Snažení o miminko a Pronatal Teplice

108
13.11.19 14:32

Snažení o miminko a Pronatal Teplice

Ahojky, založila jsem nové diskuzní téma jelikož bych se ráda spojila s někým kdo je třeba v pododné situace a dochází případně se chystá do Pronatalu v Teplicích. Abych ve zkratce řekla jak na tom jsem. O mimčo se snažíme 2 roky, moje gynekoložka mi dala clostilbegyt (nic se nestalo) udělala testy na hormonálni profil (prý v pořádku), manžel byl v Pronatalu na spermiogramu a ten vyšel na jedničku. Prý takovýhle super výsledky dlouho neviděla. Pak mě poslala na diagnostickou laparoskopii a ve vnitř vše v pořádku, vejcovody průchozí a vše ostatní ok. To bylo v červnu 2019. Řekla, že tomu dáme do konce roku volný průběh a pak už CAR. Je listopad a nějak se mi nechce věřit, že to klapne přirozeně???? chtěla jsem se zeptat, zda je tu někdo kdo dochází do Pronatalu v TP nebo se tam chystá? :oops: nějaké diskuse jsem pročítala, ale přesto mě zajímá jaké máte zkušenosti případně jak to tam probíha?? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

276
17.11.19 16:43

@Raaaadka Ahoj Radko, tak já se k tobě přidám :oops: Do Pronatallu jezdíme od srpna mám za sebou první IUI v září a ta nevyšla..Ted to bude rok co jsem po laparoskopii a odebrání pravého vejcovodu který byl v zánětu. Při laparce mi nezjistili na 100% zda mám průchodný i ten druhý…Snažíme se už přes 2 roky a rok po operaci a zázrak se stále nekonná..Tak jsem si v řijnu vyžádala IVF které jsem mohla podstoupit ted v listopadu ale odložila jsem to…Takže se na to chystáme až po Novém roce dřív to nejde… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
108
17.11.19 18:55

@Ami11 Ahojky, to jsem mile prekvapena, ze IUI u tebe probehlo hned v zari, kdyz jste tam poprve byli v srpnu. Myslela jsem, ze se ceka dele. A oni ti pri te laparo nedelali pruchodnost vejcovodu, ze to nevis na 100%? Nebo jsem to blbe pochopila?:-) a jak ses vseobecne v Pronatalu spokojena? Omlouvam se za tolik otazek, ale jsem rada, ze se mam s kym o to podelit :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
276
17.11.19 20:00

@Raaaadka No nam nedelali zadne testy krome krve a pritel byl na spermiogramu jeste pred operaci, takze jsme meli vcelku „cerstve“ vysledky…Trefila jsem se i do ovulace na leve, tak jsme to hned prubli :oops: Delali mi vse co se snad udelat pri laparce muze :lol: Ve zprave mam psano, ze si neni proste jisty zda je pruchodny…Nikdo to nechape ani doktori… :think: Je to tam pry tak prazvlastne popsany a na Hofosy se mi jit teda nechce :roll: Az na sestricky na recepci jsem vcelku spokojena :lol: Vubec nevadi jen se ptej…I kdyz ja uz nemam zatim co povidat ohledne Pronatallu jdu tam az po novem roce a nebo jsem premyslela, ze zkusim jeste jedno IUI v prosinci, ale to zalezi jaky vajecnik mi bude ovulovat, no :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
108
18.11.19 10:46

@Ami11 Ahaa tak to je zajimavy, ze nevedeli jestli to je pruchozi. A operaci ti delali normalne v nemocnici? A oni to po tom prvnim IUI ti nabidli co jako dalsi variantu? Jsem zvedava co me tam ceka 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
276
18.11.19 10:53

@Raaaadka Juju byla jsem v Teplicich na laparoskopii, pan doktor mi po zakroku pak rekl, ze tam byl „tlak“ a nemohl tam striknout tu tekutinu, tak musel „vzit“ vetsi mnozstvi tekutuny, pak to pry povolilo ale ze to byla takova rychlost, ze nevi zda to proslo tim vejcovodem nebo ne :think: Ale zpet do delohy se mi ta tekutina nevratila, takze to vypada, ze by mohl byt pruchodny, tak nvm…Ani v Caru z toho moc moudri nebyli…Pak je moznost jeste to ambulantni vysetreni Hyfosy, to u jich stoji 2500kc ale me se do toho nechce…mozna jsem pokrytec ale bojim se toho, ze mi reknou, ze jsem sterilni, takze to asi ani nechci vedet…A kdyz se rozhodnem pro umele, tak neni potreba vedet zda je pruchodny nebo ne… :zed: Nabidla mi doktorka prvni IUI a rekla, ze to muzem zkouset a nebo pak to umele, pri posledni navsteve jsem si rekla sama o cenik IVF abych vedela na kolik nas to vyjde…A i ja sama se zacla pripravovat na ten proces co me ceka…Po Novem roce budu moudrejsi.. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
108
18.11.19 12:20

No vidis tak to je zajimavy s tou pruchodnosti..Ja jsem se nikdy k IVF nechtela dostat, ale uz neverim, ze to pujde prirozene.. a kdybych nezkusila IVF tak si to budu vycitat :( je mi 30 a cekat par let, ze se to povede samo se mi taky nechce.. a muzu te poprosit jak probiha proces IUI co to vsechno obnaselo? Drzim ti vsechny palce at to klapne v pristim roce :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
108
18.11.19 12:21

@Ami11 zapomela jsem te zminit v tom prispevku predtim..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
276
18.11.19 13:33

@Raaaadka No nikdo to nechape, tak si rikam sama sobe, ze snad pruchodny je a jen, ze si ta dusicka dava na cas :srdce: IUI probiha, tak, ze zda probiha ovulace, tak 36h pred ovulkou si pichnes Ovitralle to je hormonalni injekce a pak 2 h pred zavedenim pujde partner na spermio, odebere vzorek ten putuje do laboratore zda je vse v poradku, tak je tam ty „potvory“ poupravi, vyseparuji treba ty nepohyblive a ty se pak dostavis do ordinace, a oni ti je pres takovou dlouhou kanilu vpravi do delohy…takze nemaji tak dlouhou cestu k tomu vajicku…Tusim, ze druhy den jsem si musela zavaden klobulky kvuli pripadnemu otehotneni a pak 14 dni cekas…udelas si test pokud je negativni prestavas zavadet a cekas az se dostavi ms…Tento proces muzes opakovat 6× do roka to hradi pojistovna :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
108
18.11.19 13:49

@Ami11 Dekuju za krasny popis :srdce: a presnou ovulaci ti zjistuji na ultrazvuku? Ci jak? :slight_smile: a neboli to zavedeni kanilou? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
276
18.11.19 17:35

@Raaaadka Juju pres ultrazvuk zjisti zda ovulujes a zda folik roste…Tusim, ze ma mit okolo 18 az 22mm pri spravnem rustu…Ale uz u tech 22mm ma praskat…Oni ti to tam vse povi a naplanuji, tak aby jste se trefili :srdce: Neeee vuuubec, taky jsem se bala ale to nic neni…ja to tedy necitila vubec ani me nic nebolelo…Docetla jsem se tu, ze to nektere stipalo a pak je bolelo chvilku bricho, ale ja se obesla bez sebemenci bolesti…To fakt nic neni :lol: Max si polezis par minut na kresle, daji ti intimku, dr ti k tomu neco povi a behem par minut jedes dom :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
108
18.11.19 19:07

@Ami11 Diky tvym informacim se citim lepe :* dekuju.. dokonce se i tesim, ze se zacne konecne neco dit.. tak si budeme v lednu drzet palce :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
276
18.11.19 19:10

@Raaaadka Urcite,take budu drzet palce :kytka: Hodne stesti snad rok 2020 prinese jen same pozitivni zpravy :pankac: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
108
18.11.19 19:48

@Ami11 děkuji i ja tobe.. muzeme si tady napsat v lednu co a jak :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
276
18.11.19 20:14

@Raaaadka Urcite,napisem si :oops: