Snaha o miminko s Crohnovou chorobou

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1
27.9.21 21:55

Snaha o miminko s Crohnovou chorobou

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda tady není někdo s Crohnovou chorobou a zda jste měly či neměly problémy s otěhotněním/neplodností? Případně jak dlouho vám trvalo otěhotnět, když jste se začaly s partnerem snažit o mimčo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
27.9.21 22:19

Prosím o anonym-to už by si mě spojily vsichni známí s mým nickem:-)..mam crohnovu chorobu diagnostikovanou v 25letech (dnes 30),nicméně naposledy jsem měla vzplanutí prave v těch 25 letech, kdy jsem během 14 dnů zhubla 10kg, dostala se na šílene nízkou váhu, 25× denně prujem, naložena v dubové kure, křeče, krev…během asi měsíce jsem se dala dohromady..pak jsem potkala manžela a jsem od te doby spokojena a max jednou dvakrát do týdne msm prujem s křečemi z jídla, které vim, ze mi vadí, ale nepoučim se..takže to nemam nějak šílené, ze bych za sebou měla operace, vývod apod..léky neberu, po Pentase se mi to ještě zhoršilo a bylo mi blbě takže už 4,5roku neberu žádné léky..otěhotnět se mi podařilo docela rychle (půl roku cisteho času😅),těhotenství úžasné vůbec mi nebylo zle a říká se, ze crohn v těhotenství úplně ustoupí:-)nyní má malej 8 měsíců, crohn se pořad neozval a nemyslím si, ze by mel jakýkoliv vliv na otěhotnění, resp. plodnost, pokud ho ma žena..možná biologická léčba muže rozhodit organismus, ale to ti řekne lékař vzhledem k léčbě jestli je nebo není dobra doba na to se snažit :-) přeju hodně štěstí

• Citovat
  • Nahlásit
2083
27.9.21 23:08

Ahojky moje kamarádka má tuto nemoc a je to maminka tří dětí :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.21 23:46

Mám ulcerózní kolitidu, což je stupeň cronovky. První dítko po půl roce snažení, vše ok, 3 měsíce ranní nevolnosti, na konci 8 měsíce krev ve stolici, byl mi nařízen císařský řez kvůli tomu tlaku při normálním porodu. Vše bez komplikaci. Od té doby jsem bez prášků.
Po dvou letech snažení jsem otěhotněla a musím říct, že horší 4 měsíce jsem nezažila. Miminko je v pořádku, ale me nevolnosti a bolesti střev, břicha jsou někdy na mě až moc. Zácpy střídají průjmy jak na běžícím pásu.
Gastro prohlídku mám až za dva týdny. Ale věřím že to je normální projev těhotenství a bude vše ok.
Až na tohle me stezovani jsem si všimla, že narozdíl od zdravých tehulek jsem mnohem víc unavená, bolí mě klouby a pánev.

A co se doby otěhotnění týče, půl roku a dva roky. Znam ženy s cronem co znam zapadly hned a bez problému.

Snad se to podaří i tobě a nedělej si zbytečné starosti to může jen uškodit.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat