Snažení o druhé miminko, plánování

636
23.11.15 09:39

Snažení o druhé miminko, plánování

Ahoj s mužem už si od září nedáváme pozor a teď už bychom se chtěly snažit intenzivně. Jak nejlépe naplánovat milování, tak abych nepropásla ovulaci? Mám nepravidelný cyklus. Teď jsem měla cyklus 42 dní (ovlivněno velkým stresem).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

755
23.11.15 09:41

Tak hlavně bych asi neplánovala.. ;) Milovat se pravidelně ;) Jinak ovulace bývá v polovině cyklu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13607
23.11.15 09:43
@Terez85 píše:
Tak hlavně bych asi neplánovala.. ;) Milovat se pravidelně ;) Jinak ovulace bývá v polovině cyklu…

Při dlouhém cyklu to na půlku moc nevychází.
@Jana.49 Ovulace bývá mezi 10. a 16. dnem PŘED následující menstruací. Takže ji klidně můžeš mít až 30. den cyklu. Pokud jsi ale ve velkém stresu, spíše bych nejdřív vyřešila ten. Je možné, že třeba ani neovuluješ vůbec, nebo bude jen otěhotnění těžší, protože tělo není v pohodě. Zapracuj na jídelníčku, na psychice, pak to půjde hned. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
636
23.11.15 09:51

Stres jsem měla z úmrtí mé babičky. Teď už se cítím docela v pohodě. Ovu testy mi příjdou nespolehlivé. A hlen mám skoro pořád, tak nevím čím bych mohla vypozorovat svou ovulaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13607
23.11.15 09:54

@Jana.49 Testy nic moc, to máš pravdu. Z domácího je nejlepší měření bazální teploty. Pokud se tedy už chcete „intenzivně snažit“. My to používali jako antikoncepci. Teď už to jen odhadujeme z příznaků, které jsme za ty roky vypozorovali, proto už neměřím. Oproti testům to má výhodu, že ověříš, že ovulace byla. Ne jen že se na ni tělo chystá, jako je to u ovutestů. Nebo popros lékaře. Nevím, kolik vám je a jak moc je vstřícný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13607
23.11.15 09:55

@Jana.49 Ale jestli už se cítíš lépe a dříve jsi měla cyklus pravidelnější, tak se to třeba usadí samo a bude to v pohodě. Pokud vás netlačí čas, tak bych tomu asi ještě do nového roku nechala volný průběh. Přes svátky je nejvíc početí. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
636
1.12.15 07:49

Ahoj, prosím jak je to s ovulaci když jsem nachlazena a mám zvýšenou teplotu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13607
1.12.15 08:54

@Jana.49 Můžeš to zkreslit výsledky měření. Nebo i posunout ovulaci. Ale pokud je to jen nachlazení, tak to třeba vadit nebude, zkoušej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
636
1.12.15 10:26

@Litta ráno si běžně měřím bazální teplotu a tam na mě vyskočilo 37,8 stupnů, kašel, rýma a unavené svalstvo. Nerada bych propásla ovulaci. Teď mám 11 den cyklu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13607
1.12.15 11:19

@Jana.49 Chápu. Ale pokud už máš teplotu, tak to asi moc nepoznáš. Můžeš se teď naučit sledovat čípek. :lol: Ale nic si tam nezanes. Já bych při nemoci stejně na ovulaci neměla náladu a sílu asi. :nevim: A pokud jo, tak zkoušejte obden a máš to, ne? ;) Nebo testy můžeš, ať to máš aspoň orientačně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
636
2.12.15 18:29

Tak nakonec mám zánět průdušet. Doufám že by to neměl mít vliv na snažení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama