Reklama

Snaha otěhotnět bez pravidelné menstruace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

barunkak1
Povídálka 11 příspěvků 07.08.18 07:44
Snaha otěhotnět bez pravidelné menstruace

Ahoj holky, mám dotaz. Od 15 beru antikoncepci, protože se mi dostavily jednou v životě přirozeně měsíčky a poté už nikdy, tak musím brát už od 15, aby jsem měla pravidelnou mensturaci. Bohužel asi před 3 rokama jsem šla na operaci s kolenem a musela jsem vysadit a doufala, že se mi to již srovnalo a nechtěla jsem to svinstvo začít brát znova, bohužel měsíčky dlouho nikde, tak jsem musela znova na vyvolávačku a nasadit opět prášky. Teď s přítelem se chceme snažit o miminko, chci vysadit anti, ale jak víme, bez menstruace nemůžu otěhotnět. :,( Četla jsem na netu pár přírodních přípravků po vysazení anti na vyvolání a srovnání mensturace, mátě někdo nějaké zkušenosti? Moc toužíme po miminku :( :srdce: Děkujii.

Reklama

Reakce:

P4ja
Kelišová 5410 příspěvků 07.08.18 08:10

No, pokud máš nepravidelnou MS, tak se určitě otěhotnět dá. Je to o tom, jestli máš ovulaci. Ale určitě tomu dej čas

S cyklem by ti mohl pomoci Gynex a vřele doporučuji cvičení hormonální jogy. Za ty peníze za kurz to stojí. A pro vývoj miminka kyselinu listovou.

Držím palce :kytka:

anavi13
Ukecaná baba ;) 2402 příspěvků 07.08.18 08:20

Já si spíš myslím, že to budeš muset řešit s gynekologem. I přes HA to vlastně není menstruace. Ty potřebuješ mít ovulaci, ta u HA není. Nejspíš budete muset s gynekologem vymyslet nějakou léčbu. Uvidíš až to vysadíš jestli cyklus najede, pak to začni řešit. Tak i tak pak asi sleduj jestli máš ovulaci. Můžeš testama a nebo měřit bazální teplotu. Ale prvně počkej v klidu na ty první měsíčky, když nedorazí tak utíkej na tu gyndu.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 07.08.18 08:27

Já nechápu, jak ti mohl někdo předepsat antikoncepci, když jsi neměla pravidelný cyklus :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: .

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 08:27

Mela jsem to stejne, nakonec mam deti dve a vzdycky uplne nahodou po ovulaci jednou za cas i bez menstruace. Mezitim jsem podstoupila spoustu stimulaci, IUI, IVF a narvala do sebe mraky hormonu. Nakonec se stejne zadarilo prirodne. Zpetne bych, pokud mas vekove casu dost, nejdriv si nechala vysetrit plodnost-hladinu hormonu, pruchodnost vajecniku a zacala vitaminy, jogou, nez skoncit v kolotoci hormonalni stimulace. Me to stalo navic 30kg, nekolik let zivota, psychika nic moc a to jeste nevim jake me cekaji nasledky v budoucnosti. Ted jsem porodila druhe dite a to az ve chvili kdy jsem se uz na to vykaslala a bylo to v cyklu kdy jsem mela asi po 45 dnech dva dny spineni a nepocitala jsem s tim, ze vubec jeste mam sanci. Prvni bylo taky nahoda pocate pro zmenu asi 25 den cyklu.

1mila2
Kecalka 265 příspěvků 07.08.18 08:29

Vysad a cekej. Nechapu, ze se absence MS resi nasazenim HA :roll: kazdopadne hned jak dostanes MS po poslednin prasku, tak zkus kontryhelovy caj, ten je na tyhle veci celkem fajn. Ja mela prvni cyklus po vysazeni 64dni (50DC jsem sla na vyvolavacku) a dalsi mesic uz jsem byla v tom. Ale vim, ze ovulace byla az 28DC, protoze jsem merila bazalni teplotu. Nezoufej, dokud to nezkusite :palec:

Popokatepetla
Závislačka 3041 příspěvků 07.08.18 08:41

HA na „srovnání“ menstruace je uplný nesmysl. Nechápu, že to doktoři pořád 15 letým slečnám cpou :-( Vždyť, když bereš HA, vůbec se nejedná o menstruaci, ale pouze pseudo krvácení. Takže antikoncepci vysaď co nejdříve a nějakou dobu tomu nech volný průběh (tím nějakou dobu myslím minimálně půl roku), pak bych začala řešit bylinky a nejdřív tak po roce šla k lékaři - protože ti to nejspíš opět znovu budou chtít řešit hormony. Nech tělu čas se vzpamatovat a srovnat se s tím samo.. X let si tělu bránila fungovat normálně, tak po něm nemůžeš chtít, aby hned, když ty si usmyslíš, naskočilo a šlapalo jako hodinky.

Příspěvek upraven 07.08.18 v 12:12

barunkak1
Povídálka 11 příspěvků 07.08.18 09:20

Jsem z toho sama zoufalá :nevim:

P4ja
Kelišová 5410 příspěvků 07.08.18 10:18
@barunkak1 píše:
Jsem z toho sama zoufalá :nevim:

Neboj, dej tělu minimálně půl roku po vysazení čas. Cvic, zkus bylinky a ono to půjde. Hlavně se teď nestresuj a nechoď do žádných dalších hormonů

Popokatepetla
Závislačka 3041 příspěvků 07.08.18 12:15

@barunkak1 nebuď z toho zoufalá, vysaď antikoncepci a sexuj, třeba dítě přijde ani nebudeš vědět jak. Já to slovní spojení „snažit se o miminko“ taaak nemám ráda - je to hrozně zavazující a samo o sobě svádí ke stresu, když se nepodaří hned.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama