Snažení a bohužel zatím nic

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 06:44
Snažení a bohužel zatím nic

Ahoj holky omlouvám se za anonym.
Trošku mě trápí moje situace :?
Chtěla bych vědět jestli má nějaká z vás taky podobnou zkušenost a třeba by mi poradila :)
Je mi 25 s přítelem se snažíme o miminko. Přibližně 2 roky máme nechráněný sex. Ne přímo snažíme říkali jsme že tomu necháme volný průběh jestli se zadari. Bohužel zatím nic. HA neberu skoro 7let protože mi zjistili genetickou mutaci MTHFR c677t takže mi HA vysadili. Takže mám dost nepravidelnou MS. Třeba jednou za 8 měsíců doktor mi řekl ať to nechám na přírodě a léčil mě kvůli vysokému prolaktinu. Hladiny klesli ale při dalších odběrech opět vysoké. Tak jsem dostala zadanku k endokrinologovi. Od toho teď beru medocriptine. Je mi po něm maximálně dost mizerně. Kontrolu tam mám až za 2 měsíce a za chvíli ty prášky doberu. Nemáte někdo zkušenosti s něčím podobným? Nebaví mě pořád do sebe rvát nějaký prášky :,( Příroda hold s náma nechce spolupracovat ????‍♀️

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
mau-mau
Závislačka 4272 příspěvků 04.08.19 07:07

Menstruace jednou za 8 měsíců?? 8o No, tak to fakt není s podivem, že nemůžeš otěhotnět. To bych se vykvajzla na volný průběh a šla se poradit do CAR, co s tím budeme dělat. To může být (Ale taky nemusí) na dlouho. Ten doktor, co ti řekl, že to máš nechat na přírodě, je obvodní gynekolog, počítám. Tak si mu řekni o žádanku do CAR, že chceš zjistit skutečnou příčinu neplodnosti. Držím ti palce :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 07:16

Už mám jiného. Ten čeká na výsledek z endokrinologie že zatím se do toho nechce montovat. Mám MS jak kdy. Ale pravidelná není vůbec :pocitac:

kaiserin
Kecalka 268 příspěvků 04.08.19 07:41

Ten vysoký prolaktin rozhodně může být příčinou poruch cyklu, takže bych pockala na výsledky po léčbě. Ale verim, ze to cekani je otravny…A příčina zvýšeného prolaktinu se zjistila?

Uživatel je onlinePajka89
Závislačka 2510 příspěvků 04.08.19 07:43

Na obvodniho gynekologa se vykasli, i kdyby byl jinak pozlacenej, tak akorat ztracis cas. Bez se poradit do Caru, zadnou zadanku nepotrebujes.

blumen
Hvězda diskuse 53624 příspěvků 04.08.19 07:44
@Anonymní píše:
Už mám jiného. Ten čeká na výsledek z endokrinologie že zatím se do toho nechce montovat. Mám MS jak kdy. Ale pravidelná není vůbec :pocitac:

No tak tomu se ani neda rikat poradne snazeni.
Zatim se musi vyresit ten prolaktin. To toho mas poruchu srazlivosti krve - pri otehotneni pripadne musis pichat hned leky na redeni krve nebo ne?
Krome toho prolaktinu a te mutace vse v poradku?
Az se to srovna, pak se da otehotnet, do te doby ne. :nevim:

blumen
Hvězda diskuse 53624 příspěvků 04.08.19 07:46

A na MR hlavy jsi s tim prolaktinem byla? Nebo to se nechodi? U nas takove pacientky mivame, ale posila je gynekolog, ne my

Edit: aha, blbe jsem cetla, snazeni 2 roky uz - nechala bych si napsat zadanku do CAR a resila to tam

kaiserin
Kecalka 268 příspěvků 04.08.19 07:48

@blumen já si právě myslím, že se standardně chodí ještě před nasazením bromokriptinu. (Ale možná už znají jinou příčinu?)

blumen
Hvězda diskuse 53624 příspěvků 04.08.19 07:50

@kaiserin fakt netusim, kdy k nam chodi :think: nekdy mozna i po lecbe, kdyz nereaguji :think: ale nechci kecat. Pricina by se ale mela objasnit.

kaiserin
Kecalka 268 příspěvků 04.08.19 07:53

@blumen Můj obor to taky není, no. Nedavno jsem ale resila s kamaradkou necekany navrat laktace a taky bylo doporuceno MR, pokud by byl prolaktin vyssi. Ale objednanim do CARu se nic nezkazí, to je fakt. Minimálně se vyloučí problém u partnera.

mau-mau
Závislačka 4272 příspěvků 04.08.19 08:15

Já se divím, že v tom CARu ještě nejsi. Jsi sice mladá, ale bohužel asi i trochu rozhašená ;), takže se to musí řešit komplexně. Tu mutaci, co máš, mám taky a těhotná jsem byla 6×, to určitě není příčina, jen by se to pak řešilo v těhotenství, bereš vitamíny s metafolinem. :palec: Ale podle mě je potřeba řešit tvé tělo jako celek a pro sichr zkontrolovat manžela :palec: Ale že je minimálně na tvé straně velký problém, to je evidentní už teď. S obvodním gynekologem jen ztrácíš čas :,(

hadraplanka
Zasloužilá kecalka 670 příspěvků 04.08.19 08:55

@mau-mau K té mutaci. Bez ohledu na to, zda se jedná o hetero nebo homozygota je třeba dlouhodobě sledovat homocystein. Pokud je hladina OK, tak se to kolikrát údajně kompenzovat nemusí. Teda alespoň tak to bylo řečeno mně. Mám homozygota a vše bez problémů. Je ale fakt, že po delší době by mi tahle informace zřejmě taky nestačila a šla bych do léčby jen tak pro sichr.

mau-mau
Závislačka 4272 příspěvků 04.08.19 09:45

Já mám hetero a stačil mi Femibion. Hladinu homocysteinu mi kontrolovali na hematologii vždy až v těhotenství, ale mám ještě protrombinovou mutaci, tak ta je zajímala víc. Tu mám taky heterozygot. A teď píchám fraxiparin. (Až do konce 6n.) Ty mutace jsou strašně časté a valná většina žen o nich ani neví.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 11:41

Ano na MR jsem byla a vše v pořádku.

blumen
Hvězda diskuse 53624 příspěvků 04.08.19 11:42

@mau-mau ja si myslim, ze si ty mladsi holky mysli, ze jsou mlade a proto problem nebude. Tak proto chodi vetsinou az pozdeji ondost. Ale i tak uz by po roce mela probehnout dobra diagnostika. Ted idealne ten CAR, kde jsou na to odbornici

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama