Snadno se naštve a pak se mnou nemluví

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.7.22 16:33

Snadno se naštve a pak se mnou nemluví

Mám problémy s přítelem - jsme spolu rok. A jako nejdříve všechno super, taková ta láska a růžové brýle a tak, ale pak se to začalo kazit, respektive co mi začalo vadit na pritelovi je to, jak rychle se dokáže naštvat a jak se ke mně pak chová. Respektive když se naštve na mě, tak pak dokáže třeba 2-3 trucovat a prakticky se mnou nemluvit a dává mi pěknou sodu za to, že jsem něco provedla (přitom kolikrát to jsou docela maličkosti, například jednou jel ke mně Uberem domů, ale neměl u sebe drobné, jen vysokou hotovost a tak jsme se domluvili, že sebehnu dolu a zaplatím to, jenže bylo už po pulnoci, skoro půl jedné ráno a ja jsem při čekání usnula na gauči u televize a probudila se až o hodinu později, kdy na mě samozřejmě už byl strašně naštvaný, že jsem usnula a on musel jet někam k bankomatu a tam si vybrat a ten řidič byl nepříjemný atd…a 3 dny potom mě ignoroval a vůbec se mnou nemluvil a prakticky trvalo, než se zase uklidnil) - no a takto toho bylo vícero, že se naštval a pak prostě se mnou nemluvil a ignoroval mě a pak trvalo, než se zase uklidnil. Přitom třeba on taky kolikrát něco slíbí a pak nedodrží, udělá nějakou chybu, ale nikdo nejsme dokonalý a tak se stane, ale spíše prostě mě mrzí, že mi dává takzvaný “silent treatment” a ja nikdy nevím, na čem jsem nebo co mám dělat :(

Třeba včera si stěžoval na to, že jeho byt je dále od centra a potřeboval by tak něco blíže, aby nejezdil domu z práce vždy tak pozdě. Načež ja mu rekla, že je mi to líto a že jsem mu tedy měla pomoci najít něco blíže centru, když hledal a on se naštval, že to není přeci nic špatného, že si jen stěžuje a zase od včerejška ticho a žádná zprava, žádný hovor, nic a moc dobře vím, že je zase naštvaný….Ach, už me to unavuje celkem toto všechno, protože mi fakt přijde, že se naštve kvůli každé blbosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
690
3.7.22 16:35

:roll: :roll: Ne, není to vhodný parťák do života

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15381
3.7.22 16:40
@Anonymní píše:
Mám problémy s přítelem - jsme spolu rok. A jako nejdříve všechno super, taková ta láska a růžové brýle a tak, ale pak se to začalo kazit, respektive co mi začalo vadit na pritelovi je to, jak rychle se dokáže naštvat a jak se ke mně pak chová. Respektive když se naštve na mě, tak pak dokáže třeba 2-3 trucovat a prakticky se mnou nemluvit a dává mi pěknou sodu za to, že jsem něco provedla (přitom kolikrát to jsou docela maličkosti, například jednou jel ke mně Uberem domů, ale neměl u sebe drobné, jen vysokou hotovost a tak jsme se domluvili, že sebehnu dolu a zaplatím to, jenže bylo už po pulnoci, skoro půl jedné ráno a ja jsem při čekání usnula na gauči u televize a probudila se až o hodinu později, kdy na mě samozřejmě už byl strašně naštvaný, že jsem usnula a on musel jet někam k bankomatu a tam si vybrat a ten řidič byl nepříjemný atd…a 3 dny potom mě ignoroval a vůbec se mnou nemluvil a prakticky trvalo, než se zase uklidnil) - no a takto toho bylo vícero, že se naštval a pak prostě se mnou nemluvil a ignoroval mě a pak trvalo, než se zase uklidnil. Přitom třeba on taky kolikrát něco slíbí a pak nedodrží, udělá nějakou chybu, ale nikdo nejsme dokonalý a tak se stane, ale spíše prostě mě mrzí, že mi dává takzvaný “silent treatment” a ja nikdy nevím, na čem jsem nebo co mám dělat :(Třeba včera si stěžoval na to, že jeho byt je dále od centra a potřeboval by tak něco blíže, aby nejezdil domu z práce vždy tak pozdě. Načež ja mu rekla, že je mi to líto a že jsem mu tedy měla pomoci najít něco blíže centru, když hledal a on se naštval, že to není přeci nic špatného, že si jen stěžuje a zase od včerejška ticho a žádná zprava, žádný hovor, nic a moc dobře vím, že je zase naštvaný….Ach, už me to unavuje celkem toto všechno, protože mi fakt přijde, že se naštve kvůli každé blbosti.

Pošli ho do háje, nesnáším tyhle chronický naštvávače kvůli ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
21597
3.7.22 16:43

Je schopný reflektovat to, že teda mu nejde komunikace a řešení sporu a je ochotný se učit to řešit jinak?

Pokud ne, tak bych ho pustila do oběhu a nebo si ho nechala jen na sex, pokud je fakt extrémně dobrý. (a něco mi říká, že i v sexu bude sebestředný a neschopný vnímat potřeby toho druhého)

Tohel fakt není pro život.

Chová se jak pětileté rozmazlené dítě,

Jinak pasivní agresi pojmenovat a ignorovat - nenechat se vycukat a nezačít zjišťovat co se děje a za něco se omlouvat v okamžiku, kdy on není schopný uznat svých 50 % podílu na vzniklém konfliktu.

Jinak teda pokud jezdí uberem, tak tam se to platí bezhotovostně v aplikaci - prostě z tebe chtěl vytáhnout prachy na tágo.

Příspěvek upraven 03.07.22 v 16:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
3.7.22 16:44

On neumí naparovat kartu do Uber aplikace, aby se platba strhla automaticky, takže nutí svoji přítelkyni na něj cekat s hotovosti do půlnoci?
Jinak bez komentáře..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
21597
3.7.22 16:50

Zkus si představit jakoukoliv běžnou partnerskou krizi, kde už o něco jde - zdraví, děti, dělba nepříjemné práce, majetky. Jak by je řešil?

A ne - sám od sebe se zázračně nezmění.

Změnit podobné spratkovské manýry, které popisuješ jde, ale to si jich dotyčný musí být vědomí, musí být schopný je přiznat, omluvit se za něj a hledat cesty jak to dělat jinak - nejlépe za pomoci psychoterapeuta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24510
3.7.22 16:50

Taková holka trochu :lol: radím ti kopnout ho do zadnice, s tímhle žít a mít rodinu fakt nechceš. Pokud s ním potřebuješ zůstat, tak bych si to jeho trucování pěkně užila, třeba bych odjela za kámoškou, naplánovala si nějakou akci,… Až se milostivě ozve, tak bych mu řekla, že klidně může trucovat dál, že mám lepší program než čekat, až se odfoukne jako urážlivá Barka. Jak se znám, spojila bych všechno dohromady, šla bych na pořádný mejdan a odsud ho poslala do háje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
368
3.7.22 16:55

Uber se plati bezhotovostne. Takze z tebe akorat chtel tahat prachy za taxik …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60002
3.7.22 17:01

Takového fňukače bych nechtěla. Takže by bylo pápá láká a měj se :mavam:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.7.22 17:02

@arinecka jako už me to taky začíná docela zlobit, jakoze uznávám, že některé věci byly fakt moje chyba (zapomněla jsem na něco nebo jsem treba fakt udělala nějakou chybu jinou), ale spíše mi fakt vadí, že se fakt naštve a dá mi to “sežrat” a pak ještě děla ten “silent treatment” :roll:

@Ou Já mu to několikrát říkala, že prostě bych ocenila, kdybychom ty věci mohli probrat a ne aby se naštval a pak se mnou nemluvil - třeba říct, že Ok, byla to chyba, mrzí me to, tak pojďme začít znovu…prostě to vykomunikovat ty problémy a ne spolu nemluvit. Bohužel v tom sexu je až dost dobrý, snad nejlepší, co jsem kdy měla, takže na to bych si ho kdyžtak nechala :D ale jinak asi ne no…jinak ještě s tím Uberem - to byla nějaká nešťastná náhoda, že nějak mu nefungovala karta, nevím vůbec proč, prostě mu to nešlo, říkalo furt nějaký error a proto jel na tu hotovost - na druhy den ji tam tu kartu zadal znovu a šla, když jel domu, takže asi nějaký problém v tu chvíli zrovna, takže tady se ho musím trochu zastat, že toto byla nešťastná situace

@Svetluska55 to byla nějaká nešťastná náhoda, že nějak mu nefungovala karta, nevím vůbec proč, prostě mu to nešlo, říkalo furt nějaký error a proto jel na tu hotovost - na druhy den ji tam tu kartu odebral a zadal znovu a šla, když jel domu, takže asi nějaký technicky problém v tu chvíli zrovna, takže tady se ho musím trochu zastat, že toto byla nešťastná situace a on za to úplně nemohl - ale Jo, ta reakce potom byla blbá

• Citovat
  • Nahlásit
20687
3.7.22 17:22

ROZCHOD!

To co dela je psychicke tyrani.
Nedokaze s tebou spolupracovat, chce nad tebou vyhrat. Vzdy.
Je to porucha a neda se to zmenit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
21597
3.7.22 17:25

Takže on má problém a tebe seřve za to že ho musel vyřešit tím, že zastavil u bankomatu. Miláček.

Nech si ho jako milence, ale nic víc po něm nechtěj a hlavně s ním neplánuj budoucnost a chovej se k němu trošku jako ke štěnátku. Když se bude chovat tak, jak chce, tak to odměňuj, nežádoucí chování ignoruj, když to bude s nežádoucím chování přehánět, tak ho seřvi. Buď se zvládne přizpůsobit a nebo ne… Je nezralý a zakomplexovaný až hrůza - nesnaž se ho zachraňovat, v tom se jen utopíš. V případě zázračného prozření a sebereflexe ho směřuj do psychoterapie.

Nebude to partnerství, bude to milenec. Ale on se vážně jako partner nechová.

A teda hlavně si úzkostlivě hlídej antikoncepci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.7.22 17:27

@Ou právě že různé situace jsme spolu už řešili a prošli si tím a vždy docela dobře, bez větší újmy - problém je, když prostě se stane něco, co je prostě moje chyba (když na něco zapomenu, něco spletu, udělám nějakou blbost, a nekdy jsou to třeba fakt moje chyby a ja si to uvědomuji, že je to špatně) - tak to je prostě peklo, to se nakrkne, nemluví se mnou, ignoruje mě a já abych prostě musela čekat na to, kdy se uklidní a bude to zase Ok :nevim:

@terien právě ja jsem si rekla, že to asi začnu takto dělat, protože už na to nemám náladu furt čekat, než bude zase v pohodě

@Kelsey Jako asi to k tomu spěje, i když on je jinak fajn člověk, milý, přátelsky, pozorný, starostlivý, jak se ke mně chová, tak to je prostě úplně jinak než moji ex, všechno za mě platí, nedělá mu problém mi koupit to, co mi vidí ja očích, denně se ptá, zda jsem v pořádku, zda jsem jedla, zda nejsem unavená, pokud nemám peníze, dá mi je, pokud jsem nemocná, stráví u mě klidně hodiny, uvaří čaj a polévku, léky, uklidí kolem, pokud se necítím psychicky dobře, snaží se mě rozveselit, uklidnit, chodí mě vyzvedávat na nádraží, když jedu od rodičů atd, doprovodil mě do nemocnice, k doktorům, zajímá se o moji rodinu, zda jsou všichni v pořádku, zajímá se celkově o mě, snaží se, abych prostě byla spokojena, takový ideální přítel, takže jako on je jinak fajn, ale nez se něco semele a on se dostane do své nálady, to je jako vyměněný :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
21597
3.7.22 17:28
@Anonymní píše:
@Ou právě že různé situace jsme spolu už řešili a prošli si tím a vždy docela dobře, bez větší újmy - problém je, když prostě se stane něco, co je prostě moje chyba (když na něco zapomenu, něco spletu, udělám nějakou blbost, a nekdy jsou to třeba fakt moje chyby a ja si to uvědomuji, že je to špatně) - tak to je prostě peklo, to se nakrkne, nemluví se mnou, ignoruje mě a já abych prostě musela čekat na to, kdy se uklidní a bude to zase Ok :nevim:

Nějak ti to úplně nevěřím - ta příhoda s bankomatem je prostě jeho problém, kdy on přehodil naprosto nesmylně vinu na tebe. Stejně tak tě seřvat za to, že se omlouváš, že si mu nepomohla hledat bydlení? WTF?

Jinak teda - jsi zamilovaná - proto je celkem logické že ho bráníš, takže asi nemá smysl řešit nějaké rozchody.

Jen teda tvoje pocity, že jeho chování vůči tobě není v pořádku jsou správné. Je to nezralé, nefér a není to pro život.

Hlídej si tu antikoncepci, no. Ty to ustojíš, ale přivést do toho dítě by nebylo fér.

Příspěvek upraven 03.07.22 v 17:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.7.22 17:29

@Lucie_Sx asi jo no, jakože já prostě uznávám, že některé věci byly fakt moje chyba, ne přímo tato situace, ale stejně - prostě bych to ráda vykomunikovala a probrala to a ne byt zticha a pak najednou dělat, že se nic nestalo :roll:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat