Snažení o miminko - očkování covid

272
5.5.21 10:32

Snažení o miminko - očkování covid

Dobré dopoledne všem. S partnerem se snažíme již pár měsíců o miminko, zatím to nijak nehrotíme, pouze jsme přidali oba dva vitaminy a zhruba tak odhaduji dny, kdy je ovulace. Vzhledem k tomu, že pracuji ve školství, naskytla se mi možnost očkování proti covidu. A já nyní zvažuji, jestli podstoupit očkování s tím, že je reálná možnost těhotenství…před podáním první dávky bych měla vědět s jistou, jestli těhotná jsem či nikoli. U druhé dávky, neboť je mezi nimi prodleva cca 6 týdnů to vědět ještě nemusím a tudíž nebudu mít jistotu. Nikde jsem nedohledala rizika pro těhotné, v případě očkování. Vědět to s jistotou, očkovat se nenechám. Ale v tomto případě opravdu nevím… jak byste postupovali? Nechci tu řešit a rozvíjet debatu kolem covidu jako takového, řeším pouze teď toto očkování, resp. řešila bych takto jakékoliv jiné očkování…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2299
5.5.21 10:34

Jestli se chceš nechat očkovat, tak se prostě mezi dávkami o dítě nepokoušejte, vždyť je to pár týdnů. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9092
5.5.21 10:36

Mezi dávkami bych se chránila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
5.5.21 10:36
@Lil Kitkatt píše:
Jestli se chceš nechat očkovat, tak se prostě mezi dávkami o dítě nepokoušejte, vždyť je to pár týdnů. :nevim:

Jasně, to je taky varianta…a jsem trubka, bo tuto variantu jsem nezvážila :lol: No nic, těhotná ještě nejsem, ale už mám mlíko na mozku asi… :roll: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
799
5.5.21 10:37
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
5.5.21 10:39

Já ti neporadím, ale taky nad tím přemýšlím. Já ale zatím možnost očkovat se nemám. Ale až tu možnost mít budu, nevím, jestli kvůli tomu budu chtít přerušovat snažení. To asi radši odmítnu očkování. Ale nevím… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
5.5.21 10:39
@Angry_birds píše:
Takových diskuzí je tu už hafo.

Např.
https://www.emimino.cz/…ovid-420319/

https://www.emimino.cz/…zeni-416740/

:palec:

Díky, hledala jsem, ale asi pod špatnými hesly. ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
5.5.21 10:42
@Lucienne12 píše:
Já ti neporadím, ale taky nad tím přemýšlím. Já ale zatím možnost očkovat se nemám. Ale až tu možnost mít budu, nevím, jestli kvůli tomu budu chtít přerušovat snažení. To asi radši odmítnu očkování. Ale nevím… :zed:

To je právě to, co taky řeším, nebo to je jeden měsíc přeřušení snažení, další měsíc je partner delší čas mimo, na cvičení, a také snažení neproběhne… takže i proto zvažuji co a jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31428
5.5.21 10:42

Nechala bych se očkovat a počkala 2 měsíce po druhé dávce. Nebo Johnson je 1 dávka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
5.5.21 10:43
@Fiducia píše:
Nechala bych se očkovat a počkala 2 měsíce po druhé dávce. Nebo Johnson je 1 dávka.

My tu máme Pfizer, nemůžu si vybrat. Tu druhou dávku bych si posunula termínově, pokud je to možné, až na dobu, kdy bych reálně už věděla, jestli jsem těhotná či nikoli. A podle toho se rozhodla dál. Díky za radu. ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34617

Tak sama víš, že dostatečné studie o očkování těhotných a kojících žen nejsou. Ale jsou odborné názory, které tvrdí, že není nutné přerušovat snažení a ženy, které otěhotněly během studií(základy vakcín se studovaly daleko dřív), mají zdravé dítě. Oproti tomu jsou odborné názory, které tvrdí, že je lepší přerušit snažení až do doby 2 měsíců(vývoj imunitní reakce) po druhé dávce, tak snažící se páry ztratí několik měsíců.

Je na Tobě, jak se k tomu postavíš a jak se rozhodneš. Diskuzí tady k tomu bylo už několik a to rozhodnutí a odpovědnost je stejně na Tobě. Nechápu, co chceš slyšet :nevim: Myslíš, že jsou tady na emiminu větší odborníci než lidi, co se tím zabývají - lékaři a laboranti podílející se na vývoji vakcín?
Pokud pracuješ ve školství, je lepší se nechat očkovat. Už k vůli hrozícím mutacím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31852

Není nic jednoduššího, než si mezi dávkami prostě nasadit pláštěnku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
682
5.5.21 10:48

Ockovat bych se nechala, pro tehotne je covid rizikovejsi a taky je zvysene riziko předčasného porodu, cisare apod. Zkrátka ja osobne bych radši prerusila na dva mesice snažení a byla chráněna, než se pak bat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1603
5.5.21 10:48

Nehrotila bych to. Těch 6 týdnů je stejně doba, kdy většinu času nevíš že jsi v tom a pak je stejně vysoká šance, že to odejde. Prostě se nech očkovat a neřeš.
Sama píšeš, že to nehrotíte, no tak to nehroťte. Nasaďte pláštěnku a je to v klidu.
Nevím proč si takhle ženské zbytečně přidělávají problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34617
5.5.21 10:49
@Russet píše:
Není nic jednoduššího, než si mezi dávkami prostě nasadit pláštěnku.

Asi tak, nebo to nechat osudu a přijmout odpovědnost za svoje rozhodnutí. Česká společnost je poměrně nedůvěřivá k očkování těhotných žen, v zahraničí je to běžnější, většina studií je ze zahraničí a pokud paní umí anglicky, tak si může leccos načíst.
Ale posunutí dávky většinou vzniká problém očkovacímu centru, protože při první registraci dostává pacient termíny na obě dávky, jsou mu přiděleny obě dávky. Taky může dojít k paradoxu, že vakcína se vyhodí a ona bude čekat na druhou docela dlouho.

Jinak jsem četla, že maximální rozptyl mezi dávkami by měl být 12 týdnů. A potom ještě jeden protichůdný odborný názor, který byl i v návrhu, ale zatím neprošel, že vakcíny Pfizer by měla stačit k ochraně jen jedna dávka. Druhou dávkou se zvyšuje ochrana před těžkým průběhem už jen o několik málo procent, u první dávky je to přes 80 procent. Takže teoreticky ta jedna dávka stačí, ale člověk nemá výhody jako ten s certifikátem a ukončeným očkováním.

Na toto může být založeno milion diskuzí, ale zvážit si to musí každý sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat