Snažení o miminko a ovulace

Anonymní
30.10.20 15:41

snažení o miminko a ovulace

Ahoj holky. Mám dotaz. S přítelem se momentálně začínáme snažit o miminko. Tento měsíc jsme se přestali chránit. Měli jsme nechráněný styk 24. 10. a následně všechny následující dny. Má poslední menstruace začala 3. října. Podle ovulačního kalendáře, který jsem našla na internetu bych měla mít ovulaci kolem 16. 10. Je možné, že se tato kalkulačka plete? Nikdy jsem nesledovala svou ovulaci a tak nevím, jak se u mě projevuje, nebo neprojevuje, ale ty dny, kdy jsme se snažili mě píchalo v podbříšku, tak jsem doufala, že to ovulace být může. Děkuji za všechny rady :) :*

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17490
30.10.20 15:59

Jaký rady? Že máš souložit, to víš a až ti nedorazí menzes, tak si udělej test. Plození dítěte má být přirozený a krásný proces, bohužel ho každá druhá změní na technologický proces a dostihy… nespadni do toho taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.20 16:04
@Janli píše:
Jaký rady? Že máš souložit, to víš a až ti nedorazí menzes, tak si udělej test. Plození dítěte má být přirozený a krásný proces, bohužel ho každá druhá změní na technologický proces a dostihy… nespadni do toho taky.

Myslela jsem tím rady ohledně ovulace. Samozřejmě by bylo lepší být v pohodě a čekat až se zadaří. Ale nedokážu v sobě zmírnit tu touhu. Bude to moje první dítě.

• Citovat
  • Nahlásit
30.10.20 16:10

Rady ohledně ovulace ti nikdo nedá. Buď si budeš poctivě měřit bazální teplotu nebo si necháš potvrdit ovulaci na gyndě, a tak to zjistíš, nebo to holt necháš na přírodě. Bolení v podbříšku může bejt všechno od ovulace až po zaražený prdy (ty jsou pravděpodobnější).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
30.10.20 16:43

Vysadila jsi HA, že nevíš jak funguje tvé tělo? Taky jsem to tak měla. Ha od 19 do 25. Pakjsem ji vysadila a zjišťovala co vlastně to mé tělo umí, jak funguje, s jakou přesností, a tsky jsem si uvědomila, že nemusí a není každý měsíc být stejný. Trvalo mi minimálně rok než jsem se naučila svémuvtělu rozumět a než se o Ha nastartovalo. Svou ovulaci jsem byla schopna rozpoznat podle hlenu, nálady. Nepotřebovala jsem si nikdy měřitteplotu. Tuto ovulaci mi potvrdila i dr. Ale jak píšu, byl to dlouhý, sledovací proces. Na druhou stranu jsem vědla kdy sex ano akdy ne, měli jsme formu antikoncepce přerušovanou soulož, spolehlivou po 8 let. Nyní jsem těhotná. Tak nějak se to podařilo, bez plánování, bez honby za miminkem. S láskou a zcela přirozeně, napoprvé. Jsem za to vděčná :srdce: a nesmírně ráda, že se v našem slovnímu nikdy neobjevilo slovo snažit se.
Radu mám asi tu, aťse milujete s láskou, ne jako králici za účelem zplození dítěte. Pozoruj sbě tělo a ono to příjde :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
30.10.20 18:13

Já jsem ovulaci začala sledovat podle hlenu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.20 18:56

Ovulaci neřeš zblázníš se z toho kalendářům nevěř je to jen orientační a podle toho se neřiď každá žena ovuluje jinak a může i nepravidelně lepší je měřit si bazální teplotu

• Citovat
  • Nahlásit
36
30.10.20 20:16
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Mám dotaz. S přítelem se momentálně začínáme snažit o miminko. Tento měsíc jsme se přestali chránit. Měli jsme nechráněný styk 24. 10. a následně všechny následující dny. Má poslední menstruace začala 3. října. Podle ovulačního kalendáře, který jsem našla na internetu bych měla mít ovulaci kolem 16. 10. Je možné, že se tato kalkulačka plete? Nikdy jsem nesledovala svou ovulaci a tak nevím, jak se u mě projevuje, nebo neprojevuje, ale ty dny, kdy jsme se snažili mě píchalo v podbříšku, tak jsem doufala, že to ovulace být může. Děkuji za všechny rady :) :*

Ahoj, ja tenhle mesic ovulovala z prave strany - poznam podle bolesti a tento mesic potvrzeno i testy. Ovulaci z leve strany nepoznam - nemam zadne priznaky. U prvniho jsem se taky “ridila” podle aplikace a povedlo se nam to po 9ti mesicich…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
30.10.20 21:43
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Mám dotaz. S přítelem se momentálně začínáme snažit o miminko. Tento měsíc jsme se přestali chránit. Měli jsme nechráněný styk 24. 10. a následně všechny následující dny. Má poslední menstruace začala 3. října. Podle ovulačního kalendáře, který jsem našla na internetu bych měla mít ovulaci kolem 16. 10. Je možné, že se tato kalkulačka plete? Nikdy jsem nesledovala svou ovulaci a tak nevím, jak se u mě projevuje, nebo neprojevuje, ale ty dny, kdy jsme se snažili mě píchalo v podbříšku, tak jsem doufala, že to ovulace být může. Děkuji za všechny rady :) :*

Ahoj, já ti ráda poradím kdyz se ptas. Sama se s manzelem snazim prvni mesic o miminko a jeste nedavno o tom nic nevedela. Samozrejme ze vsechny vime, ze otehotnime diky nechranenemu sexu, ale je dobre si hned ze startu zjistit, ze ovulujeme ze? Protoze to ze mame menstruaci neznamena, ze mame ovulaci a ja se napriklad nechtela nekolik mesicu zbytecne snazit a pak zjistit, ze ani ovu nemam. Takze doporucu 1. ovulacni testy. Ja napriklad zjistila, ze mi ovulace nesedi s kalendarem v aplikaci, mela jsem ji o par dnu pozdeji. 2. hlidat si hlen - tzn cim vice bude vodnaty, tim lepe a spermie se budou moci dostat tam kam maji! 3. cipek mezi nohy - pokud je tvrdy neni ovulace, pokud je mekky - ovulace je! Vice si o tom vygoogli ;) Tak snad jsem aspon trosku pomohla, hodne stesti :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.20 10:18
@eva1404 píše:
Ahoj, já ti ráda poradím kdyz se ptas. Sama se s manzelem snazim prvni mesic o miminko a jeste nedavno o tom nic nevedela. Samozrejme ze vsechny vime, ze otehotnime diky nechranenemu sexu, ale je dobre si hned ze startu zjistit, ze ovulujeme ze? Protoze to ze mame menstruaci neznamena, ze mame ovulaci a ja se napriklad nechtela nekolik mesicu zbytecne snazit a pak zjistit, ze ani ovu nemam. Takze doporucu 1. ovulacni testy. Ja napriklad zjistila, ze mi ovulace nesedi s kalendarem v aplikaci, mela jsem ji o par dnu pozdeji. 2. hlidat si hlen - tzn cim vice bude vodnaty, tim lepe a spermie se budou moci dostat tam kam maji! 3. cipek mezi nohy - pokud je tvrdy neni ovulace, pokud je mekky - ovulace je! Vice si o tom vygoogli ;) Tak snad jsem aspon trosku pomohla, hodne stesti :srdce:

Moc děkuji za rady. Dnes půjdu do obchodu pro ovulacni testy. O čípku jsem nikdy neslyšela. Jestě jsem přemýšlela nad bazální teplotou, ale já mám zvýšenou teplotu skoro pořád, tak to podle toho nepoznam.

• Citovat
  • Nahlásit
118
31.10.20 10:28
@Anonymní píše:
Moc děkuji za rady. Dnes půjdu do obchodu pro ovulacni testy. O čípku jsem nikdy neslyšela. Jestě jsem přemýšlela nad bazální teplotou, ale já mám zvýšenou teplotu skoro pořád, tak to podle toho nepoznam.

S merenim bazalni teploty zkusenost nemam…myslim, ze tyto zminene tri kroky pro start staci, pokud bych napr do pul roku neotehotnela, zamerila bych se treba i na to :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228
31.10.20 15:21
@Anonymní píše:

Kalendáře jsou na prd, berou průměry. Nejlepší je měření bazální teploty, případně ovulační testy (ty nezaručí že Ivu opravdu proběhla, ale není to tak běžné)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.11.20 09:40

Dobrý den chtěla bych se zeptat jelikos jsem ztoho zmatena. Snažíme se s partnerem o miminko. Hlidam si ovulaci ale vubec nevim kdy ji mam ovulacni testy spis slabnou. Mam totiž rozhazeny cyklus měla jsem 15.9.menstrulaci a dalsi měsíc dorazila az 26. 10. Vubec nevim jak si poradit je to hloupy :( myslíte ze sem ovulovala po menstrulaci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
7.11.20 16:41

@Elenagilbert To nemůže nikdo bědět. Asi by ses měla začít zajímat o svůj cyklus. Kup si Gynex na srovnání délkycyklu, začni se pozorovat, měřit BT. Anebo mějte sex co dva dny a doufej, že to psrtnera nepřestane bavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.11.20 09:15

@nikive děkuji za reakci. 😌

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie