Snažení o první miminko 2020

15
21.10.20 05:04

Snažení o první miminko 2020

Ahojky holky, určitě je tu spousta holek které se tento rok snaží o první. Ale spíš by mě zajímalo jestli jste předtím brali dlouhodobé víc jak deset let ha a je vám 30+? My se snažíme třetí měsíc a zatím nic. Vím že je brzy na plašení, ale tak nějak mě to trošku začíná znepokojovat.
Bude mi 35 let a v lednu jsem vysadila antikoncepci asi po 15-ti letech.
Zatím co jsem vypozorovala, tak mám kratší luteální fázi (ovulka dle testů někdy kolem 20 dne cyklu, z cyklu 29-30 dnů) tak jsem začala minulý měsíc užívat vitamíny B6+B12+kyselina listová. Tento cyklus jsem začala pít i kontryhelovy čaj.
Tak nevím zda ještě užívat něco víc pro podporu otěhotnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
234
21.10.20 08:59

Ahoj,
já brala HA asi od 15-16 pravidelně. Vysadila jsem cca před dvěma lety a dvěma měsíci. Je mi 32, takže jsem na ní byla nějakých těch 14-15 let. Nicméně s přítelem se snažíme teprve od konce září.
Obvykle mívám kratší cykly (ca 26 dní), ovulku jsem pořádně ještě nesledovala, chtěli jsme to teď prostě zkusit a neřešit to, styk máme pravidelný, denně / skoro denně; ale pokud to nevyšlo tento měsíc (MS má přijít teď koncem týdne), tak si pořídím ovulační testy a zkusím to asi i s měřením BT.
Jinak také pár dní piju kontryhelový čaj a cca týden zpět jsem si koupila Femina Happy od Serafinu (je tam Maca prášek a ještě něco), ale byla mi doporučena Fertiprona a ještě něco (nevzpomínám si teď na název, ale v obojím byl inositol :palec: ).
Přítel bere dlouhodobě kotvičník, tak uvidíme :nevim:
Nechci to moc hrotit, abych se zbytečně nestresovala, ale to testování před MS mě hrozně láká :lol: :lol: :lol:
Jinak 3 měsíce ještě není nic hrozného, určitě se brzy zadaří, držím palce :srdce: a když, tak zkus omrknout něco s tím inositolem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
21.10.20 13:32

@JitulkaJ ahojky, děkuji, taky vám budu držet :srdce:
Na tu fertioronu mrknu, ještě jsem přemýšlela o těch kapkách gynex, to už opravdu pak asi člověk neví, co by měl brát dřív, zase toho nechci brát úplně moc :)
Já se chystám (pokud se nezadari) někdy po novém roce po těch cca 6-ti měsících snažení na gyndu, tak uvidím zda mě případně pošle do háje a nebo udělá nějaká vyšetření :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
21.10.20 13:45
@Momini píše:
@JitulkaJ ahojky, děkuji, taky vám budu držet :srdce:
Na tu fertioronu mrknu, ještě jsem přemýšlela o těch kapkách gynex, to už opravdu pak asi člověk neví, co by měl brát dřív, zase toho nechci brát úplně moc :)
Já se chystám (pokud se nezadari) někdy po novém roce po těch cca 6-ti měsících snažení na gyndu, tak uvidím zda mě případně pošle do háje a nebo udělá nějaká vyšetření :nevim:

to je určitě dobrý nápad, my tomu taky necháváme teď volnější průběh, taky se nechci cpát bůhví čím a nějak to hrotit a sledovat, ale pokud do nového roku nic, tak potom se taky poradím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
22.10.20 18:20

Ahoj pridam se k vam ja letos v zari to byl rok co jsem ha vysadila asi po 10 ti letech cykli byli porad nepravidelne 38,42 dni… Az ted 2 cykli jsem to mela myslim ze po 32 dnech tak jsem si rikala ze by se uz mohlo zadarit ale zatim nic :nevim: sem tam si zobnu kys listovou.. Ale zapominam ji bratt kazdy den… Tedkon 29 bych to mela dostat tak se modlim aby se uz konecne zadarilo a prvni mimco se povedlo je mi 27.. Takze vsem vam preju hodne štěstí dlouho tu pokukuji a docela dost holcinam v poslednich 2 mesicich se zadarilo tak musime doufat ze budem patrit v brzke dobe i my mezi ty šťastný :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
23.10.20 02:17

@Nikonik ahojky no je to pech viď když zrovna člověk chce a nejde to 😏, ale musíme věřit a doufat, že se zadari.
Ovulku si hlidas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
23.10.20 02:18

@JitulkaJ tak kéž by jsme se radit nemuseli a vyšlo to :oops: :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
23.10.20 11:01

@Momini ahoj no zacala jsem ji hlidat asi 3 mesice teprve.. Bt tu jsem jeste nezkousela… Jen ovu testy ale zvlastni u me je to ze jak plno holek pise kdyz se obevi hlen je prava doba… No tak ten hlen tedy mívám ale podle ovu testu ji nemam… Min mesic mi vysel ovu test 18 dc ale meli jsme protisichty tak to nevyslo… A tento mesic jsem zkousela 3× co mi zbyli ovu testy a ani jednou nebyli 2 // tak jsem ji asi propasla… A nebo se nedostavila… Dr rikala ze by mi dala clostik ale toho se trosku bojim.. Asi si udelam pristi mesic zasobu testu a zacnu uz od 10dc tak snad se postesti… Ty si hlidas ovulku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
23.10.20 19:13

@Nikonik taky jsem byla v přesvědčení, že ovu je když zacina hlen, jenže ono je to trošku složitější, když začne hlen, začínají plodné dny protože v tom hlenu můžou přežít spermie i 5 dní… ten hlen je nejdříve takový hustší natahující se mezi prsty, pak řídne skoro až na konzistenci vaječného bílku a je ho hodně, a pak když už není skoro žádný tak teprve nastává přímo ovulace.
Já měla hlen od pondělí, ve středu mi vyšel pozitivní ovulační test, ve čtvrtek už bylo hlenu nejméně a ze čtvrtka na pátek jsem byla hodně nadmutá a měla bolesti v podbřišku, takže ovulka si myslím proběhla někdy ve čtvrtek/patek v noci.
Teď už jen čekat jestli z toho něco vzejde, snažení bylo neděle, úterý, čtvrtek :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
23.10.20 19:17

@Nikonik a jsem dnes 20 den cyklu, takže ovulka hodně pozdě no, ale minulý měsíc jsem měla cyklus 33 dní, tak snad tento bude taky delší (mohl by i kvůli pyridoxinu který beru) a případně se stačí vajíčko uchytit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
23.10.20 22:51

@Momini tak konecne mi to nekdo vysvetlil po lopate 😂dekuju.. Ja jsem na to hupsla 14 dc pak jsem byla na sluzebce a vratila jsem se 21 dc tak si moc nadeji nedavam… Prave ten hlen jsem mela cca od toho 14 15 teho dne asi 3 dny cca… Ale nejsem si tim ted uplne jista… Ja spis pocitala kolem toho 18teho dne +- jako mon mesic nu no uvidime zda 29 prijde ta mrcha je pravda ze me ted hrozne poboliva bricho ale tomu davam spis na vinnu to ze jsem se prezrala :D :lol: :lol: takze tak snad dalsi mesic se uz konecne zadari nechavala jsem tomu skoro rok volny průběh… A tobe drzim palce dej urcite vedet vypada to nadejne u tebee😉 🍀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.20 10:29

Ahoj holky také se k vám ráda přidám. Všude jsou samé pozitivní recenze na kapky gynex, tak jsem ho pořídila a beru od začátku cyklu, tak uvidíme jestli se po roce a půl zadari.. Pořídil si tu taky někdo tyhle „zázračné kapičky“? :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama