Snaha o Otěhotnění a kojení 2leteho ditete

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
10
10.1.22 20:39

Snaha o Otěhotnění a kojení 2leteho ditete

Mile ženy, už rok se snažím otěhotnět, ale nedaří se… Za pár týdnů mi bude 39🙄 k tomu stále ještě kojim již 2leteho syna (rano a vecer), MC mám 28dni, ovulaci mám 18.den cyklu (dle testu) ale obávám se, že kojenim nemám k početí šanci, že by se vajíčko zahnizdilo. Měla některá z vás podobnou zkušenost, a co vám nakonec pomohlo? poslední roky beru gs mama vitamíny nic víc, ale miminko ne a ne přijít. Prvně jsem otěhotněla přirozeně, proto se trochu jiné cestě brání, pomůže dle vás odstavení od kojeni či něco na podporu početí? Děkuji za Vaše nazlry😇 :smiling_face_with3_hearts:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12540
10.1.22 20:47

Já jsem kojila ročního syna celkem často a otehotnela jsem z prerusovanyho styku. Pokud máš cyklus tak by to mělo jít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8313
10.1.22 20:53

Kojení už se dávno nepovažuje za antikoncepci. Já otěhotněla při plném kojení starší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
10.1.22 20:58

Nekojim uz rok, ale i tak mam prolaktin hranicni (resim to praskama). Snazime se teprve pul roku o druhy a zatim bez uspechu. Doktor rikal, ze nekdo otehotni pri plnym kojeni, ale nekdo i pri mirne zvysenym prolaktinu i s ovulaci proste neotehotni. Je to teda s temi hormony kus od kusu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
10.1.22 21:18

Ja take otehotnela pri kojeni syna a hned na zacatku snazeni. Chce to sexovat kazdy druhy den :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55454
10.1.22 21:33

Kojení není antikoncepce. Spousta lidí otěhotní i při plném kojení. Na druhou stranu nutno zmínit, že někomu i lehce zvýšená hladina prolaktinu může způsobovat problémy, hormonální nerovnováhu, ne zcela ideální děložní sliznici. Milión drobností, které s někým neudělají nic a někdo při kojení neotěhotní, ani kdyby se rozkrájel. Jako znám lidi, co otěhotněli při kojení párměsíčního dítěte, tak znám i takové, co se jim to povedlo až nějakou dobu poté, co s tím definitivně sekli. Čímž neradím, abys s kojením okamžitě sekla, ale jo, negativní vliv to mít opravdu může. Další věc je samozřejmě věk a i když se tu dočteš o hromadě čtyřicátnic, co otěhotněly na první dobrou, tak prostě statisticky tělo nemládne, vajíčka stárnou a šance se s věkem snižuje. Jak s tím naložíš, je na tobě. Ona infomace, že to někdo zvládnul hned, i když byl starší a plně kojil, vůbec nic nevypovídá o tom, že na tebe nto nemá vliv, a velký.
Osobně bych to asi vedla postupně k odstavení. I když jsem zastáncem klidně delšího kojení, pokud o to dítko stojí, tak ve chvíli, kdy ti věk odbíjí spíš měsíce než roky, už bych to asi utnula a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
10.1.22 21:37

@PastikaJatrova je fakt, že lékařka mi ani krev na hormonální profil nedělala, jen řekla at nekojim či popřemýšlím o ivf😳

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 07:02

Možná kratší lutealní fáze, zkusila bych B6, u mě zafungoval možná jen jako placebo, ale otěhotněla jsem okamžitě, i když jednou to byl potrat, před tím snažení x měsíců a mezi taky potrat. Taky jsem kojila, ještě starší dítko, odstavilo se samo po čtvrtém roce ve 2. měsíci úspěšného těhotenství. Rodila jsem až po svých 40.narozeninách. Dětí mám více a nikdy mi otěhotnět nedělalo problém ani při kojení, takže si myslím, že hlavní důvod u mě byl už věk, člověk má úplně pocit, jak mu čas utíká mezi prsty. Já o odstavu neuvažovala, ale LF mi dle bazální teploty vycházela max. na 11 dní, kojení ji může právě zkracovat, mě se třeba věkem zkrátil celý cyklus výrazně, ale naštěstí ne v rámci té poovulační fáze. Také se mi osvědčilo mířit pro jistotu víc před ovulaci ;) Držím palce, stojí to za to :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 08:14

Řešila jsem to samé, když mi bylo 37. Když máš ovulaci, můžeš otěhotnět. V tomto věku máš možná kratší luteální fázi, takže to obecně snižuje pravděpodobnost, že se vajíčko stihne uhnízdit.
Každopádně já jsem tehdy kojit kvůli tomu přestala, že to třeba pomůže. A museli jsme se snažit ještě víc jak rok, než se podařilo. Takže podle mě kojení v tom nehraje roli.
Kamarádka má 4 děti a od té doby, co porodila první, tak kojit nepřestala - přesto otěhotněla a porodila pak ještě 3 další děti :-)

• Citovat
  • Nahlásit
767
11.1.22 09:30
@Gatta001 píše:
@PastikaJatrova je fakt, že lékařka mi ani krev na hormonální profil nedělala, jen řekla at nekojim či popřemýšlím o ivf😳

Bezva doktorka. Ja doktorovi rikala, ze i po 10 mesicich, co nekojim, celkem jednoduse z prsa mliko vymacku (nikdy jsem nebyla schopna odstrikavat). Takze mi predepsal hned Dostinex a i tak mi tu krev bral, aby to skontroloval. Nicmene mi to asi uplne nepomohlo a pujdu znovu na odbery.
Kazdopadne taky nerikam prestat s kojenim, ale ta prekazka k otehotneni to byt muze :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat