Reklama

Snaha o změnu zákona o asitované reprodukci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mandlička
Závislačka 2651 příspěvků 05.02.10 09:14
Snaha o změnu zákona

Ahoj Holky vím ,že je nás tu dost co má problémy mít děti a k IVF se musí doplacet hodně peněz. Tak mě napadlo ,že se budu snažit změnit zákon nebo novelu. Vím ,že to nebude jednoduché ,ale pustím se do toho. Pokud máte někdo nějaké informace v kterém zákoně je toto přešně stanoveno a jiné info . tak mi je prosím pošlěte budu to taky hledat a obracet se na ZP.

Možná budu potřebovat podpisy či něco jiného dám pak vědět. Martina
Co si o tom myslíte ?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 05.02.10 09:35

Nevím, jestli se to řídí zákonem nebo vyhláškou. Zákon by musela novelizovat Sněmovna nebo Parlament a musel by to podepsat prezident. Pro vyhlášku stačí Ministerstvo. I tak to není jen o překecání pár poslanců nebo senátorů, vše ještě kontroluje Legislativní rada, dotčené instituce a trvá to měsíce až roky.

Nápad je to skvělý, jen se obávám, že realizace :nevim: :nevim: :nevim: .....

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 05.02.10 10:10

Co máš konkrétně na mysli? Aby se za IVF nemuselo tolik doplácet, aby se nemuselo doplácet vůbec nic, nebo aby žena měla více než 3 pokusy spoluhrazené ZP?
Jestli něco z toho, tak super, klidně i podpořím, ale bylo by fajn kdybys to přesně specifikoval, pak se bude i lépe „jednat s vrchností“. Moje domněnka je, že výkony hrazené pojišťovnou stanovuje ministerstvo zdravotnictví vyhláškou, tak bych pátrala tímto směrem :wink:

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 05.02.10 10:30

nepálko, škoda, že už nefunguje neplodnost.cz, měla jsem odtud info ohledně legislativy,bohužel už se tam nedostaneme..

jinak mě napadá - krom všech ostatních věcí (hradit více pokusů, popř. hradit nativy, které jsou šetrnější), že je těžce diskriminovaná mužská neplodnost, zatímco základní techniky hrazené pojišťovnou pro ženu, která má problémy s cyklem či vejcovody jsou, tak pokud je neplodný, či sníženě plodný muž, tak se ICSI - jediná metoda nehradí :cert:

Tea1
Echt Kelišová 7920 příspěvků 05.02.10 11:32

Kdo může umělé oplodnění podstoupit a za jakých podmínek, určuje Zákon 227/2006 Sb. O výzkumu na lidských embryonálních kmenových buňkách a souvisejících činnostech a o změně některých souvisejících zákonů.
Nicméně, nějakou dobu jsem dělala na právním oddělení a ke změně zákona nestačí kolikrát ani ti, co jsou nahoře, natož my, obyčejní lidé :nevim:

kadlina
Neúnavná pisatelka 17206 příspěvků 05.02.10 11:48

K Borisce bych dodala, že je diskriminována žena, která si k početí vybere muže se špatným spg - 3 pokusy IVF jsou „hrazeny“ na ženino rodné číslo a to, že se rozvedla a znovu vdala za někoho jiného, se nebere v potaz. A ona je přitom zdravá jako rybička, přesto se to hradí z jejího ZP a ne z pojištění partnera. To je podle mě špatně.

Mandlička
Závislačka 2651 příspěvků 05.02.10 13:41

Díky za nápady budu na tom pracovat vím ,že je to běh na dlouhou trať ,ale jdu dotoho . Chci ,aby se nedoplácelo nic na IVF a bylo i více pokusů. Vím ,že někde v norsku či okolí je možnost absolvovat i snad. IVF . Pokud budete něco vědět ráda si ty rady přečtu . Soudím ,že budu potřebovat i podpisy tak se pak na Vás obrátím zda by jste nějaké sehnali po sousedech a kamarádkách a pod.

Díky . Ted jdu ležet po IUI.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34050 příspěvků 05.02.10 13:42

kadli velmi dobrý postřeh......

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 05.02.10 20:02

Děvčata, letos máme „supervolební rok“, co se tak nechat veřejně slyšet..... A úplně nejlepší by asi bylo celou Poslaneckou sněmovnu vypráskat bičem z budovy ven :mrgreen: . Z těch velkých stran vám asi žádná naslouchat nebude…

Mandlička
Závislačka 2651 příspěvků 05.02.10 20:26

Vím Juro ,že to není jednoduché ,ale nemusíme si nechat všechno od politiků líbit. Vem to tak kdyby nebyla open kard v Praze to by bylo penízek a pod. Všude se v naší politice a ve veřejných zakázkách jen tuneluje a tuneluje a stále se jen ždímají obyčejní a slušní lidé ,kteří chtějí mít děti a slušně je vychovat. Jak mi ,ženy k tomu příjdeme když není vina na naší straně ,ale na straně manžela.Proč na to vše máme doplácet i v dalších vztazích a financemi. Mnohem víc bych od tebe jako chlapa co jedinného znám v této diskuzi . Co kdyby jsi třeba s tímto pomohl ? Nechceš se se mnou pustit do tohoto boje jsem ze stejného města.Nadáváním nic nezlepšíme ,ale činy možná ano.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 05.02.10 20:33

Nepálko, občanská snaha změnit v Česku zákon je slepá ulička. O naší politice vím svoje. Poslední týden v listopadu 1989 jsem byl i na té Letenské pláni… Za deset let potom jsem byl u sv. Václava, když tam Martin Mejstřík a Igor Chaun četli text výzvy „Děkujeme, odejděte“. Bylo to určené především Václavu Klausovi a Miloši Zemanovi. Kam odešel Václav Klaus, víme asi všichni… prostě to chce zkusit něco jiného.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 05.02.10 20:35

Já se angažuju hlavně ve věcech, kd mám šanci uspět. A cokoliv, co zavání politikou, mně přijde jako boj s větrnými mlýny. Až na některé věci, hmmmmm… :think:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34050 příspěvků 06.02.10 07:10

ja jsem taky skepticka k tomu, ze by zrovna v krizi zvysili uhrady na IVF. Uprimne jsem stastna, zese porad plati ty 3. ale podepisu se pod to, preci jen co bych nekopala za svuj team - nakonec preci kazdej musi bojovat za svoje zajmy a ne za obecne blaho. stejne tak budu volit stranu, co mi da vyssi materskou, kdyz zrovna potrebuji materskou…

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 08.02.10 12:07
Pudloslava píše:
ja jsem taky skepticka k tomu, ze by zrovna v krizi zvysili uhrady na IVF. Uprimne jsem stastna, zese porad plati ty 3. ale podepisu se pod to, preci jen co bych nekopala za svuj team - nakonec preci kazdej musi bojovat za svoje zajmy a ne za obecne blaho. stejne tak budu volit stranu, co mi da vyssi materskou, kdyz zrovna potrebuji materskou…

Tos tomu nasadila věnec :lol: Kdyby každej přemýšlel takhle, tak to může Nepalka rovnou zabalit :-( Neplodných není většina a když bude každý kopat jen za své zájmy, nemělo by cenu ani začít.

Mandlička
Závislačka 2651 příspěvků 08.02.10 15:13

Já vím ,že je krize ,ale taky někdy přejde a než se mi to všechno podaří zjistit a pohledat tak to zabere nějaký ten měsíc a pokud na to budu sama tak i více měsíců . Hledám senátory a poslance a hejtmana v našem kraji kontakty na ně a pak budu vypracovávat návrh co a jak . Pak je všechny navštívím a dopmluvím si nejdříve schůzku a to oni zase nebudou mít tolik času jak je znám.je to na dlouho to víte potřebuji se taky něčím trošku zabavit a něco dělat a toto mi přišlo zajímavé a v dnešní době důležité nebo´t neplodnost stoupá vlivem zněčištěného prostředí a vyšším věkem partnerů apod.

pokud někdo najdete info o životním prostředí nebo nějakou novodobou práci či něco takového tak šup sem s tím. Budu hledat i na vysokých školách atd. jdu do tohoto boje.Třeba nebude marný a stojí to za to.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >