Snažení s diagnozou PCO

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.18 13:06
Snažení s diagnozou PCO

Ahoj, mám asi půl roku diagnostikovano PCO, pouze z ultrazvuku. Byla mi pichnuta vyvolavacka, potom MS chodila pravidelne asi 4 mesice, brala jsem Inofolic na podporu. Ted zas dva mesice MS nikde. Chteli bychom se zacit snazit o mimco, tak me zajima, cim s takovou diagnozou zacit. Nechceme na to nejak tlacit, zatim bych uprednostnila nejake mene razne kroky, tak budu rada za Vase tipy a zkusenosti. :kytka:
Prosim anonym, citlive info.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

paandoraa
Kecalka 208 příspěvků 01.10.18 13:11

@Anonymní Ahoj :) Pokud máš ještě čas a nespěcháte, tak za sebe doporučuji cvičit hormonální jógu, chodit na akupunkturu a brát bylinky dle tradiční čínské medicíny - po tomto mi chodila MS pravidelně, ale ovulace nic moc. Inofilic jsem brala půl roku a upřímně nevím jestli jsem na něj nějak reagovala. Bohužel nás tlačí čas, tak zkoušíme IVF v CARU. Hodně štěstí přeju :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.18 13:15

@paandoraa Dekuji, presne neco takoveho jsem mela na mysli. :D Cas me nastesti netlaci. Tak at se brzy zadari :hug: zakladatelka

Adulka24
Kelišová 5285 příspěvků 01.10.18 14:20

Ultrazvuk nestaci, nechala bych si vzit krev na hormonalni profil, tim se PCOS potvrdi ci naopak. Kazdopadne obecne se na PCOS doporucuje inositol (doporucuji levnou Fertipronu, kde je vse potrebne) a pote koenzym q10, pripadne omegu 3. Drzim palce, je třeba se pripravit na to, ze je to beh na delší trat :( . Ja bojuji uz skoro rok a pul. Inseminace s Clostilbegytem nepomohly, nyní uz jedina nadeje IVF.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.18 14:58

@Adulka24 No, je mi jasny, ze to nebude hned. Ale hraje v tom roli psychika, takze se snazim to videt optimisticky. Urcite bych nesla hned po roce a pul na IVF, jelikoz je mi teprve 20, takze chci zkusit nejake jednodussi metody. A kdyz podle krve nevyjde Pco a na ultrazvuku ano, tak to znamena co?
Zakladatelka

Adulka24
Kelišová 5285 příspěvků 01.10.18 15:15

Ja nikde nenapsala, ze mas jit po roce a pul na IVF. Nevim, nejsem doktor. Ten zna tvou anamnézu. Vajecniky v urcite fazi cyklu vypadaji jinak. Me jedna doktorka tvrdila, ze to vypada na pco a druha zas tvrdila opak, proto ten horm. profil, je to zakladni vysetreni, jak ti pracuji hormony.

paandoraa
Kecalka 208 příspěvků 02.10.18 08:59
@Adulka24 píše:
Ja nikde nenapsala, ze mas jit po roce a pul na IVF. Nevim, nejsem doktor. Ten zna tvou anamnézu. Vajecniky v urcite fazi cyklu vypadaji jinak. Me jedna doktorka tvrdila, ze to vypada na pco a druha zas tvrdila opak, proto ten horm. profil, je to zakladni vysetreni, jak ti pracuji hormony.

JJ, máš pravdu, určitě je dobrý si nechat udělat hormonální profil z odběru krve, žádanku by ti měl vypsat gyndař…jsou tam hladiny od štítné žlázy po prolaktin…Jinak krev je dobré odebrat 2 DC a pak někdy kolem ovulace. Tak hodně štěstíčka :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 09:34

@paandoraa Takže když teď MS nemám, tak si mám nechat pichnout vyvolavacku a nechat si udelat hormonalni profil a pak cekat na ovulaci a jit znova? Ja si myslim, ze ovulaci ani nemam :roll: zakl.

paandoraa
Kecalka 208 příspěvků 02.10.18 09:56

@Anonymní Myslíš, že ti MS bez vyvolávačky nedorazí vůbec? Já bych vyzkoušela bylinky a akupunkturu a pak šla kdyžtak na vyvolání + ten infolic combi (brala jsem tento https://www.pilulka.cz/…ovych-kapsli?… ,cyklus jsem pak měla 38 - 42 dní, cena je ale masakr při spotřebě 2 tablety denně :()…Dny odběru jsou přesně stanoveny a dle toho poznají i zda proběhla ovulace či nikoliv…myslím 2-5 DC a 14-16 DC.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 11:09

@paandoraa No mela jsem MS naposledy v cervenci, koncila 19.7. :nevim: A Inofolic beru asi mesic. Tak jsem se uz objednala na gyndu a uvidim co mi rekne . Zakl.

Lucie-Vala
Povídálka 18 příspěvků 10.10.18 09:54

Čau holky taky mám PCO dr. V Car řekla že si je jistá na 99% no já si to myslím taky po roku snažení mi u mého gyn. Byl napsaný Clostilbegyt s kontrolními utz, brala jsem ho 4m a gyn. Doslova každý měsíc u utz říká: Ani ťuk, žádná reakce. MS se mi dostaví jen při užívání Utrogestanu takže teď čekám na MS a někdy koncem měsíce pojedu do Caru na hormonální profil, dostala jsem Metformin tak jsem zvědavá (je to běh na dlouhou trať, bohužel)

paandoraa
Kecalka 208 příspěvků 10.10.18 10:56

@Lucie-Vala Jo to znám, rok snažení přirozeně, kdy jsem brala Inofolic …později jsem přidala tradiční čínskou medicínu a hormonální jógu…k otěhotnění to nevedlo, ale MS jsem měla sama od sebe DC 38-42. A nyní už rok řeším v CAR, na Clostilbegyt jsem poprvé zareagovala, ale úspěch žádný a pak další měsíce žádná reakce. Insemitaci jsme přeskočili (tam je úspěšnost 10 %), teď jsem po 2. IVF (první stimulace byla peklo 47 folikulů, jen 6 zralých vajíček, opladněny 4 a do trasféru zbyolo jen 1 embryo, které se neuchytilo), v pátek jdu na krev, zda se zadařilo a embryo se zahnízdilo, jinak z této stimulace máme schované 4 mrazáčky. Šli jsme rovnou do IFS, protože nás už trochu tlačí čas… Kdyby tě něco zajímalo, tak se ptej ,–)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 19:21

Ja jsem byla na gynde a doktorka mi rekla, ze mi sliznice roste, coz je dobre, ale ze je potreba opet nastartovat MS, takze jsem dostala vyvolavacku a mam opet uzivat Inofolic. Rikala ze si mysli, ze kdyz budu mit MS normalne, tak otehotneni tak dlouho trvat nebude. Coz nevim, kdyz tady vsechny pisete jak dlouho se snazite. Navic mi PCO diagnostikovala jen na zaklade ultrazvuku. :nevim: zakladatelka

paandoraa
Kecalka 208 příspěvků 11.10.18 08:14
@Anonymní píše:
Ja jsem byla na gynde a doktorka mi rekla, ze mi sliznice roste, coz je dobre, ale ze je potreba opet nastartovat MS, takze jsem dostala vyvolavacku a mam opet uzivat Inofolic. Rikala ze si mysli, ze kdyz budu mit MS normalne, tak otehotneni tak dlouho trvat nebude. Coz nevim, kdyz tady vsechny pisete jak dlouho se snazite. Navic mi PCO diagnostikovala jen na zaklade ultrazvuku. :nevim: zakladatelka

Hlavní problém PCO je anovulace tzn. MS můžeš mít pravidelnou, ale nedochází k ovulaci, tohle se dá vysledovat folikumetrí 2× v polovině cyklu, dělá se dle vaginálního ultrazvuku, jsou vidět vajíčka, jejich velikost a také jestli praskly tzn. došlo k ovulaci.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 09:57

@paandoraa Dobre, takze to znamena co? Ze mam na vajecnicich folikuly, ktere brani vajicku uvolneni a nedochazi k MS. To tedy neni PCO?

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Smutné Vánoce Jiřiny Bohdalové: Ortéza a invalidní vozík! Sama neudělá ani krok

V dubnu Jiřina Bohdalová (87) spadla ze schodů a nevypadalo to s ní vůbec... číst dále >

Milion donesla v igelitce do baru! Svědek vypověděl, jak Řepka prodával auto, které mu nepatřilo

Ostře sledovaný soud s bývalým fotbalovým reprezentantem Tomášem Řepkou (44)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >