Snažení o miminko - věty, které nesnáším

amelie36
17.3.21 15:57

.

Ahoj,

snažím se o mimčo, dokonce postupujeme IVF a kamrádka už je těhotná. Shodly jsme se, že čím dál častěji narážíme na věty, které nás vytáčejí doběla.

První z nich je klasika: „nesmíš na to myslet“
Jak na to kruci nemám myslet, když je mi blbě, píchám do sebe jednu injekci za druhou a každou chvíli mi někdo kouká mezi nohy??

Druhá hned v závěsu: „vždyť to není nic proti tomu, že budeš mít miminko“
Sakra to, že chci mít miminko, přeci neznamená, že mi nutně musí být blbě, že do sebe musím prát injekce, že mi pořád někdo kouká mezi nohy, že nesmím sportovat, že jsem jak mátoha a mám pocit, že střídavě jen spím, čúrám a zvracím… To, že budu mít miminko, přeci neznamená, že moje já musí nutně přestat existovat, nebo ne?

Třetí perla: „to sis jen vsugerovala“
To jako vážně? Vážně jsem si měla vsugerovat, že usínám ve stoje, že mě pořád něco bolí?

A čtvrtá: „jsi přecitlivělá“
Jo, jsem přecitlivělá. Ale právě prožívám naprosto „jedinečné“ období, kdy mám právo být hysterická. :lol:

Máte to někdo stejně? Nebo máte snad nějaké další tipy? :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1134
17.3.21 16:04

Skoro celé dvě těhotenství jsem prozvracela, do dnes si pamatuji jak muž stál za dveřmi záchoda a uklidňoval me, že to nic není, že to k tomu patří, že to musím vydržet v tu chvíli jsme myslela, že ho fláknu po hlavě tou štětkou od záchoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8955
17.3.21 16:08

@amelie36 Taky jsem chtěla Mimi…řekla jsem známé že chceme s partnerem. Od té doby se měsíc co měsíc ptala zda jsem už těhotná…po cca 3mesicich řekla že je to nějaké divné že to nejde :roll: pak zase že to bude určitě věkem že už nejsem nejmladší :roll:.Tou dobou mi bylo 27.Kdyz se po 6m podařilo řekla no to byla doba.Sama se snažila o druhé dítě bez úspěchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
930
17.3.21 16:09

Já u snažení nejvíc miluju kecy, že už na to nemám věk a proč to chci podstupovat znova, když už mám klid… co třeba právě proto, že mě ten klid a stereotyp nudí?

• při potratu jsem slyšela, že už je to v pohodě, protože aspoň mám tři zdravé děti. To má snad zmírnit mou bolest? :roll:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.21 16:09

Raději anonymně kvůli informacím o zdraví. Mám jedno vymodlené dítě z 1. IVF. Čekali jsme na něj hrozně dlouho. Pak jsem byla ještě na 2 IVF, které nebyly úspěšné. Vytáčeli mě lidé, co si mysleli, že mi poradí „vitamíny“, že mě po tolika letech nenapadlo je zkusit. Skoro nikdo neví, že máme dítě z IVF, ale vědí, že je vymodlené. Tak mě teď točí přehnaně optimistické řeči, že bude brzy určitě druhé. Na podzim jsem prošla zamlklým těhotenstvím. To bylo jediné přirozené těhotenství, co mě za ty roky potkalo. Do té doby si nikdo nemyslel, že je možné, abych přirozeně otěhotněla. Ale miminku přestalo bít srdíčko. IVF jsem naštěstí snášela dobře a nebylo mi skoro nic, což samozřejmě neznamená, že u Tebe to nemůže být jinak. Horší byly celkově ty nervy. A hláška, aby na to člověk nemyslel, je úplně mimo. Jak jdeš lékařskou cestou, musíš rozhodně myslet na všechny ty léky, kdy si je vzít, a na všechny kontroly, abys je neprošvihla. Držím palce :kytka:.

• Citovat
  • Nahlásit
8955
17.3.21 16:12

@me57h :? Moje tchýně mi nedávno řekla že jedna paní co zná teď porodila ve 38letech dítě…že je to prý strašné vždyť je to prý už babička :roll: Mimochodem tchýni je 77let.Tak jsem jí řekla co je pak ženská v 77letech…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
930
17.3.21 16:15
@Annabela11 píše:
@me57h :? Moje tchýně mi nedávno řekla že jedna paní co zná teď porodila ve 38letech dítě…že je to prý strašné vždyť je to prý už babička :roll: Mimochodem tchýni je 77let.Tak jsem jí řekla co je pak ženská v 77letech…

Přitom reprodukční věk se v dnešní době posunuje, divím se, že se nad tím ještě pohoršuje… já jsem o kousek starší než paní a ještě bych si ráda jednou odrodila, vždycky to bylo fajn. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21046
17.3.21 16:17
@me57h píše:
Přitom reprodukční věk se v dnešní době posunuje, divím se, že se nad tím ještě pohoršuje… já jsem o kousek starší než paní a ještě bych si ráda jednou odrodila, vždycky to bylo fajn. :palec:

propánajána, na co chceš rodit, když dvě děti, které jsi už porodila, nenávidíš?
to, že 4. dítě by byl chlapeček ti nikdo nezaručí :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1441
17.3.21 16:18
@me57h píše:
Já u snažení nejvíc miluju kecy, že už na to nemám věk a proč to chci podstupovat znova, když už mám klid… co třeba právě proto, že mě ten klid a stereotyp nudí?
  • při potratu jsem slyšela, že už je to v pohodě, protože aspoň mám tři zdravé děti. To má snad zmírnit mou bolest? :roll:

Pro Boha Ty už se nemnož prosím Tě :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
930
17.3.21 16:19
@stinga píše:
propánajána, na co chceš rodit, když dvě děti, které jsi už porodila, nenávidíš?
to, že 4. dítě by byl chlapeček ti nikdo nezaručí :zed:
@prokr píše:
Pro Boha Ty už se nemnož prosím Tě :cert:

Vážně toto máte zapotřebí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.21 16:20

Obdivuji všechny holky, co si prochází ivf… Doteď jsem je „chapala“, ale co jsem sama začala chodit do caru, zatím bez ivf, tak až teď skládám klobouček, jsou to hrozny nervy, casu a peněz co do toho zahuci a úspěch nezaručí… To nikdy nepochopi člověk, co si tím sam neprojde. Proto úplně verejne nevykladam, ze do caru chodíme, nemam na tyhle lidi nervy.

• Citovat
  • Nahlásit
21046
17.3.21 16:22
@me57h píše:

a ty? co jsi tady už vyblila zlého na tvé dvě šikovné dcery, to se hned tak nezažije

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1441
17.3.21 16:23
@me57h píše:

Máme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
930
17.3.21 16:24
@stinga píše:
a ty? co jsi tady už vyblila zlého na tvé dvě šikovné dcery, to se hned tak nezažije

To není nic zlého, co jsem řekla. Jen konstruktivní kritika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5961
17.3.21 16:30
@me57h píše:
Přitom reprodukční věk se v dnešní době posunuje, divím se, že se nad tím ještě pohoršuje… já jsem o kousek starší než paní a ještě bych si ráda jednou odrodila, vždycky to bylo fajn. :palec:

V tvém pripede někde o věk, ale o tebe, nejsi normální, neměla by jsi se rozmnožovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat