Snažení o mimčo po 15 letem vztahu

Anonymní
4.1.20 18:36

Snažení o mimčo po 15 letem vztahu

Dobrý podvečer holky /ženy /dívky. Mám manžela a jsme spolu krásných 15 let. 4 roky manželé. Rozumíme si, samozřejmě nějaké hádky jsou jak všude. Jediný co mě trápí je jedna věc. Všichni už nás tlačili do miminka před 5 lety. Manžel už chtěl já ne. Okolí tvrdilo že se náš vztah rozpadne pokud nebudeme mít dítě. Teď se snažíme cca 1,5roku. Je mi 34 manželovi 36. Vyšel mu špatný spermiogram v březnu jde na kontrolu. A já se teď nějak začínám bát aby nám ten vztah jelikož ještě nemáme a nevím jestli budeme mít děti vydržel. Na jednu stranu jsem ráda že jsme spolu tak dlouho a upřímně jsem nikdy nechtěla patřit mezi ty které si po roce vztahu udělají mimčo, na druhou stranu nevím jestli manželství bez dětí má nějakou budoucnost. A jestli jsme se neměli začít snažit dřív. Bavíme se spolu o všem ale poslední dobou na něm vidím když si hraje s dětmi z okolí jak ho to mrzí. Měli jste tady některá dítě v pozdějším věku po X letech manželství? A nejhorší je že jsem já blbka před 1,5 všem řekla že se začínáme snažit. Takže si teď dokážete představit co rodina, práce, kamarádi. Děkuji všem za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

1209
4.1.20 18:46

No holka upřímně? Řešíte to dost pozdě. Kdybys začala před 5-7lety, bylo by to lepší. my měli syna po 10 letech vztahu, ale mě bylo 26. Každopádně nic není ztraceno. Jestli má manžel špatný spermio, určitě jdete do centra asistované reprodukce a oni vám pomůžou. Nebo se může zadarit i přirozeně, ale už bych jen nečekala, ale řešila. Hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1136
4.1.20 18:49

Ještě bych neházela flintu do žita. Tohle jsem samozřejmě nepříjemná situace, ale určitě nic, co by vás po těch letech mělo rozdělit. Navíc šance na dítě máte, ne že ne. Můžete podstoupit hormonální léčbu, IVF a ještě je tu možnost adopce nebo pěstounské péče. Hlavu vzhůru, určitě společně nějaké řešení najdete. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18965
4.1.20 18:49

Prvni dite jsem mela ve 30 po 11 letech vztahu (z toho 4 manzele).Ale u nas neslo o odkladani rodicovstvi. Vse melo prirozenou posloupnost (dostudovat, svatba, bydleni, trochu neci odpracovat a pak jako dalsi prirozeny krok dite).
Muze jsem si brala ne jen jako darce genetickeho materialu, takze pokud by dite neslo, zkusili bychom adopci. Pokud by nevyslo ani to, tak bychom si asi museli zaridit bezdetny spolecny zivot. Takze nemyslim, ze bezdetne manzelstvi musi byt bez budoucnosti. Bez budoucnosti je manzelstvi, kde jeden deti chce a druhy ne ci kdyz jeden odklada rodicovskou zodpovednost kecy, ze na dite se jeste neciti apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
4.1.20 18:51

Mozna to budeme mit jednou jako vy… jsme spolu 10 let a deti fakt jeste nechceme… nyni si zivot bez deti predstavit dokazu, ale jednou se to treba zmeni. Nejhorsi je to ocekavani okoli, nas se porad vsichni ptaji, pritom vedi, ze beru HA… preji at se zadari!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1136
4.1.20 18:52

@mamina89 to teď hrozně potřebuje slyšet, že je pozdě :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11696
4.1.20 18:54
@7.straka píše:
@mamina89 to teď hrozně potřebuje slyšet, že je pozdě :pocitac:

no ale je to pravda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1136
4.1.20 19:01
@stinga píše:
no ale je to pravda

Není. Každá ženská to má jinak. V tomhle neexistuje žádná „jediná správná“ doba pro všechny. Kdybych měla dítě ve věku, který byl v té době všeobecně považován za „ideální“ byla bych dneska samoživitelka, která od otce nemá ani korunu a dítě ho vídá jednou za kvartál, když bude mít pan otec náhodou chuť. Špatný spermiohram můžou mít dneska i mladý chlapi. A jí je 34 ne 50, tj. věk, kdy spousta ženských děti má.

Příspěvek upraven 04.01.20 v 19:03

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 19:02

Ano pravda to je ale já bych určitě v 26 letech dobrá máma nebyla. Chtěla jsem si něco po studiu užít a manžel taky tak brzo nechtěl. I když nevím jestli si to on nevycita. O adopci, IVF jsme se zatím upřímně nebavili tak nějak si moc přejeme aby to vyšlo přirozeně i když tolik času nemáme. Děkuji za odpověďi

• Nahlásit
  • Citovat
18965
4.1.20 19:04
@7.straka píše:
@mamina89 to teď hrozně potřebuje slyšet, že je pozdě :pocitac:

Udelala rozhodnuti, ze deti jeste nechce a ted nese duskedky. :nevim: Ona to vetsina tech lidi nechce slyset, ale cas a prirodu proste nezastavis a neukecas. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1136
4.1.20 19:05
@Anonymní píše:
Ano pravda to je ale já bych určitě v 26 letech dobrá máma nebyla. Chtěla jsem si něco po studiu užít a manžel taky tak brzo nechtěl. I když nevím jestli si to on nevycita. O adopci, IVF jsme se zatím upřímně nebavili tak nějak si moc přejeme aby to vyšlo přirozeně i když tolik času nemáme. Děkuji za odpověďi

Ono může být pro chlapa psychicky těžké, že nedokáže ženu oplodnit. Stejně jako je to těžký pro ženu. Promluvte si, opatrně, bez výčitek a klidně si najděte terapeuta, aby vás tímhle náročným obdobím provedl. To přeci není vůbec ostuda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
140
4.1.20 19:06
@Anonymní píše:
Dobrý podvečer holky /ženy /dívky. Mám manžela a jsme spolu krásných 15 let. 4 roky manželé. Rozumíme si, samozřejmě nějaké hádky jsou jak všude. Jediný co mě trápí je jedna věc. Všichni už nás tlačili do miminka před 5 lety. Manžel už chtěl já ne. Okolí tvrdilo že se náš vztah rozpadne pokud nebudeme mít dítě. Teď se snažíme cca 1,5roku. Je mi 34 manželovi 36. Vyšel mu špatný spermiogram v březnu jde na kontrolu. A já se teď nějak začínám bát aby nám ten vztah jelikož ještě nemáme a nevím jestli budeme mít děti vydržel. Na jednu stranu jsem ráda že jsme spolu tak dlouho a upřímně jsem nikdy nechtěla patřit mezi ty které si po roce vztahu udělají mimčo, na druhou stranu nevím jestli manželství bez dětí má nějakou budoucnost. A jestli jsme se neměli začít snažit dřív. Bavíme se spolu o všem ale poslední dobou na něm vidím když si hraje s dětmi z okolí jak ho to mrzí. Měli jste tady některá dítě v pozdějším věku po X letech manželství? A nejhorší je že jsem já blbka před 1,5 všem řekla že se začínáme snažit. Takže si teď dokážete představit co rodina, práce, kamarádi. Děkuji všem za odpověď

Jen můj nazor-nikoliv zkušenost-nevidím v tom problém, spoustu mamin otěhotní kolem 35 roku a to, že jste spolu dlouho je velké +, no ne? :) Určitě se to povede jen možná tomu dejte volný průběh a nepremyslejte tolik. Já mám méně let, miminko jsem chtela a pořád jsem na to myslela, pořád řešila proč to nejde a jestli to půjde a když jsem to řešit přestala, tak jsem otěhotněla a přísahám, že ten měsíc co jsem to vypustila úplně z hlavy, sex si užívala, protože se mi líbil a ne, protože chci miminko, starosti jsem hodila za hlavu, hodně chodila na výlety a tak :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1136
4.1.20 19:07

@Svistice
Ona to očividně ví, její chlap to nejspíš ví taky, všichni to ví. Tak proč máte potřebu jí to omlátit o hlavu i tady?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 19:09

No, cekala jsem jako ty :) prvni dite ve 34 z IVF

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.1.20 19:09

Je to pro něj těžké, sportovec, nekuřák nečekal to. A já upřímně jsem si říkala kdyby byl problém ať je u mě. Ženská to snese líp podle mě. Oba jeho bratři už děti mají a nikde problém nebyl. Přes léto máme spousty aktivit ale teď to na nás nějak padá. Do toho na mě něco leze takže nálada je :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama