Snadno skladatelný kočárek do terénu, pro pejskaře

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
123
22.5.22 09:21

Snadno skladatelný kočárek do terénu, pro pejskaře

Ahoj, začínám vybírat kočárek a upřímně se v tom dost ztrácím :zed:, tak jsem se přišla poradit.

S kočárkem budu jezdit dost po louce, polních cestách, lesních cestách apod., navíc tu máme i kostky, takže by měl být určitě odpružený, podle toho co jsem vyčetla asi velká kola? Je na tohle lepší trojkolka nebo čtyřkolka? Zároveň bych ale potřebovala, aby byl kočárek skladný a snadno ovladatelný. Většina procházek bude se psy, a většinou se na začátek procházky pojede autem, takže opravdu ten kočárek budu hodně skládat a rozkládat. Další věc je i ta, že psi v autě zabírají hodně místa, takže ideální, když bude fakt skladný :). Jo a ještě jedna věc by byla fajn - četla jsem, že některé kočárky mají veškerou textilní část pratelnou - to bych ocenila, protože vzhledem k tomu, že to bude na podzim, a vzhledem k té přírodě a psům očekávám, že se ten kočár občas zašpiní :mrgreen:

Jde mi hlavně o hluboký kočárek, sporťák bych třeba pak koupila zvlášť, nebo klidně i dvojkombinaci, pokud máte dobré zkušenosti jak s korbou, tak se sporťákem. Co jsem zatím koukala, tak se mi líbí (vzhledově moc ne :lol:, ale požadavky tak nějak splňují) kočárky TFK, X-lander, Thule - tam mi ale vadí, že sporťák nejde otočit proti směru jízdy, takže ten asi ne…

Nemám vyloženě v plánu nějaký extrémně těžký terén, hory a tak, spíš prostě normálně příroda. Někdo mi zase říká, že tohle zvládnu s jakýmkoli kočárem, že u hluboké korbičky to nějak nemám řešit, případně pak až vybírat pořádný sporťák? Nebo nekoukat na značku a řešit jen velká kola a odpružení? Na druhou stranu jsem někde četla, že pokud je kočárek vhodný to terénu, tak je taky stabilní a tím pádem i těžký, zabírá hodně místa, je tedy vůbec reálné sehnat to, co hledám, nebo budu muset přistoupit na kompromis?

Přemýšlím o korbičce z druhé ruky, takže pokud někdo prodáváte, tak klidně nabídněte :palec:.

Abych to trochu zpřehlednila, tak shrnu ty hlavní požadavky na kočárek:

• nemá problém v terénu
  • skladný, lehký
  • snadno ovladatelný
  • u sporťáku aby určitě šel proti směru jízdy (otočený na mě), a ideálně aby šel do úplného lehu a úplného sedu

A ještě jeden dotaz na pejskaře (a nejen je), v plánu je i nosítko, ale nevím jak v zimě? To je asi blbost ne? To je asi lepší mimi pořádně zachumlat do kočáru :lol:

Moc všem děkuji za názory :mavam:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
364
22.5.22 09:30

Tvoje požadavky se do určité míry vylučují, cokoli, co má být opravdu odpružené a do terénu, opravdu nemůže být maxi lehké a super skladné.
Jinak já trojkolky do terénu úplně nemusím, pokud není sníh, tak projedou, ale s dítětem to hází víc, protože mají tři stopy místo dvou(pokud jsou kola úplně za sebou), což v podstatě zhoršuje možnost pohodlného projetí v terénu.
Pokud máte prostor a peníze, tak je elpší kupovat zvlášť, prakticky žádná značka nemá kombinaci top+top, co tobě vyhovuje.
Ty trojkolky s velkými koly ti projedou vše, ale nějaké funkční pohodlí pro řidiče a i provětší dítě nic moc.
X-lander je taková klasika.
Za mě je vždy lepší, když jsou přední a zadní kola v jedné rovině a stejně velká, což ale bývá u těch méně skladných kočárů, které jsou úžasné do terénu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
22.5.22 09:42
@Mariane.B píše:
Tvoje požadavky se do určité míry vylučují, cokoli, co má být opravdu odpružené a do terénu, opravdu nemůže být maxi lehké a super skladné.
Jinak já trojkolky do terénu úplně nemusím, pokud není sníh, tak projedou, ale s dítětem to hází víc, protože mají tři stopy místo dvou(pokud jsou kola úplně za sebou), což v podstatě zhoršuje možnost pohodlného projetí v terénu.
Pokud máte prostor a peníze, tak je elpší kupovat zvlášť, prakticky žádná značka nemá kombinaci top+top, co tobě vyhovuje.
Ty trojkolky s velkými koly ti projedou vše, ale nějaké funkční pohodlí pro řidiče a i provětší dítě nic moc.
X-lander je taková klasika.
Za mě je vždy lepší, když jsou přední a zadní kola v jedné rovině a stejně velká, což ale bývá u těch méně skladných kočárů, které jsou úžasné do terénu.

Já jsem se toho tak trochu i bála no, že ty požadavky se budou vylučovat… Asi to tedy bude chtít nějaké kompromis, minimálně v té skladnosti… Ale zase jsem četla nějaké zkušenosti, že terénní kočárek by měl být lehký, protože jinak se s ním neskutečně nadřeš?

A ty méně skladné, úžasné do terénu, to jsou prosím jaké? :). Stejně asi budu muset pořešit rakev na auto, aby se to všechno nějak vešlo.. Jen bych potřebovala abych ten kočárek zvládla složit a umístit někam do auta sama :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
22.5.22 10:05

Samozřejmě, že váha se vždy pronese, jenže ten kočár i méně nadskakuje, že.
Ty méně skladné jsou čtyřkolky s pevnými koly. Ale vzhledem ke kočárům, které sis vybrala, by se ti asi nelíbily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26531
22.5.22 10:09
@anonym123abcd píše:
Já jsem se toho tak trochu i bála no, že ty požadavky se budou vylučovat… Asi to tedy bude chtít nějaké kompromis, minimálně v té skladnosti… Ale zase jsem četla nějaké zkušenosti, že terénní kočárek by měl být lehký, protože jinak se s ním neskutečně nadřeš?A ty méně skladné, úžasné do terénu, to jsou prosím jaké? :). Stejně asi budu muset pořešit rakev na auto, aby se to všechno nějak vešlo.. Jen bych potřebovala abych ten kočárek zvládla složit a umístit někam do auta sama :D.

Nadřeš se s kočárem, co má blbý a malý kola. Na váze fakt nezáleží, naopak těžkej kočár s velkýma kolama se ovládá mnohem líp. Nejlepší kočárky do terénu jsou typu Roan Emma. Skvěle odpruženej, houpaci, mimčo neví jestli jedeš po asfaltu nebo po výmolech a projedeš fakt všechno. Skládací extra není, ale já ho vozila v malé fiestě. Kola jsem dala do kufru, korbičku na sedačku. Za to pohodlí pro mimino mi to stálo. Sporťák má otočnej. Není to to, co přímo hledáš, ale narovinu, takovej kočár prostě neexistuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
22.5.22 10:12
@Mariane.B píše:
Samozřejmě, že váha se vždy pronese, jenže ten kočár i méně nadskakuje, že.
Ty méně skladné jsou čtyřkolky s pevnými koly. Ale vzhledem ke kočárům, které sis vybrala, by se ti asi nelíbily.

Jak jsem psala - mě se ty kočárky, které jsem si vybrala nelíbí vzhledově :D, jen mi přišlo, že splňují požadavky. A co jsem právě kde četla, tak dost maminek psalo, že právě tyhle kočáry jsou terénu top, tak já nevím :). Čtyřkolka s velkýma kolama, takže dejme tomu třeba Roan Marita? Ten by do terénu vhodný byl? Já si na tom vzhledu zas až tak nepotrpím, jde mi hlavně o funkčnost, a pohodlí - jak moje, tak mimina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
22.5.22 10:16
@Janli píše:
Nadřeš se s kočárem, co má blbý a malý kola. Na váze fakt nezáleží, naopak těžkej kočár s velkýma kolama se ovládá mnohem líp. Nejlepší kočárky do terénu jsou typu Roan Emma. Skvěle odpruženej, houpaci, mimčo neví jestli jedeš po asfaltu nebo po výmolech a projedeš fakt všechno. Skládací extra není, ale já ho vozila v malé fiestě. Kola jsem dala do kufru, korbičku na sedačku. Za to pohodlí pro mimino mi to stálo. Sporťák má otočnej. Není to to, co přímo hledáš, ale narovinu, takovej kočár prostě neexistuje.

Díky, pokud tenhle kočár nemá problém s terénem, tak by asi šel. Ono s tím autem je to u mě složitější - v kufru je dvojbox pro psy, tam prostě nedám nic :lol:, takže něco, co se vejde, dozadu na sedačku, a doufám, že něco by šlo nějak naskládat do té rakve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19774
22.5.22 10:21

Mela jsem uplne stejne pozadavky a mam Baby Jogger Summit XC.
Je odpruzeny, lehky, ma brzdu (coz je zasadni pozadavek do terenu), skvele se sklada a ovlada.
Odvozil tri deti.

Nesplnuje protismer - ale ten vubec nepotrebujes, naopak - kdyby na me dite videlo, tak se sape do naruce a neuspim ho.

Nevyhody - do sportaku prendat uz fakt zpevnene, vetsi dite, prece jen ten sed je prostorny a dite v tom tak nedrzi, jako v uzkem malem designovem kocarecku.
Druha nevyhoda - pri jizde po pesine po vrstevnici v prudkem kopci se s tim hur jede, ale to podle me s kazdym kocarem. Nastesti takovych cest neni moc.

Jo a jinak - vybirej primarne podle podvozku, to co na to nasadis uz tolik o komfortu nerozhoduje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19774
22.5.22 10:25
@anonym123abcd píše:
Jak jsem psala - mě se ty kočárky, které jsem si vybrala nelíbí vzhledově :D, jen mi přišlo, že splňují požadavky. A co jsem právě kde četla, tak dost maminek psalo, že právě tyhle kočáry jsou terénu top, tak já nevím :). Čtyřkolka s velkýma kolama, takže dejme tomu třeba Roan Marita? Ten by do terénu vhodný byl? Já si na tom vzhledu zas až tak nepotrpím, jde mi hlavně o funkčnost, a pohodlí - jak moje, tak mimina.

Uprimne, ctyrkolak je tezky a musis ho pri kazdem, uplne kazdem zatoceni nadzvednout. Denne to davat do auta se zblaznis.
Parkrat jsem jela s Hartanem od svagrove a myslela jsem, ze mi z toho jebne.
Mam trochu problemy se zady a toto bych nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
22.5.22 10:28
@Lucie_Sx píše:
Mela jsem uplne stejne pozadavky a mam Baby Jogger Summit XC.
Je odpruzeny, lehky, ma brzdu (coz je zasadni pozadavek do terenu), skvele se sklada a ovlada.
Odvozil tri deti.

Nesplnuje protismer - ale ten vubec nepotrebujes, naopak - kdyby na me dite videlo, tak se sape do naruce a neuspim ho.

Nevyhody - do sportaku prendat uz fakt zpevnene, vetsi dite, prece jen ten sed je prostorny a dite v tom tak nedrzi, jako v uzkem malem designovem kocarecku.
Druha nevyhoda - pri jizde po pesine po vrstevnici v prudkem kopci se s tim hur jede, ale to podle me s kazdym kocarem. Nastesti takovych cest neni moc.

Myslím, že ten jsem někde zahlídla taky, ale už se asi neprodává. To bych musela mít štěstí a narazit na nějaký zachovalý z druhé ruky…

Ten protisměr nevím, zatím nemůžu posoudit, proto bych byla ráda kdyby to šlo po i proti směru, abych si mohla vyzkoušet oboje a vybrat :). Ale teď mi jde primárně o tu hlubokou korbičku, sporťák bych klidně řešila až potom.

Jee, nevím proč to mám všechno v té citaci :zed: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
22.5.22 10:34
@Lucie_Sx píše:
Uprimne, ctyrkolak je tezky a musis ho pri kazdem, uplne kazdem zatoceni nadzvednout. Denne to davat do auta se zblaznis.
Parkrat jsem jela s Hartanem od svagrove a myslela jsem, ze mi z toho jebne.
Mam trochu problemy se zady a toto bych nedala.

No, právě že minimálně jednou denně ho do auta dávat budu - doma složit, dát do auta, na místě vyndat, složit, pak na konci procházky zase rozložit, dát do auta, doma zase vyndat :D… I proto jsem chtěla něco skladného a dobře složitelného, ale zároveň aby to bylo pohodlné v terénu no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26531
22.5.22 10:40

@Lucie_Sx s tím protisměrem bych počkala až co bude preferovat dítě. První jsem měla v pohodě, u druhýho jsem musela sporťák prodat a kupovat s protisměrem, protože dítě nonstop řvalo a pořád se otáčelo, aby mě vidělo. V protisměru muselo být do dvou let. To zatáčení nadzvednutím není nic extra těžkýho, je to jen zvyk. Mě zas přijde hrozně nepohodlný a strašně mě rozčilovalo, že když jsem s otočnýma kolama jela v trochu klopeným terénu, tak jsem musela lítat dopředu kola aretovat, aby mi kočár neujížděl do boku a stejně jsem ho pak musela zatáčet nadzvedáváním. A se skládáním do auta….sundáš korbu a složíš kola. Ve finále je to na zvedání lehčí než celej “lehkej” kočár.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
22.5.22 10:44

Roan Marita je do terénu super, ale je to fakt těžká kráva. Hodně těžká kráva a to i na poměry čtyřkolek s pevnými koly.
Je pravda, že jsou těžší, ale no to má důvod, právě proto jsou fajn do terénu.
Ty trojkolky opravdu projednou všechno(kromě neuhrabaného hlubokého sněhu, tam jsem uvízla a ne s jednou), ale logicky už se nemluví o komfortu pro dítě a řidiče. ten není nic moc, protože to defakto jede třemi stopami a je mnohem nepohodlnější najít si ideální stopu terénem pro tři místo dvou stop, tohle projede, ale hází to s tebou i s dítětem. Na nějakém extrémním terénu, kde se vlastně asi stopa nedá najít, jsou ideální.
Jak tu někdo mluvil o nadzdvihování, moc tomu nerozumím, ano neobrátíš se na místě, jak s těmi slavnými kočáry s otočnými koly. Ale že bych s nimi někdy musela extra furt nadzvihovat, to ani omylem. Naopak jsem se nimi méně nadřela celkově.
Nevím no, běž od obchodu a zkus si, co ti bude vyhovovat. Já otočná kola upřímně nenávidím a přiznávám se k tomu, takže asi nejsem objektivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19774
22.5.22 10:46
@anonym123abcd píše:Ten protisměr nevím, zatím nemůžu posoudit, proto bych byla ráda kdyby to šlo po i proti směru, abych si mohla vyzkoušet oboje a vybrat :). Ale teď mi jde primárně o tu hlubokou korbičku, sporťák bych klidně řešila až potom.

BJ ma i korbu, neni to jen sportak.

Protismer znamena vzdy dve veci - vyssi vahu a pri skladani mas dve casti kocaru - podvozek a „vrsek“. Kdezto jogger sportak slozis naplacato komplet v jednom kusu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19774
22.5.22 10:50
@Janli píše:
@Lucie_Sx s tím protisměrem bych počkala až co bude preferovat dítě. První jsem měla v pohodě, u druhýho jsem musela sporťák prodat a kupovat s protisměrem, protože dítě nonstop řvalo a pořád se otáčelo, aby mě vidělo. V protisměru muselo být do dvou let. To zatáčení nadzvednutím není nic extra těžkýho, je to jen zvyk. Mě zas přijde hrozně nepohodlný a strašně mě rozčilovalo, že když jsem s otočnýma kolama jela v trochu klopeným terénu, tak jsem musela lítat dopředu kola aretovat, aby mi kočár neujížděl do boku a stejně jsem ho pak musela zatáčet nadzvedáváním. A se skládáním do auta….sundáš korbu a složíš kola. Ve finále je to na zvedání lehčí než celej “lehkej” kočár.

Je to o preferencich, jasny.

Nova generace BJ (Summit X3) ma aretaci na rukojeti, nikam behat nemusis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat