Snažení a rizikové těhotenství

395
18.7.13 16:35

snažení a rizikové těhotenství

Moje gynekoložka a kardioložka mi řekli, že až otěhotním automaticky se budu řadit mezi rizikové těhotenství, protože se lečím s dost problémy. Tak se chci zeptat jestli je tu také někdo takový? Já se toho dost bojím když vím, že mám tolik zdravotních problémů. Asi nejvíc mám strach z kardio problému a z celiakie a taky z toho že mám sníženou imunitu a pracuji na zubním, takže přímý kontakt s pacienty, kde na mě lidé prskají bacily.. Docela mě doktorky vystrašily a já se bojím, že přijdou nějaké komplikace. Těhotná zatím nejsem, ale už se nějakou dobu snažíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24139
18.7.13 16:38

Spíš se boj jak málo budeš mít peněz ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
395
18.7.13 16:44

@pikola a jak to s tím jako souvisí? :roll: jinak peníze mě fakt netrápí, těch máme dostatek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
18.7.13 16:45

@Lenja17
v praci muzes mit rousku, ne? a jinak asi stejne musis i normalne dodrzovat vetsi hygienu nez jinde. ona takova pokladni nebo postacka na tom treba neni s tim kontaktem o moc lip (spis hur).
a ostatni problemy - tak pokud te primo od tehotenstvi nezrazuji, tak jsou asi resitelne.

nedelej si vrasky zbytecne dopredu. nekdo je v poradku a behem tehotenstvi najednou zacne spousta problemu :nevim:
spis prober s lekari, co na co presne si dat pozor, ci cemu se vyvarovat. tehotna muzes byt driv nez to zjistis, tak at jsi pripravena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24139
18.7.13 16:49

Me taky chtel doktor poslat hned na rizikovku, ale kvuli potratu predtim. Ja bych se toho nebala, neni to nic hrozneho, proste te preventivne nechaji radsi doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
395
18.7.13 16:50

@Ali-Ali jj nosím roušku a štít, ale problém je třeba to, že lidi jsou blbý a jdou klidně ke mně když jsou nemocný a pak to na mě potom naprskají :x já bych chtěla být v práci alespoň do pátého, šestého měsíce, tak uvidím potom jak to půjde.. ale nerada bych něco zanedbala..ale sedět od druhého měsíce se mi teda fakt nechce..
já vím, že je blbost se nervovat dopředu když ta situace ještě nenastala, ale chci být prostě připravená

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11625
18.7.13 17:15

Jestli se budeš automaticky řadit mezi rizikové těhulky, tak půjdeš rovnou po potvrzení těhotenství na nemocenskou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
395
18.7.13 18:46

Mně jde hlavně o to jak se na takové těhotenství připravit a jestli se dá zvládnout.. třeba jestli tu nejsou nějaké kardio těhule, které by napsaly své zkušenosti a tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20312
18.7.13 19:12
@Lenja17 píše:
Mně jde hlavně o to jak se na takové těhotenství připravit a jestli se dá zvládnout.. třeba jestli tu nejsou nějaké kardio těhule, které by napsaly své zkušenosti a tak

Jsem kardio, ale už pět týdnů netěhulě :lol:
Neschopenku jsem neměla, ač mi ji doktorka od začátku nutila. Pracovala jsem až do nástupu na mateřskou. Ale dost záleží, co máš přesně za diagnózu. Já jsem po opearaci srdce v dětství naštěstí dost v pohodě, jsem jen pravidelně sledovaná na kardiu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
395
18.7.13 19:30

@Svistice já prodělala zánět osrdečníku a léčím se s prolapsem chlopně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20312
18.7.13 19:43

@Lenja17 Nejsem doktor, tak mi to nic moc neříká. Pokud máš nějaké dotazy ohledně mé zkušenosti s těhotenstvím, klidně se ptej. Sama jsem se na začátku marně pídila po informacích od jiných maminek kardiaček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
395
19.7.13 06:49

@Svistice díky, tak třeba jak si psala že jsi chodila do práce až do mateřské, tak by mě zajímalo co děláš? nemusíš konkrétně, jen jestli kancelářskou práci nebo co a jak si to zvládala, jak si to zvládala pak dýl když si měla velké břicho? Mně se právě vrací část krve zpět proti proudu v srdci skrz tu blbou chlopeň, ale jen nepatrné množství, ale řekli mi že bych neměla mít děti moc dlouho aby to ještě to srdce zvládlo utáhnout a kvuli tomu zánětu osrdečníku musím mít přikaždé viróze s zvýšenou teplotou ATB i třeba při trhání zubů a tak. a cítila jsi na srdci změnu když jsi otěhotněla? Já jsem právě teď za půlkou cyklu a mám strašně bušení a strašně se zadýchávám, což jsem neměla už tak půl roku, tak si říkám, jestli se třeba nezadařilo, že na to to tělo může takhle reagovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20312
19.7.13 10:44

@Lenja17 Pracovala jsem v kanceláři, takže to se dalo i s rostoucím břichem zvládat v pohodě. Břicho jsem ale měla spíš menší. Za celé těhotenství jsem nabrala 11 kg (z toho 8 bylo 10 dni po porodu pryč).

Mě se začalo hůř dýchat a pohybovat až tak od 34. týdne. To bylo dáno spíš už stupněm těhotenství, srdce s tím nic co dělat nemělo. Ale je fakt, že jsem před těhotenstvím a až do konce 3. měsíce sportovala.
Na EKG se pak sice ke konci drobný posun proti začátku objevil. Dle dr. to bylo zcela normální, způsobené jen „posunem“ srdce kvůli rostoucí děloze.
Po otěhotnění jsem jen cítila, že se nesmím dostat při cvičení nebo při jakékoliv jiné aktivitě do anaerobního pásma, to mi pak začalo být divně od žaludku nebo mě začala pálit žáha. Jinak jsem na žádné těhotenské nevolnosti netrpěla.
Taky jsem se snažila celé těhotenství hodně chodit, abych se udržela v kondici. Od cca 32. týdne jsem si pak doma cvičila podle knížky pro těhotné. Myslím, že mi to dost pomohlo. Skoro vůbec mě nebolela záda, ani když už jsem byla slušný hroch.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama