Snad nikdy nekončící snažení

18.10.19 00:04

Snad nikdy nekončící snažení

Ahoj, od července 2018 se snažíme o miminko, tehdy mi bylo 18 a naivně jsem si myslela, že se podaří snad napoprvé.. vždyť jsme přeci mladí. V lednu 2019 jsem otěhotněla, bohužel ne na dlouho, hned při první menstruaci jsem potratila. Doktor řekl, že máme měsíc počkat a potom mám začít brát kyselinu listovou a můžeme se snažit dál. Bohužel ale pořád nic, když jsem řekla doktorovi, že to chci začít řešit, řekl mi, že se to řeší po roce a půl, tudíž máme ještě čas. Ale já už jsem opravdu zoufalá, každý negativní test obrečím. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá takovou zkušenost za sebou, jak to řešil váš doktor, nebo co vám pomohlo otěhotnět. Za všechny rady budu moc ráda a předem vám za ně děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18.10.19 01:04

Ahoj my se taky snažíme o miminko a chce to hlavně klid. Vím, že tohle tě asi moc neuklidní, ale jsou případy, kdy ženy nemohly roky otěhotnět, snažily se a trápily. Po letech to vzdaly a najednou bum byly v tom. Ta psychika je neuvěřitelně důležitá. Zkus se zaměřit na sebe, starej se o svoje zdraví a o to ať si spokojená a nestresuj se těhotenskými testy a věřím že to přijde samo. Jinak ještě jsem slyšela že některým ženám pomohla akupunktura tak to taky můžeš zkusit, ale jak říkám základ je být v pohodě a nestrachovat se ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.10.19 01:10

@LadynkaPelinka děkuji za radu, snažím se na to tolik nemyslet, ale nejsem v tom zrovna moc dobrá, ta akupunktura je dobrý nápad, to jsem ještě neslyšela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.10.19 01:40

Jojo dělají to někdy na gynekologii :lol: někdy může být důvodem, proč nejde otěhotnět i problém se svaly pánevního dna. Pokud sis někdy v dětství hodně narazila kostrč nebo jsi často ve stresu tak právě tyto svaly ztuhnou a pak právě můžou dělat problémy s početím. Jestli je to tvuj případ, to nevím. Ale existuje cvičení od paní Mojžíšové které by mělo pomoci. Bohužel v dnešní době mezi sebou lékaři moc nekomunikují a neřeší zdravotní problémy komplexně a pak nasadí hormonální léčbu která má spoustu rizik i když je to třeba nějaký takový problém a je to zbytečné. Vím že se ty svaly dají uvolnit i pomoci takové metody přes konečník, ale asi to nebude zrovna příjemné. :roll: Dělají to někteří fyzioterapeuti kteří se zabývají neplodnosti. Taky jsem ještě slyšela že někteří (muži) berou doplňky stravy s houbou cordyceps a zlepší se jim potom kvalita spermií. V každém případě doporučuji nepanikařit a nechat tomu volný průběh. Stejně jak ti říkal gynekolog musíš ještě počkat než bude možná nějaká léčba tak se mezi tím raději soustřeď na svou psychiku ať si v pohodě, můžeš zkusit cvičení a nějaké přírodní pomocníky a když to nepomůže tak pak pomůže gynekolog. https://youtu.be/TX6UhFqn1vE Jo a tady mluví o té houbě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
372
18.10.19 01:57

Ahoj, a měříš si ovulaci (testama nebo teploměrem?)? Máš vyšetřené vaječníky a vejcovody pomocí UTZ? To jsou neinvazivní vyšetření, které by ti měli udělat, aniž by začali nějakou léčbu. Hlavně jdi do státního zařízení, a ne do žádného soukromého centra asistované reprodukce a podobně. Jen ždímou prachy a ničí zdraví lidem. Nevím, kde bydlíš, ale našla bych si nějakou státní velkou nemocnici, kde by ti měli i bez léčby taková vyšetření provést, aby věděli, že přirozenému početí nic nebrání. Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
18.10.19 04:18

Holka vím jak se cítíš, já tak brečela 5 let než jsem otěhotněla a to jsem už byla tak na tom zle, že jsem nemohla vidět tehotnou nebo malé ditko, moc mě to vnitřně bolelo… Bylo to pro mě hrozné období které bych nepřála nikomu…u mě po x vyšetření zjistili, že jsem měla uzavrenou vnitřní branku a proto nemohla otěhotnět… Jinak bych asi být tebou obešla lékaře a zkusila jít do CARU, určitě berou i bez zadanek, ale to se musí člověk jich přímo zeptat.. držím pěsti, určitě se brzo povede:tulip:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
295
18.10.19 04:43

@Annie114 Pokud tě to tak moc trápí a už nechceš čekat, tak se objednejte do CAR. Žádanku nepotřebuješ, všechny testy si udělají. Ale když se jednou zadařilo, tak bych počkala, zkus nějaké cvičení na uvolnění pánevního dna, Mojžíšovou, hormonální jógu, břišní tance. Akupunktura je taky dobrá. A najdi si i nějaký koníček u kterého aspoň na pár hodin v týdnu vypneš hlavu. Já si moc dobře pamatuji jaké to je se snažit, jak člověk obrečí každou těhotnou kamarádku a známou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.10.19 06:10
@Gargamel píše:
Ahoj, a měříš si ovulaci (testama nebo teploměrem?)? Máš vyšetřené vaječníky a vejcovody pomocí UTZ? To jsou neinvazivní vyšetření, které by ti měli udělat, aniž by začali nějakou léčbu. Hlavně jdi do státního zařízení, a ne do žádného soukromého centra asistované reprodukce a podobně. Jen ždímou prachy a ničí zdraví lidem. Nevím, kde bydlíš, ale našla bych si nějakou státní velkou nemocnici, kde by ti měli i bez léčby taková vyšetření provést, aby věděli, že přirozenému početí nic nebrání. Držím palce!

Tohle je absolutní kec!!! V soukromych centrrch asistované reprodukce neplatis do okamziku, kdy se rozhodneš pro umělé oplodnění (IVF). Mám zkušenost se statnimi nemocnicemi a tragedie. Nekolika mesicni čekací lhůta, kdyz uz se na řadu dostaneš, tak na tebe nemaji ani pul hodiny, protože na chodbě čekají další. Nedej bože, aby si mela dotazy po konzultaci, uz nikdy se nikam nedovolas nebo řeknou, že nemají čas.

Nevíme, odkud jsi, ale za mě doporucuju třeba Iscare v Praze. Perfektní přístup, chodila jsem k MUDr. Lenertove - mlade, hezke a moc příjemné doktorce :) Navíc je tam i MUDr. Malickova, profik na reprodukcni imunologii, diky které já mám doma jednovajecna dvojčátka :lol: Podstoupila jsem tam i 3 inseminace - ZADARMO, protože x pokusu je hrazeno pojišťovnou. Za celou dobu jsem nezaplatila ani korunu a bylo o mě perfektne postaráno!!

Takze si klidně zavolej i do soukromych klinik a schvalne se na recepci zeptej, zda bys platila kazdou konzultaci nebo nikoliv, myslim, ze budeš příjemně překvapená. Navíc pokud si takhle mladá, určitě v tom bude jen „drpbnost“, proč se nedaří a IVF nebude nutné. Držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
K92
517
18.10.19 07:49

A já bych to v tvém věku hodila za hlavu a to smažení si prostě užívala. jednou jsi otěhotněla, tak je jasné, že to půjde :-) :-). Co práce? Jsi v ní spokojená? Co škola? Nechceš se dal vzdělávat? V 18 toho za sebou asi ještě moc nemáš. Jestli nejste manželé, tak naplánujte svatbu, v zimě exotickou dovolenou. Začni cvičit, malovat a já nevím co všechno ještě. Rozhodně bych ze sebe v 18 letech nedělala pokusného králíka na nějaké reprodukční klinice a nechala to ještě chvíli na přírodě. Najela bych akorát na zdravější životní styl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
18.10.19 08:02

Jste ještě maldinká, na nic nemusíte spěchat a již jednou se vám otěhotnět podařilo. Takže to jde. Podle statistiky je průměrná doba snažení o první díte cca 8 měsíců. Největší problém bych u vás viděla v psychice. U nás první dítě trvalo nějakých 9 měsíců. Nic jsem při tom nijak výrazně neřešila, žádné ovulační ani těhotenské testy. A miminko si nás samo našlo. Byla jsem cca o 5 let starší než vy. Druhé mimčo přišlo hned na druhý pokus. To jsem vůbec neočekávala. Byla spousta provozních starostí se starší dcerkou. Pak jsme zkoušeli třetí. To jsem strašně moc chtěla. Všude byla miminka a já si tak přála další uzlík v náručí. Očekávala jsem, že to půjde taky samo. Leč i po půl roce nic. Pak jsem nastoupila do práce. Začali jsme rekonstruovat dům. A po dalších třech letech jsem si řekla, že by to třetí bylo možná fajn. Ale vnitřně se mi do toho už nechtělo. Zvykla jsem si spát celou noc. Neřešit plínky. A světe div se…vyšlo to hned napoprvé. Proto se uvolněte, nechte vše volně plynout. Žádné plánování a testování a uvidíte, že to přijde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10264
18.10.19 08:18

My se snažili 3roky a 5 nevydarených těhotenství. Paradoxně po 2 nevydarenych jsem byla klidnější než kdy dřív. Doktor to řešil po roce, byla jsem starší, takže ano, máte čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
18.10.19 08:24

Ahoj já jsem vysadila prášky v říjnu 2017… Od té doby jsem chtěla miminko… Ale bohužel každý měsíc negativní test… Přítel se rozhodl v cervnu, že od září si půjde dodělat dalkove školu na obor ve kterým chce podnikat… Takže snažení se odložilo protože přeci nemůžu rodit když on bude dělat zkoušky :grin: :grin: :grin: a bum… V květnu bude dělat zkoušky a já rodit… Psychika dělá opravdu hodně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3108
18.10.19 09:31

Je ji 18. Udelat nejaka lepsi vysetreni v caru si muze nechat, ale i ivf ji zatim nikde neudělají, i kdyby to na nej bylo. Pojistovny to schvaluji az od 22.roku veku.

Zkoušela bych babske rady, vitaminy, cviceni, ale nelamala bych to pres koleno. Jednou se to podarilo, podari se podruhe a casu mate mraky.

@Gargamel Co to meles za blbosti? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
18.10.19 09:34

Ahojky, chápu jak se cítíš. My jsme se snažili více jak 3 roky. První rok nám gyndař řekl, ať to necháme na přírodě. No samozřejmě nic. Po roce šel přítel na spermiogram a byl v pořádku. Mě udělal hormonální profil a zjistilo se, že mám strašně moc prolaktinu, bez toho, aniž bych měla jakékoliv příznaky. Tak jsem se léčila na endokrinologii. Za půl roku jsem už měla výsledky ok, a za další půlrok jsme se mohli začít snažit znovu. Hned jsem si na gyndě nechala napsat cvičení podle Mojžíšové. Tam při prvním vyšetření mi zjistili bloknutou (či co) kostrč. Probíhaly mobilizace, cvičení a hlavně cvičení 2× denně poctivě doma. Toto trvalo 9 měsíců. Samozřejmě každý měsíc jsem měla příznaky jako z učebnice a pak jsem při každé MS brečela. Chudák přítel byl ze mě na nervy. Pak me ještě čekaly 3 cykly hormonální léčby na gyndě, no a nakonec jsme tedy v březnu tohoto roku dostali žádanku do CARu. To jsem si řekla, že jestli už toto nevyjde, tak to prdíme, že už na to nemám. Šli jsme na úvodní konzultaci, vše pěkně vysvětlili a měla jsem se dostavit začátkem cyklu na horm. profil. No a tam jsem už nemusela, protože jsem tak hodně myslela na MS kdy už přijde, že nepřišla vůbec a za 8 týdnů už konečně uvidíme výsledek našeho snažení :-). Ale je pravda, že mě je letos 35, ty jsi mlaďounká. Pokud máš výsledky ok, tak si myslím, že to přijde, ani nebudeš vědět jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
372
18.10.19 09:40

@Pajka89 Co přesně myslíš těmi blbostmi? Že si má nechat udělat vyšetření průchodnosti vejcovodů a vyšetření vaječníků? Nebo že soukromá reprodukční centra tlačí do IVF mnoho lidí, kteří to ani nepotřebují?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama