Snažení o miminko a nástup do nové práce

123
6.5.20 19:33

Snažení o miminko a nástup do nové práce

Ahoj holky :kytka:
Mám takový dotaz, dělám dvanáctky a docela náročnou práci. Mám za sebou SP v lednu proto mám strach aby na to má práce neměla vliv.
Mám teď možnost nastoupit do pohodové práce v kanceláři. A ted ten dotaz ???? říká se že nové prostředí může pomoct k cestě za miminkem, že je nějaká změna. Stalo se vám některé ze jste otěhotněla ve zkušební době? Co pak? Vyhodí mě? Je to práce do které se můžu vrátit po mateřské, o to mě to láká více. nSnažíme se už nekolik měsíců proto si myslím že to ještě potrvá, ale co když se jako „na potvoru“ zadaří? Přednější je pro mě samozřejmě miminko ale takovouhle práci jsem si přála, nechci teď upřednostnit práci, jen bych chtěla znát zkušenosti vás ostatních co se vám tohle taky stalo ???????? rok odpracovaný mám takže mi nejde o mateřskou, jen o penízky než porodim… moc děkuji :srdce: :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10917
6.5.20 19:38

Však jim to nemusíš říkat hned, když otehotnis ve zkušební době.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2230
6.5.20 19:44

@Peggy270 Já bych tu novou práci vzala. Ale asi bych na 1-2 měsíce přibrzdila s tím snažením, aby tě,,kdyby náhodou,, nevyhodili ve zkušební době. Není to pravidlem, že by tě museli vyhodit, ale člověk neví, jak se zachovají.
Samozřejmě, pokud se budeš v práci cítit dobře, budeš v celkové pohodě, hlavu zaměstnáš něčím jiným než snažením, tak se může zadařit snáž. Přeji hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9493
6.5.20 19:56

@Peggy270 I když máš odpracováno, tak to neznamená, že bys měla nárok na PPM. Kdyby ti zrušili pracovní poměr ve zkušebce, tak by ses pravděpodobně nevešla do ochranné lhůty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
6.5.20 20:02

Tak kdyby se zadařilo v nové práci a zrovna ve zkušební době, tak bych jim to prostě neříkala, ani nejsi povinná jim to oznamovat, hned jak uvidíš na testu dvě čárky..pak záleží na tobě jak se budeš cítit, gyndařka tě může poslat na rizikové a tím pádem pak budeš na neschopence a hlavně pak tě zaměstnavatel NEMŮŽE vyhodit :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
6.5.20 20:06

Nad tim moc neuvazuj, pokud tam chces jit, tak bez. V zivote se muze stat cokoliv.. I v tve nynejsi praci se muze neco zkomplikovat. Pokud otehotnis, otehotnis… Kamoska nastoupila do prace za 9mesicu koncila… Sefovi to moc ze zacatku nevonelo, ale pak to nejak pobral a byl v klidu, vsichni to brali tak jak to je a nikdo ji nic rozhodne nevycital, jsi zenska a v zivote si proste vse naplanovat ku spokojenosti vsech nemuzes… Šef nebude s takovymi vecmi nikdy spokojený… ale patri to k zivotu. Tak to neres a mysli hlavne na sebe!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
6.5.20 20:11

Moc vám děkuju za odpovědi.
Pokud se zadari, nic jim neřeknu. Do třetího měsíce to snad vidět nebude ne? 😀 😀 Pak si jen možná budu připadat jako Ňouma že jsem jim to takhle zavařila. Přeci jen do porodu v kanceláři dělat můžu, tak by mě tam mohli snad i nechat. 🤷
Nemůže se stát že bude nějaký problém že jsem o tom třeba vedela z jsem těhotná a nic neřekla? Aby to nevypadalo že jsem to udělala schválně když jsem zjistila že jsem v tom :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1823
6.5.20 20:45
@eileithia píše:
Tak kdyby se zadařilo v nové práci a zrovna ve zkušební době, tak bych jim to prostě neříkala, ani nejsi povinná jim to oznamovat, hned jak uvidíš na testu dvě čárky..pak záleží na tobě jak se budeš cítit, gyndařka tě může poslat na rizikové a tím pádem pak budeš na neschopence a hlavně pak tě zaměstnavatel NEMŮŽE vyhodit :mavam:

Na to pozor. Ve zkušební době té nemohou vyhodit pouze během prvních dvou týdnů nemoci. Pak už můžou. Tak bacha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10917
6.5.20 20:52

Nikde není psaný kdy musíš těhotenství oznámit. Ale tak samozřejmě těžko říct jak se pak bude zaměstnavatel na to tvářit. Místo ti musí držet, ale pak je otázka jestli s tebou budou počítat po rodicaku a nebo ti dají výpověď. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
6.5.20 21:23

@Peggy270 moje zkusenost…nasla jsem si skvelou praci a presne jak se tedy rika…jakmile me prijali, asi se mi nejak ulevilo a otehotnela jeste ve vypovedni dobe ve stare praci (predtim jsme se skoro rok snaxili a nic). Kazdopadne tam jsem zustat nechtela a do nove prace jsem nastoupit chtela…rekla jsem to v praci ted v kvetnu, po konci zkusebni doby, ale zamer to nebyl…kvuli korona situaci jsme meli dlouho zavreno…zamestnavatel to vzal uplne v pohode, pogratuloval mi a rekl, ze to bere, ze neco se nenaplanuje a rodina je nejvic. Od zacatku mi bezi jen pulrocni smlouva s jejimz koncem uz bych mela nastupovat na materskou, ale kdo vi…treba se jeste nejak dal domluvime…co chci rict je, ze bych se nebala… Je to soucast zivota stejne jako prace a nikdo to za zenu nemuze vzit…takze se to proste potkat musi a neni duvod byt za to nejak trestana nebo se citit spatne. ;) drzim palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
7.5.20 19:57

Moc moc děkuji všem. :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
8.5.20 18:26

Zkusenost

Tak ja za sebe muzu rict ze jsem v jedne praci koncila z duvodu stehovani oddeleni z Prahy do Olomouce, konec prace byl posledni den v roce a nastup v nove 1.ledna ( uz sem byls tehotna aniz bych to tusila) 9.ledna sem si udelala test a 2 carky, v praci sem jim to oznamila pogratulovali mi a rekli ze kdyz bude vse ok ze tam budu co nejdele snazila sem se a po pul roce odesla na rizikove smlouvs byla jen do konce roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
16.5.20 14:44

Nejhorší zkušenost se zaměstnavateli pro mě byla, když jsem si sháněla práci se 31 letech :roll: sice na pohovor si mě zvali, ale ty otrlejší se mě vždy na konci zeptali: „a rodinu neplánujete“? To abych náhodou hned neotehotnela a jedna manažerka mi dokonce řekla, že bych měla mít už dítě v tomto věku, že mě teda nevezme, protože mi neni 25 let :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat