Snaha o otěhotnění a nadváha

Anonymní
10.10.19 13:41

Snaha o otěhotnění a nadváha

Ahoj holky, mám takový dotaz pro maminky.
S přítelem se už 4 měsíce snažíme o miminko, zatím bez výsledku. Předtím, než se tu vyrojí odpovědi typu, že je to ještě brzo, ať neplaším - jde mi jen o takový osobní průzkum, „proč to nejde, co mám změnit“. Znáte to, přestala jsem pít kafe, alkohol, zobu kyselinu listovou, piju bylinky - už 6 měsíců dopředu, milujeme se skoro každý den v době ovulace i dávno po ní (kdyby náhodou). Na všechny ty dobré rady „nemysli na to a otěhotníš“ - opravdu jsem na to minulý měsíc nemyslela, i když jsem nevěřila, že to jde, nakonec šlo na to nemyslet a ejhle, neotěhotněla jsem, mrcha menstruace opět přišla.
Poslední věc, co se všude píše je váha, BMI, tělesná aktivita. Jsem maličká, měřím 157 cm a v současnosti vážím 66 kg - podle BMI mám lehkou nadváhu. Žádnou drastickou dietu držet nechci, když se snažím otěhotnět. Jím normálně 3×-4× denně, hodně jsem zařadila i ovoce, zeleninu kvůli tomu, že se snažím otěhotnět (předtím jsem moc ovoce a zeleniny nejedla), vyřadila jsem smažená a těžká jídla už před 6 měsíci, i tak se váha dolů neposunuje už x let (smířila jsem se s tím, že jsem oplácaná už před lety).
No a můj dotaz je ten, jestli je vážně pravda, že nadváha brání početí, jak se všude v těch chytrých článcích na internetu píše? Podařilo se některé z vás otěhotnět i když měla lehkou, mírnou, těžkou nadváhu?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
10.10.19 13:45

Mam taky lehkou nadvahu, asi jako ty a v zivote nad tim zadny doktor ani nehnul brvou. A jedno dite uz mam a druhy cekam. Nejsi zadna morbidne obezni, nedelala bych si z toho tezkou hlavu. A s tim ostatnim bych to taky neprehanela, mene je nekdy více a prilisna snaha spis skodi..

• Nahlásit
  • Citovat
114
10.10.19 13:46

Nejsi treba zavodnena, kdyz jsi neshodila? Ja si udelala detox a masiruju se soli a výsledky se pomalu dostavuji. Moc nejim a stejne jsrm tzv. trochu oplacana. Muzes mi napsat sz, jestli te to zajima. Treba ma tvuj partner nejaky problem a v sobe hledáš zbytecne chyby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11326
10.10.19 13:48
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám takový dotaz pro maminky.
S přítelem se už 4 měsíce snažíme o miminko, zatím bez výsledku. Předtím, než se tu vyrojí odpovědi typu, že je to ještě brzo, ať neplaším - jde mi jen o takový osobní průzkum, „proč to nejde, co mám změnit“. Znáte to, přestala jsem pít kafe, alkohol, zobu kyselinu listovou, piju bylinky - už 6 měsíců dopředu, milujeme se skoro každý den v době ovulace i dávno po ní (kdyby náhodou). Na všechny ty dobré rady „nemysli na to a otěhotníš“ - opravdu jsem na to minulý měsíc nemyslela, i když jsem nevěřila, že to jde, nakonec šlo na to nemyslet a ejhle, neotěhotněla jsem, mrcha menstruace opět přišla.
Poslední věc, co se všude píše je váha, BMI, tělesná aktivita. Jsem maličká, měřím 157 cm a v současnosti vážím 66 kg - podle BMI mám lehkou nadváhu. Žádnou drastickou dietu držet nechci, když se snažím otěhotnět. Jím normálně 3×-4× denně, hodně jsem zařadila i ovoce, zeleninu kvůli tomu, že se snažím otěhotnět (předtím jsem moc ovoce a zeleniny nejedla), vyřadila jsem smažená a těžká jídla už před 6 měsíci, i tak se váha dolů neposunuje už x let (smířila jsem se s tím, že jsem oplácaná už před lety).
No a můj dotaz je ten, jestli je vážně pravda, že nadváha brání početí, jak se všude v těch chytrých článcích na internetu píše? Podařilo se některé z vás otěhotnět i když měla lehkou, mírnou, těžkou nadváhu?

Já myslím, že ohledně váhy je to v pohodě. A 4 měsíce nic nejsou. Pravděpodobnost otěhotnění, i když se trefíš do ovulace je cca 20 procent. Jinak tu ovulaci máš potvrzenou jak???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
336
10.10.19 13:49

Já mám 165 cm.Pred 1 tehotenstvim 73kg, před druhým 76 kg. Obě na první pokus, kafe sem pila 2× denně, stravování nějak extra nehlidala. Ale docela jsem sportovala. Myslím, že váha na to vliv nemá, spíš až u těžké nadváhy.
Tvoje váha je úplně v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
10.10.19 13:49

Já jsem měla v době otěhotnění mnohem větší nadváhu než ty a podařilo se pokaždé napoprvé. Myslím, že vliv to může mít, ale v mnohem větších váhových kategoriích, rozhodně ne u tebe ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12663
10.10.19 13:51

66 kg není taková nadváha aby to bránilo početí, to jsou spíš takove ty váhy 100+ :think: ale já bych nejancila, snažime se UŽ 4 měsíce, je spíš úsměvné. Průměrně to trvá půl roku, někomu i rok, do té doby se to neřeší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3906
10.10.19 13:53

Řekla bych, že je to v pohodě. Prostě vydržte :) Jinak ne že by to mělo unverzální platnost, ale znám morbidně obézní, která do toho vlítla na první šťouch, takže lehkou oplácanost bych fakt neřešila, zvlášť když v rámci možností slušně jíš… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3364
10.10.19 13:54

A já tomu docela věřím, že existuje stav, kdy je žena díky špatnému životnímu stylu méně plodná. Včetně té váhy, inzulinové rezistenci, do toho se přidá třeba nějaká hraniční hypofunkce štítné žlázy a na problém je zaděláno. Nebo nesprávné prostředí ženy uvnitř pro početí, víc kyselé, nebo jak a více to ničí spermie. Prý to taky ovlivňuje strava. Ale samozřejmě to neznamená, že ženy s nadváhou netěhotní, těhotní, ale já bych řekla, že životospráva váha a pohyb vliv má.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
697
10.10.19 13:56

Moje gynekolozka rika, ze kazda ma tu problematickou nadvahu nastavenou jinak. Nektere fakt staci par kilo nadvahy a uz ma problem a dalsi je jak masina a otehotni lusknutim prstu, je to pry hodne individualni. Jinak nejaka dieta je blbost, v tom mas pravdu, ale co zaradit spis pravidelny sport?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.10.19 14:00

Nesnažte se :-) a ono to pak přijde, ano toto jsi slyšet nechtěla, ale je to tak :-)

problém je až opravdová obezita, nikoliv lehká nadváha :-)¨

možná bych koupila pro jistotu testy na ovulaci, jinak my když se snažili, tak to trvalo půl roku, když jsme neplánovali, tak přišlo dítě úplně omylem :-)

• Nahlásit
  • Citovat
493
10.10.19 14:03

No nedá mi to, 4 měsíce jsou fakt nic :) Váha je ještě pořád docela OK, takže asi to nebude případná příčina nezdarů. Ovšem je fakt, že třeba v CAR před umělým obezitu teda dost řeší, ale to mluvíme asi o jiné váze.

Jak píšou holky, nepřeháněla bych to s tou „přípravou“ a sexem na povel kolem ovulace atd. Z vlastní zkušenosti, vždy, když jsem si řekla, teď se začnu připravovat, teď by mohla být ovulace, omezím kafe, začnu tohle a tohle, tak nic. Pak jakmile se to až skoro nehodilo, nebo nebylo plánované, bum a byl jsem „v tom“. 2× sice potrat, ale u mě je to věkem, to nijak nesouvisí s možností otěhotnět. Těhotná jsem i navzdory mému stáří byla 3× za dva roky, což je dobrý. Ale jak píšu, vždy až když jsem přestala dělat psí kusy, vitamíny, počítání plodných dnů, nohy nahoře po sexu, káva jen na obrázku, pivo jen lok jednou za měsíc, tak když jsem takto přestala blbnout, vždycky mě vlastně ty dvě čárky na testu překvapily :lol:

každopádně napadlo mě ještě nějaké cvičení typu joga nebo metoda Mojžíšové

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.10.19 14:05

Neplanovane jsem otehotnela. Vychozi vaha 100 kg.
Predtim cca 90 kg. Snazili se rok a nic. Pak se na to vykaslali a ejhle.

• Nahlásit
  • Citovat
9883
10.10.19 14:06

Ne nadváha tvého typu fakt není překážkou otěhotnění, to bude jiný důvod, já čekala, že máš tak 110 kg, že řešíš váhu, otěhotnění brání morbidní obezita, ne lehká nadváha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3364
10.10.19 14:09
@Ernais píše:
Moje gynekolozka rika, ze kazda ma tu problematickou nadvahu nastavenou jinak.Nektere fakt staci par kilo nadvahy a uz ma problem a dalsi je jak masina a otehotni lusknutim prstu,je to pry hodne individualni. Jinak nejaka dieta je blbost, v tom mas pravdu, ale co zaradit spis pravidelny sport?

Tak tomu bych i věřila. Tak to podle mě bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama