Snažení při PCOS a reprodukční centrum

38
15.10.20 19:28

Snažení při PCOS a reprodukční centrum

Dobrý večer,
S manželem se přes rok a půl snažíme o druhé dítě, ale bohužel se nedařilo a také se začali stupňovat problémy s nepravidelností ms, cysty a zhoršující se plet apod.
Po roce nás tedy poslali do Pronatalu, tam mi bylo z odběrů a ultrazvuku zjištěno PCOS. Manžel mě vše v pořádku. Já momentálně beru femuru. Zatím bez úspěchu :,(
Máte někdo zkušenost s PCOS a nebo třeba prožívate momentálně to stejné? Chtěla bych s někým probrat jho zkušenosti a nebo se tu prostě jen mužem vzájemně podporovat a tak podobně :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
38
15.10.20 19:31

Ještě musím dodat, že mám i vyšší AMH :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
795
15.10.20 19:53

Pcos, anovulacni cykly, protilátky na zóna pellucida - skončili jsme u ivf, vyšel první pokus :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
15.10.20 20:03
@DeeSocialWorker píše:
Pcos, anovulacni cykly, protilátky na zóna pellucida - skončili jsme u ivf, vyšel první pokus :wink:

No, já furt doufala, že se tomu vyhnu, ale dneska mi řekli, že na femaru vůbec nereaguji, žádný folikul prostě nic. Vajíček plno, ale žádný náznak ovulace. Tudíž mi nasadili asi maximální dávku femary od 3 dne cyklu do 7 dne a to 3×1 za den a ještě stadamet 2×1 a ten je na hladinu cukru sem se dočetla 8o :-(. No, a nevím co bude potom, ale říkal, že vajíček pak bude hodně na ivf, protože mam vyšší ten AMH.
Dneska sem to až obrečela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
15.10.20 20:36

@Janca220 Ahoj, já mám také pco a nejdřív jsme zkoušeli clostilbegyt asi 6× na ten jsem reagovala vždy byl aspoň jeden folikul, ae neotehotnela jsem po tom nikdy. Pak jsme 2× zkoušeli IUI a to jsem taky neotehotnela, tak nám zbylo už jen IVF. Je fakt, že tím, že mám pco, tak jsem měla malé dávky hormonů a měla jsem 44 vajíček, ae každá s pco to tak mít nemusí. Zůstalo nám jich 8 kvalitních, takže žádná sláva z toho počtu. Všechny jsme je zmrazili a za dva měsíce šli na KET, který vyšel hned na první pokus sice to nedopadlo až do konce, ae to protože byl problém jinde. V lednu se chystáme na další vložení embryjka, tak doufám, že to zase vyjde hned ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1127
15.10.20 20:41

Pcos, manžel vporadku, 1.ivf 2016 vyšli máme chlapečka :) po porodu mi dávali naděje jak se to změní no čekala jsem doteď, dneska jsem zrovna po punkci vajíček k 2.ivf… :) bohužel si myslím že při této diagnóze je ta šance malá.. Ale řešení je a funguje :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1127
15.10.20 20:43

Ještě doplním, zkusila jsem snad všechny přírodní prostředky, z hormonů jsem pak měla clostylbegyt, duphaston, prášky na cukrovku (že když se tělo zbaví cukru a vaječníky se přestanou obalová cukrem tak to zafunguje), ale všechno bylo marne:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
15.10.20 21:15

Holky moc dekuji za reakce. Já sem uz byla trochu nestastna z lidi kolem sebe. Kazdej se me furt pta, tak co uz jsi tehotna? A ja uz mam chut je poslat nekam :lol: :? a co si budem povidat, ten kdo si tim neprosel nechape, jak se muzem citit. Hlasky tipu nesmis na to myslet pak to pujde :pocitac: apod. Tak sem chtela najit nekoho kdo treba proziva to same.
Ja ted budu brat od nedele duphaston 10 dni, asi abych to dostala, protoze pokud nic neberu mam az 45 denni a i delsi cykly a pak od tretiho dne teda tu femaru s tim druhym na ten cukr. Pry mi nemusi byt uplne dobre, ale snad to zvladnu. A femara je pry to nejlepsi co na pcos je i ve svete. Tak uvidime no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
15.10.20 21:19

Take sem se teda pustila do zdraveho stravovani a z 90% vynechala cukry. A snazim se i cvicit, kdyz je energie a to teda ne vzdy je. 🙈 jak snasite tu hormonalni stimulaci? Ja sem po te femare takova vic na nervy :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
15.10.20 21:21
@Klara0225 píše:
@Janca220 Ahoj, já mám také pco a nejdřív jsme zkoušeli clostilbegyt asi 6× na ten jsem reagovala vždy byl aspoň jeden folikul, ae neotehotnela jsem po tom nikdy. Pak jsme 2× zkoušeli IUI a to jsem taky neotehotnela, tak nám zbylo už jen IVF. Je fakt, že tím, že mám pco, tak jsem měla malé dávky hormonů a měla jsem 44 vajíček, ae každá s pco to tak mít nemusí. Zůstalo nám jich 8 kvalitních, takže žádná sláva z toho počtu. Všechny jsme je zmrazili a za dva měsíce šli na KET, který vyšel hned na první pokus sice to nedopadlo až do konce, ae to protože byl problém jinde. V lednu se chystáme na další vložení embryjka, tak doufám, že to zase vyjde hned ;)

Budu drzet palce a samozrejmne budu rada, kdyz se ozves. Muzem se vzajemne trochu podpořit. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
15.10.20 21:29

@Janca220 Určitě můžeme. Neříkám, že celý ten proces IVF není psychicky náročný. Píchat si injekce a přežít ten odběr vajíček je to nejmenší. Já do toho ae šla s tím, že jsem na 100% věřila a věděla, že se to povede a ono to fakt vyšlo i když ne do konce. Tak teď se na to samé připravují zas. Mám zase ten stejný pocit jako u toho prvního vložení. Prostě vím, že se to povede. A možná i proto, že jsem k tomu tak přistupovala to vyšlo :) když už si projdes celým tím procesem, tak si přece nebudeš říkat co by kdyby :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1127
15.10.20 21:29

@Janca220 pozor na stravu při těch lécích na cukr, moje dr když mi je dávala říkala ať nedrží žádnou dietu, protože jak snižují cukr v tele tak by ti mohlo být špatne z mála cukru :) to jen takovy poznatek ode mě.. Jinak mi při nich nic nebylo, jen jsem chodila častěji na WC a trošku jsem zhubla… Ne moc, ale já jsem to viděla :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
15.10.20 21:35
@Klara0225 píše:
@Janca220 Určitě můžeme. Neříkám, že celý ten proces IVF není psychicky náročný. Píchat si injekce a přežít ten odběr vajíček je to nejmenší. Já do toho ae šla s tím, že jsem na 100% věřila a věděla, že se to povede a ono to fakt vyšlo i když ne do konce. Tak teď se na to samé připravují zas. Mám zase ten stejný pocit jako u toho prvního vložení. Prostě vím, že se to povede. A možná i proto, že jsem k tomu tak přistupovala to vyšlo :) když už si projdes celým tím procesem, tak si přece nebudeš říkat co by kdyby :D

Ja se teda priznam, ze jsem trochu plasan a vse trochu vic prozivam, ale muj manzel je zas opak, takze me vzdycky trosku srovna :D.. ale tvuj pristup je samozrejmne nejlepsi :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
15.10.20 21:37
@TerezaRyš píše:
@Janca220 pozor na stravu při těch lécích na cukr, moje dr když mi je dávala říkala ať nedrží žádnou dietu, protože jak snižují cukr v tele tak by ti mohlo být špatne z mála cukru :) to jen takovy poznatek ode mě.. Jinak mi při nich nic nebylo, jen jsem chodila častěji na WC a trošku jsem zhubla… Ne moc, ale já jsem to viděla :D

@TerezaRyš
No a to mi nikdo nerekl.. a to jsem se zminovala, ze ted dodrzuji tu stravu :nevim:, tak uvidime jak mi bude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
15.10.20 22:46

@Janca220 já jsem se toho hrozně bála. Představa toho píchání injekci a teď co když nebudu reagovat dobře a nebudou mi dozravat vajíčka a nebo jich bude málo a žádné nezbyde a samé takové myšlenky. Naštěstí na první kontrole bylo vše úplně v pořádku, že mě to pak přešlo a těšila jsem se na to vložení a prostě jsem najednou věděla, že to vyjde. Samozřejmě je tu šance i toho, že to na poprvé nevyjde, ae to jsem si ani nepripustila. Jak mi pak řekli po tom odběru, že mi čerstvé embryjko vkládat nebudou kvůli toho kolik mi odebrali vajíček ať si tělo odpočine, tak jsem byla trochu zklamaná, ae pak jsem si řekla no co, tak si tělo odpočine od těch hormonů a všeho a prostě si počkám o trochu dyl než jsem si myslela. Nakonec to bylo dva měsíce kvůli první vlne covidu, ae stalo to za to. Takže pokud máš nějaké pochybnosti kvůli tomu ivf, tak věř, že to má asi každá, ae to tak rychle uteče, že si na to pak ani nevzpomenes. A kdybys měla nějaké dotazy ohledně toho všeho, tak se klidně ptej ;) co budu vědět ráda odpovím, poradím. Je to hned lepší když na ten boj nejsi sama. Přítel je sice strašně hodný, ae dokud to nezazije a jen ti u všeho asistuje, tak ti stejně neporadí jak někdo kdo si tím prošel :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama