Snažení o miminko po zamlklém těhotenství

9
26.1.21 00:55

Snažení o miminko po zamlklém těhotenství

Ahojte holky,
Je skoro jedna ráno, večer jsem to zase dostala, nemůžu usnout a brečím.
Na podzim 2019 jsem si prošla zamlklým těhu, zákrok bez komplikací. Otěhotnění se povedlo napoprvé, takže nás všichni ujistovali, jak to hned půjde znovu.
A ejhle, je to rok, co jsme se začali snažit znovu a stále nic.
Nevím, jestli hledám radu, spíše jsem se z toho potřebovala vypsat a zjistit, ze v tom nejsem sama a bude to mít dobry konec.
Vím, ze některé zde čekali na miminko dyl, jen mě to hodně trápí.
K doktorce jsem objednana na březen, dřív mě bohužel nevezme.
Přeji všem, co jsou na tom stejně, hodně štěstí a hlavně sil…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
564
26.1.21 01:52

Ahojky,
chápu Tě. Na prvni dceru jsme čekali rok. Na druhou však 4 roky. Narodila se díky umělému oplodnění. Mezi dcerami jsem měla jedno zamlklé těhotenství.

Vím, že to zní, že se mi to teď už lehko říká (a je to pravda), ale přijde čas, kdy se miminka dočkáte…sama jsem tomu nevěřila, samotné mi to přišlo nekonečné a vlastně nefér. Ale je to tak a zpětně je jakoby jedno, jak dlouho to trvalo. Jsme zvyklí mít vše v době, kdy chceme a nebo to mít alespoň pod kontrolou. Miminka někdy ale nepřichází v době, kdy chceme a někdy jejich příchod pod kontrolou není. Není na tom nic nefér. Je to prostě život.
Při snažení o druhou dceru mi ohromně pomohlo to nebrat jako něco, co se musí povést. Co ostatní mají často lusknutím prstu a nám se to nedaří. Ale brát to jako něco, co snad jednou do života přijde, jdu tomu samozřejmě co nejvíc naproti, ale je to jinak v rukou osudu (Boha/náhody…) a já vlastně pokorně a natěšeně a zvědavě čekám, kdy a jestli vůbec to přijde, ale mezitím žiju dál…a to ne proto, že mě ten život takto úplně naplňuje, ale proto, že to není v mých rukou a nepřísluší mi to soudit…
Vím - zní to možná trhle a esotericky, ale snažila jsem se ten pocit popsat co nejblíže. Takovou jakoby pokoru a s ní potom člověk nemá pocit boje a nespravedlnosti. Alespoň já to tak měla.
Takže hlavu vzhůru-na většinu lidí miminko někde čeká, jen ty cesty k němu máme různé. Zpětně už ti pak ty roky čekání budou připadat jako nic a budeš mít pocit, že se vlastně narodilo v úplně správnou dobu ;).

Edit-je moc hluboká noc a něco bylo nesrozumitelné :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.21 01:57

@Eluveitie Přeju zázrak, štěstí a zdravé miminko :andel: Neplakej a zkus na to tolik nemyslet. Přijde to, až to budeš nejmíň čekat. Budeš mít miminko :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
9
26.1.21 02:21

@Freya10
Díky moc a chápu. Cely měsíc to tak beru, ale ten jeden den je vždy krizový. A čím víc jich je, tím je to samozřejmě horší.
V březnu mi bude 30, tak se připojuje i strach, ze budu stará matka 😁
Pevné doufam, ze tam na nás ta dusička někde čeká, jen asi ještě není její čas.
Díky moc :srdce: :srdce: :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.21 07:58

Ahoj, vím, jaké to je. Rok 2020 potrat, bylo to už delsi těhotenství. Od te doby ani tuk :(. Včera večer došla ms. A to je mi 41. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
276
26.1.21 08:00

Já jsem minulý rok na jaře měla ZT ve 13tt, byl zázrak, že vůbec vyšlo, neměla jsem menstruaci, brala jsem hormony, snažili jsme se o něj dlouho a pak jsem o něj přišla, byla to strašná ztráta. Jediné na co jsem myslela bylo, že chci otěhotnět znovu. Nakonec jsem otěhotněla, když jsme odjeli na dovolenou. Kromě toho, že tam má člověk myšlenky úplně jinde, tak má také mnohem víc času v posteli :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
26.1.21 08:32
@Anonymní píše:
Ahoj, vím, jaké to je. Rok 2020 potrat, bylo to už delsi těhotenství. Od te doby ani tuk :(. Včera večer došla ms. A to je mi 41. :roll:

To mě moc mrzí :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
26.1.21 08:33

@VelkaMys teď je to stěna dovolenyma dost na stiru 😂 ale jezdíme alespoň po vyletech, máme velkého psa, zájmu spoustu, jen jednou za měsíc je to vždy krizovka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
276
26.1.21 08:52

@Eluveitie Já vím, je to teď špatné, my to stihli v srpnu v Krkonoších. Ale stejně jsme měli pronajatou chalupu, to jde myslím i teď. Ale hlavně jsme na sebe měli čas, prospělo nám to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8729
26.1.21 09:09

@Eluveitie Zamlklé a další rok marného snažení - mohlo by to svědčit pro problém v reprodukční imunitě. Máš ji dokonale vyšetřenou? A ještě jedna věc - jaký RH faktor máš u krevní skupiny? Pokud mínus, dostala jsi po revizi ještě v nemocnici injekci gamaglobulínu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.21 09:11
@Anonymní píše:
Ahoj, vím, jaké to je. Rok 2020 potrat, bylo to už delsi těhotenství. Od te doby ani tuk :(. Včera večer došla ms. A to je mi 41. :roll:

Mám první dítě ve 41 a v říjnu 2020 další otěhotnění ve 45 letech. Věř! Nepolevuj a vizualizuj :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.21 09:44
@Anonymní píše:
Mám první dítě ve 41 a v říjnu 2020 další otěhotnění ve 45 letech. Věř! Nepolevuj a vizualizuj :kytka:
❤️🙏
  • Citovat
  • Nahlásit
9
26.1.21 10:03
@Anonymní píše:
Mám první dítě ve 41 a v říjnu 2020 další otěhotnění ve 45 letech. Věř! Nepolevuj a vizualizuj :kytka:

Jsi úžasná! Gratuluju! :srdce: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
26.1.21 14:06
@Anonymní píše:

Ahoj, všechna těhotenství jsi měla přirozenou cestou? Já teď postupují umělé oplodnění je mi 42,snažili jsme se 3roky. Jedno dítě už mám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
26.1.21 17:39

@MartinaCV Žádné takové vyšetření mi nikdo nedělal. Snad mi ho teď udělá gynekolozka, minimálně se na to zeptám. RH faktor mám plus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat