Snaha otěhotnět a Norethisteron

1575
4.6.13 08:24

Snaha otěhotnět a norethisteron

Ahoj všem. Zakládám novou diskusi, protože jsem teď celkem zmatená. Už přes rok se snažíme o mimi a nedaří se. Minulý měsíc jsem nedostala ms a tak jsem po nějaké době zašla za lékařem. Přesněji jsem jen 3 dny špinila. Doktor řekl, že těhu to není. A tak jsem mu řekla, že chci trochu pospíšit s léčbou, protože se mi to zdá zdlouhavé a nebo půjdu rovnou na centrum asistované reprodukce.Tak mi napsal NORETHISTERON 1 - 0 - 1,pak utrogestan a clostylbegyt. Teď mám brát ten norethisteron a beru ho cca 10 dní. Právě jsem se dozvěděla, že když se snažíme o mimi, tak bych ho vůbec neměla brát. Jak mám tedy pokračovat? Mám to dobrát? Ještě mi zbývá asi 5 dní a pak by měla přijít ms. A pak načít clostylbegyt a utrogestan. Poraďte mi. Díky. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29582
4.6.13 08:29

Už ho bereš, tak dobrat, ale je možné, že až ho vysadíš, tak budeš mít problémy - zimnice, nevolnosti, třesavky, teplota, bolesti, cokoli. Se mnou vysazení udělalo tolik věcí, že jsem skončila na interně ve špitále. Je to strašnej driják. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7369
4.6.13 08:33

Ja ti zase tak moc neporadim, setkala jsem se se spoustou leku na kterych je psano, ze se v tehu nesmi a uplne v klidu je dr davaji. Asi to nic nezpusobi, ale me je to dost neprijemne a opravdu hodne zvazuji, zda si je vezmu. Ale jenom by me zajimalo jestli ti dr prred tim nez ti naordinoval ty leky nejak zjistoval jaky mas problem? Prece clostil je na ovulaci, resil jestli ovulujes nebo napsal a tim to konci. Me tyhle postupy prijdou silene!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.13 08:40

Norethisteron způsobuje malformaci genitálu u děvčátek-„pouze“ v určitém vývojovém období těhotenství-někdy zkraje, podrobnosti nevím, ověř si to.

• Citovat
  • Nahlásit
1575
4.6.13 09:02
@kačka25 píše:
Ja ti zase tak moc neporadim, setkala jsem se se spoustou leku na kterych je psano, ze se v tehu nesmi a uplne v klidu je dr davaji. Asi to nic nezpusobi, ale me je to dost neprijemne a opravdu hodne zvazuji, zda si je vezmu. Ale jenom by me zajimalo jestli ti dr prred tim nez ti naordinoval ty leky nejak zjistoval jaky mas problem? Prece clostil je na ovulaci, resil jestli ovulujes nebo napsal a tim to konci. Me tyhle postupy prijdou silene!

No podíval se na mě. A řekl, že když tedy poslední dobou mám nějak viklavou ms, tak mi to napíše. Že jeden měsíc mám brát norethisteron a pak po ms mám začít s clostíkem a pak utrogestan. Podle všeho jsem zdravá. Ale nevím, protože mi nekontroloval naprosto nic.Je to divné, ale když jsem četla o clostíku, tak ten je právě na ovulku. Já popíjím ještě nosifol už 2 měsíc. Takže to chce risknout jen na dva měsíce ten clostík a pak už umělé. Ale nenašel chybu žádnou. Zatím. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1575
4.6.13 09:03
@berry4 píše:
Už ho bereš, tak dobrat, ale je možné, že až ho vysadíš, tak budeš mít problémy - zimnice, nevolnosti, třesavky, teplota, bolesti, cokoli. Se mnou vysazení udělalo tolik věcí, že jsem skončila na interně ve špitále. Je to strašnej driják. :zed:

Co to? Nestraš. Já jsem přibrala cca 5 kg a ze začátku se mi zdálo, že mi buší srdíčko neskutečně. Ale uvažuji, že ho vysadím dříve. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
4.6.13 09:09

@lenusek11111 ano a bušení srdce. Na to jsem zapoměla. To bylo během užívání. Upřímně už nikdy do toho nepůjdu, mě ho dr taky nasadila na úpravu MS, ale mám pocit, že mi to přineslo víc potíží, než užitku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7369
4.6.13 09:09

@lenusek11111 - a pozval te alespon pri brani toho clostilu na folikumetrii? Tak je dobre, ze to nechce nejak prodluzovat, ale proste to plosne predepisovani clostilu bez vetsiho opodstatneni mi prijde silene. Me ho takhle muj dr predepsal, ale u me byla trochu jina situace. Snazili jsme se o ctvrte uz tri roky, predtim to bylo vzdy bez problemu. Ja se bala dvojcat po tom clostili a celkove jsem neverila, ze by mi pomohl, rovnou jsem mu rekla, ze na nej kaslu a sla jsem na laparo. Tam mi nasli oba vejcovody nepruchodne, takze jedine reseni IVF. Z toho jsem ted tehotna a behem tech vysetreni v CARu se ukazalo, ze moje ovulace je ukazkova. A tu on mi chtel „lecit“! Samozrejme uz tam nechodim. Rim nechci rict, ze mas nepruchodne vejcovody, ale spis, ze tyhle diagnozy od stolu nemam rada!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1575
4.6.13 09:13
@kačka25 píše:
@lenusek11111 - a pozval te alespon pri brani toho clostilu na folikumetrii? Tak je dobre, ze to nechce nejak prodluzovat, ale proste to plosne predepisovani clostilu bez vetsiho opodstatneni mi prijde silene. Me ho takhle muj dr predepsal, ale u me byla trochu jina situace. Snazili jsme se o ctvrte uz tri roky, predtim to bylo vzdy bez problemu. Ja se bala dvojcat po tom clostili a celkove jsem neverila, ze by mi pomohl, rovnou jsem mu rekla, ze na nej kaslu a sla jsem na laparo. Tam mi nasli oba vejcovody nepruchodne, takze jedine reseni IVF. Z toho jsem ted tehotna a behem tech vysetreni v CARu se ukazalo, ze moje ovulace je ukazkova. A tu on mi chtel „lecit“! Samozrejme uz tam nechodim. Rim nechci rict, ze mas nepruchodne vejcovody, ale spis, ze tyhle diagnozy od stolu nemam rada!

První měsíc to mám „jen zkusit“ a pokud se něco nezmění, tak následující měsíc jdu na folikumetrii.Snad nebudu muset na laparku. Mám z toho strach trochu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1575
4.6.13 09:14
@berry4 píše:
@lenusek11111 ano a bušení srdce. Na to jsem zapoměla. To bylo během užívání. Upřímně už nikdy do toho nepůjdu, mě ho dr taky nasadila na úpravu MS, ale mám pocit, že mi to přineslo víc potíží, než užitku.

Takže radíš vysadit hned? Nebo se řídit instrukcemi doktora?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
4.6.13 10:21

To jsou hormony, obávám se, že když vysadíš předčasně, ničemu tím nepomůžeš. Těch pár dní už dober, ovšem je možné, že pak s poklesem těch hormonů budeš mít potíže. Píšu to spíše z toho důvodu, aby jsi se nezalekla. Bohužel je velké procento žen, které ty problémy mají. Já to také netušila, až po hledání, co se mnou bylo jsem šla i po průvodních jeve léčiv, co jsem užívala a vyšlo mi, že to mám z Norethisteronu. Na interně mi nic nenašli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1575
4.6.13 10:43
@berry4 píše:
To jsou hormony, obávám se, že když vysadíš předčasně, ničemu tím nepomůžeš. Těch pár dní už dober, ovšem je možné, že pak s poklesem těch hormonů budeš mít potíže. Píšu to spíše z toho důvodu, aby jsi se nezalekla. Bohužel je velké procento žen, které ty problémy mají. Já to také netušila, až po hledání, co se mnou bylo jsem šla i po průvodních jeve léčiv, co jsem užívala a vyšlo mi, že to mám z Norethisteronu. Na interně mi nic nenašli.

To jsou s prominutím pěkné k…y.Hnus,chce se mi zvracet.No zaráží mě, že mi řekl doktor, že to mám brát 15 dní a poté vysadit. A v příbalovém letáku je psané jen 10 dní. Tak teď nevím, jestli to opravdu po 10 ti dnech vysadit nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
4.6.13 11:27

@lenusek11111 JÁ TO TAKY DOSTALA NA ŠPINĚNÍ, MMCHD mi to vůbec nezabralo, špinila jsem celý měsíc až do další MS. :zed: Ale jen 10 dní. 3 dny na to mi měla přijít MS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24603
4.6.13 11:34

Norethisteron se bere na zastavení krvácení, nebo na úpravu cyklu, pokud bys otěhotněla při braní toho léku tak dítě by mohlo být dost postižené, proto se při norethisteronu nesnažit :! :! :!
A navíc je ten lék největší hnus hnusů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1575
4.6.13 17:39
@berry4 píše:
@lenusek11111 JÁ TO TAKY DOSTALA NA ŠPINĚNÍ, MMCHD mi to vůbec nezabralo, špinila jsem celý měsíc až do další MS. :zed: Ale jen 10 dní. 3 dny na to mi měla přijít MS.
Já si myslím,že to špinění mělo být jako ms.Po nosifolu.Protože ten prý ms oddaluje.Tak uvidím.Rozhodla jsem se,že ukončím braní norethisteronu a uvidíme. :lol:
@pannacotta píše:
Norethisteron se bere na zastavení krvácení, nebo na úpravu cyklu, pokud bys otěhotněla při braní toho léku tak dítě by mohlo být dost postižené, proto se při norethisteronu nesnažit :! :! :!
A navíc je ten lék největší hnus hnusů.

Tak to by mě zajímalo, kde ten doktor měl hlavu, když mi to předepisoval. Přece ví, že se snažíme. Navíc mě napadlo, že mi mohl napsat přece injekce na rozjetí cyklu. A on napsal toto.No každopádně končím s tím. Uvidíme, co to udělá. Každopádně počítám, že budu mít rozhozený cyklus a otázkou bude, kdy bude ovulka. Jestli vůbec bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat