknutým kotníkem nebo na preventivku.
A ne reflux nemám.

Ale i když nemáš respirátor, tak stejně znovu vdechuješ část vzduchu, který jsi měl v dýchacích cestách při výdechu. Tam se přece nevytváří ve srovnáním s respirátorem nějaký podtlak, aby tam vydýchaného vzduchu bylo míň.
Beru, že může být o něco větší odpor proti nádechu a výdechu a respirátor zachytí vodní páru ve výdechu. Ale důvod pro zvyšování koncentrace CO2 v těle tam nevidím. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2226
20.9.21 21:15
@catch-22 píše:
Ale i když nemáš respirátor, tak stejně znovu vdechuješ část vzduchu, který jsi měl v dýchacích cestách při výdechu. Tam se přece nevytváří ve srovnáním s respirátorem nějaký podtlak, aby tam vydýchaného vzduchu bylo míň.
Beru, že může být o něco větší odpor proti nádechu a výdechu a respirátor zachytí vodní páru ve výdechu. Ale důvod pro zvyšování koncentrace CO2 v těle tam nevidím. :think:

To jako vážně? To, co máš v dýchacích cestách, pokud něco, to vdechuješ vždycky a s respirátorem navíc celý obsah respirátoru. Nebo si snad myslíš, že se nějakým zázrakem přemění na kyslík? A v respirátoru se vytváří podtlak pouze při nádechu. Při výdechu se naopak nafoukne a celý jeho obsah musíš znovu vdechnout, než se dostaneš k „čerstvému“ vzduchu. A navíc, veškeré bakterie se v tom po pěti minutách na chladnějším vzduchu mokrém hadru hezky zachytí a můžeš si je užít znovu, Opravdu zdravá věc na dlouhodobé používání. Pochybuji, že si to někdo mění po dvaceti minutách, jak původně navrhuje výrobce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
873
20.9.21 21:31
@takymanžel píše:
To jako vážně? To, co máš v dýchacích cestách, pokud něco, to vdechuješ vždycky a s respirátorem navíc celý obsah respirátoru. Nebo si snad myslíš, že se nějakým zázrakem přemění na kyslík? A v respirátoru se vytváří podtlak pouze při nádechu. Při výdechu se naopak nafoukne a celý jeho obsah musíš znovu vdechnout, než se dostaneš k „čerstvému“ vzduchu. A navíc, veškeré bakterie se v tom po pěti minutách na chladnějším vzduchu mokrém hadru hezky zachytí a můžeš si je užít znovu, Opravdu zdravá věc na dlouhodobé používání. Pochybuji, že si to někdo mění po dvaceti minutách, jak původně navrhuje výrobce.

Když si vezmu podle https://www.wikiskripta.eu/…C3%AD_objemy
objem vdechu cca 500 ml, objem dýchacích cest těch 150 až 200 ml, jestli k tomu přibude pár centimetrů krychlových z respirátoru, mi připadá zanedbatelné.
Z vlastní zkušenosti nenosím zase tak často, jen párkrát se zadařilo na několik hodin, ale za chvíli jsem o něm ani nevěděl, asi to bude individuální. Děcka co měly a teď zase mají ve škole, jsou taky v pohodě, možná to zdědily po mně. :mrgreen: Sice tedy všichni používáme FFP3, ale to by mělo být ještě „horší“, jestli mají nižší propustnost. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2226
20.9.21 22:22

@catch-22 :mrgreen: Tak pokud chceš počítat. Vynecháme dýchací cesty, to je pořád stejné. Takže, pokud nadechneš 500ml vzduchu tak je obsah CO2 cca 0,15ml. Jeho obsah ve vzduchu, je totiž 0,03%. Ve vydechovaném vzduchu ho je 4,5%. Za předpokladu, že respirátor má obsah cca 100ml, což je jedno deci, to si myslím, že může mít i víc, tak je obsah CO2 který vdechuješ, třicetinásobný. Myslím, že to není tak zanedbatelné. 0,03% z 500ml = 0,15ml
4,5% ze 100ml = 4,5ml
To jen pro legraci trocha matematiky. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
873
20.9.21 22:48
@takymanžel píše:
@catch-22 :mrgreen: Tak pokud chceš počítat. Vynecháme dýchací cesty, to je pořád stejné. Takže, pokud nadechneš 500ml vzduchu tak je obsah CO2 cca 0,15ml. Jeho obsah ve vzduchu, je totiž 0,03%. Ve vydechovaném vzduchu ho je 4,5%. Za předpokladu, že respirátor má obsah cca 100ml, což je jedno deci, to si myslím, že může mít i víc, tak je obsah CO2 který vdechuješ, třicetinásobný. Myslím, že to není tak zanedbatelné. 0,03% z 500ml = 0,15ml
4,5% ze 100ml = 4,5ml
To jen pro legraci trocha matematiky. :D

Nevynecháme dýchací cesty, ty tam právě hrají roli.
Pokud nadechnu 500 ml vzduchu, při výdechu zůstane v dýchacích cestách 150 - 200 ml vydýchaného vzduchu. A ten tam jaksi zůstává pokaždé.
Dýchání spočívá v tom, že se průběžně ředí vydýchaný vzduch v dýchacích cestách včetně plic čerstvým vzduchem, ale výměna celého objemu to není. Plíce, dýchací trubice a ústní dutina nesplasknou, aby v nich nic nebylo.
Jestli tedy respirátor na Tvém obličeji zabírá 100 ml, tedy stejný objem jako cca polovina objemu Tvých dýchacích cest, tj. vnitřní dutina ústní, dýchací trubice, plíce, rozhodně nechci vidět Tvou fotku. :mrgreen: :mrgreen:
To jen pro legraci trocha logiky. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6896
21.9.21 08:03
@takymanžel píše:
Ne díky. Po kandidatuře kamkoli netoužím a po světovládě už vůbec ne. Mám spokojenou rodinu a to je nejvíc. A otevírat někomu oči, to jsem zkoušel tak ve dvaceti, z toho už jsem vyrost. Kdo je chce mít otevřené, ten si informace sežene a kdo ne tak tomu je neotevře ani svatej Petr. Vždyť to určitě víš podle sebe. ;)

Sleduju jak se snažíš. :pankac: :pankac: Baví mě to
:dance: :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37152
21.9.21 11:16
@takymanžel píše:
@Pudloslava Respirátor s ventilem, alespoň ten který mám, způsobuje daleko větší odpor výdechu než papírový respirátor. CO2 způsobuje překyselení organismu a je to právě ten krůček, který může způsobovat problémy. Pravda kdybych neměl rád sladký, tak by to možná nevadilo. :D Stačí trocha základních znalostí fyziky a je jasné, že ať děláš co chceš, tak k čerstvému vzduchu se dostaneš až poté, co vdechneš ten zbytek kysličníku v masce. Šnorchlovat nechodím a jaké mají problémy potápěči mě nezajímá, dělají to dobrovolně. Nicméně nutit někoho pracovat osm hodin v respirátoru, je blbost. A promiň, ale nosit to na trvalo jak jsi zmínila mi nezní rozumně. Jediný, kde bych byl ochoten to akceptovat, je v u lékaře. Taky nestojím o to chytit chřipku nebo něco jiného, když jdu s vyvrknutým kotníkem nebo na preventivku.
A ne reflux nemám.

pockej, v cem teda myslis, ze ti vydechovy ventil pomaha? Mrtvy prostor obou respiratoru je stejny, tedy množství znovuvdechnutého CO2 také.

a zaha nepali od CO2, pálení v krku je způsobeno návratem žaludečních šťáv do míst, kde nemají co dělat - nejsou ani kyselejší, jen na blbém místě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat