Sňatek s cizincem- kontrola cizinecké policie

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
12.10.21 15:37

sňatek s cizincem-kontrola cizinecké policie

Ahoj holky, po dvou letech vztahu jsem se vdala za svého muže (občan třetí země).
Máme spolu mimčo, on pobytovou kartu(zatím přechodný pobyt) a pracuje. Prošli jsme si výslechem v březnu 2020 a vše ok.
31.7.2021 jsme se vzali a najednou minulý měsíc přišla cizinecká policie(nešla ani do bytu).Manžel byl v práci.
Dnes mi volali a ptali se kdy jsme se seznámili a jak.
Policajt mi řekl že to má hodně rychlý spád ale to si nemyslím.
Měli jsme problémy které vyústily až rozchodem ale vrátili jsme se k sobě. Kdyby chtěl, našel by si jinou.
To jsem policajtovi neřekla, není to zrovna hezká vzpomínka.
Proč se do toho znovu plete policie, když má pobytovou kartu, byl na výslechu, bydlíme spolu celou dobu.
Skončí tohle brzy? Jsem z toho špatná.
Už nevím co od nich čekat. Žije tady spořádaný život, nikde nemá problémy a o svou dcerku se stará vzorně.
PS:po tom rozchodu jsme si vše ujasnili a začli jakoby znovu, bylo to šílené období.
Ale ta policie mě fakt zneklidňuje, místo abych byla v klidu a normálně žili tak se začnou ozývat oni a to až po svatbě :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2317
12.10.21 16:22

V jakém bydlíte městě? Nemáte možnost dostat se do některého z integračních center pro cizince? Jejich přehled je zde: http://www.integracnicentra.cz/
Pracovala jsem v Ústí nad Labem a zaměřovali jsme se přímo na občany 3. zemí. V rámci práce chodil sociální pracovník i na výslechy k policii, kde jsme tlumočili, poskytovali jsme i právní poradenství. Co vím, tak pokud se policii zdálo, že je sňatek účelový (jen kvůli zisku občanství v ČR a tedy v EU), tak to prošetřovali. Byla jsem takto při výslechu jednoho sezdaného páru, kdy vyslýchali manžela/cizince a já mu radila. Měl tam s sebou i advokáta. Pokud máš pocit, že je toho moc, kontaktovala bych pracovníky centra a vše jim vypověděla, požádala je o radu, případně příště doprovod apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
12.10.21 16:25

Standardní postup… můžou se ptát i sousedů atd… mám manžela taky z třetí země.. teď už 4. rokem manžele.. a taky u nás byli krátce po svatbe, v tu dobu jsem byla já v práci, a manžel doma, tak se prošli po byte, pokecali s manželem a za mnou přišli do práce :-) od tě doby máme klid, a nikdo u nás už nebyl… a ani po přijetí trvalého pobytu 🤗

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.21 16:59

@Kvačka1012 Jako je to mazec, ale jsou to cizinci takže se musíme obrnit trpělivostí(mám Kubánka)
Kontrola tady byla ještě než jsme šli na výslech a to jsem se tam i dozvěděla. Jenže to jsme byli oba v práci, protože tam je jen jednosměnný provoz. Takže kdyby chtěli zase přijít tak akorát o víkendu nebo když je dovča ;) Čekám že se opět ozvou.
Nevím proč nešli dovnitř se podívat.
A co vím, tak většinou ti kteří se dostanou do ČR tak tady nezůstanou a zdrhají do Španělska mezi své nebo do Ameriky(Miami).
Jinak mezi námi děvčaty-už bych neměnila, jsem spokojená.
Sice to není procházka růžovou zahradou ale má to něco do sebe.
Já se vdala po roční známosti, manželství vydrželo tak tak 4 roky.
Tak teď nevím zda požádat o trvalý pobyt po dvou letech (prý kvůli sňatku to nejde-až rok po)nebo raději fakt až za ten rok ať ještě do toho víc netýkají.
Já už chci mít fakt klid

• Citovat
  • Nahlásit
3229
12.10.21 17:13
@Anonymní píše:
@Kvačka1012 Jako je to mazec, ale jsou to cizinci takže se musíme obrnit trpělivostí(mám Kubánka)
Kontrola tady byla ještě než jsme šli na výslech a to jsem se tam i dozvěděla. Jenže to jsme byli oba v práci, protože tam je jen jednosměnný provoz. Takže kdyby chtěli zase přijít tak akorát o víkendu nebo když je dovča ;) Čekám že se opět ozvou.
A co vím, tak většinou ti kteří se dostanou do ČR tak tady nezůstanou a zdrhají do Španělska mezi své nebo do Ameriky(Miami).
Tak teď nevím zda požádat o trvalý pobyt po dvou letech (prý kvůli sňatku to nejde-až rok po)nebo raději fakt až za ten rok ať ještě do toho víc netýkají.
Já už chci mít fakt klid

myslím, že požádat o trvalý pobyt, pokud má cizinec rodinného příslušníka Čecha, jde po dvou letech, ale u občana 3. země si nejsem jistá :think: ale asi by to mělo být stejné :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
12.10.21 17:34
@Anonymní píše:
Já už chci mít fakt klid

My jsme žádali asi 3 měsíce před 2. výročím svatby 😄 myslím… už si to moc nepamatuji… 🤦🏻‍♀️ 🙈 my jsme teda na žádném výslechu nebyli…a manžel je z UA.. ani já bych nevyměnila, takoveho chlapa jako mám doma, bych v Česku nenašla… to vím 😍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.21 17:38

@alejandra jj to je stejné, jen mi bylo řečeno že když jsme se vzali tak se to prý posouvá o rok ale že to máme zkusit a jestli to nevyjde tak příští rok.Tak ono není kde spěchat, ale zase bude víc brán jako „občan ČR“. Když jsme řešili ve spořitelně refinancování půjček tak mu udělili výjimku bo tady pracuje a je to můj manžel

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.21 19:08

Je to normální kontrola, mohou přijít kdykoliv a klidně opakovaně. přítel he z třetí země, máme mimco, a návštěvu jsme měli velmi podrobnou (prolezli šatník, kosmetiku, skříně, alba, knihovnu… proste všechno ) a rovněž oběsli všechny sousedy 😅

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat