Snažení se - jak podpořit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Siminova44
Nováček 4 příspěvky 24.09.18 08:42
Snažení se, jak podpořit?

Ahoj maminky :)

Rada bych se zeptala, jak jste otěhotněly? :) my s přítelem se snažíme a zatím bez úspěchu.. Prosím jenom o vlídné komentáře, zajímá mě to :)

Reakce:
Mongi
Povídálka 49 příspěvků 7 inzerátů 24.09.18 09:01

Pokud jste oba zdraví, tak je podle mě nejlepší rada na to nemyslet :) hodně štěstí..

Vladka23
Ukecaná baba ;) 2409 příspěvků 24.09.18 09:02

@Siminova44 ahoj my když jsme naposledy otěhotněli tak jsem zkusila sledovat ovulaci podle aplikace v telefonu co mám a kupodivu to vyšlo :lol: :lol: :lol:

chs.jasmin
Echt Kelišová 9803 příspěvků 24.09.18 09:24
@Siminova44 píše:
Ahoj maminky :)Rada bych se zeptala, jak jste otěhotněly? :) my s přítelem se snažíme a zatím bez úspěchu.. Prosím jenom o vlídné komentáře, zajímá mě to :)

Ahoj,

my s manželem asi sedíme geneticky jak prd*l na hrnec :mrgreen: , jak se říká, protože mám obě děti z prvního pokusu :mrgreen:

U první jsme chodili oba do fitka, jedli zdravě, já brala kyselinu listovou a oba dva jsme si ráno dali Ečko :lol: ehm, normálně vitamín E (podporuje krvetvorbu - prokrvení sliznice a u mužů prý zlepšuje spermie - pohyblivost a životnost). :nevim:
U obou pak svíčku a bylo. Já si tedy hlídala podle aplikace i ovulaci (ale bůh ví jak přesné měření bylo) a pak bylo snažení po celou dobu dobu ovulace - týden.

U druhé opět kyselina listová, pro manžela vit E, zdravá strava a vždy duševní pohoda. ale chápu, že po x měsících či letech snažení se už hlava jen tak v klidu není.

Maneki neko
Kecalka 459 příspěvků 24.09.18 10:24

Budu sledovat take. Take nevim cim to podporit.. mam inofolic a gynex. Prvni mesic. Snazime se uz dlouho ale nedari se. (Uz mame za sebou iui i 1.ivf)

P-aulin-a
Kecalka 203 příspěvků 24.09.18 12:17

my hoodne casto sexovali :D - a minimalne chlap na to nemyslel, ja trosku ano. Oba jsme nekuraci a abstinenti. Pritel chodi do fitka a bere ruzne vitaminy (je mu uz 51), nema sedavou praci. Otehotnet nam trvalo asi jen 4 tydny. Hadam, ze vysoka frekvence sexu pomohla a proces urychlila - ale to jsou samozrejme jen me dohady :)

chtela jsem sledovat ovulaci dle hlenu, ale zadny nebyl :/ tak jsem se bala, ze ani neovuluji a pak jsem otehotnela. Taky mozna zalezi, jak dlouho jsi bez horm antikoncepce - ja ji mela vysazenou uz 3 roky.

Fiducia
Nadpozemská drbna 25278 příspěvků 24.09.18 12:20

@Siminova44 jak dlouho se snažíte? Počala jsem vždycky na první pokus, osvědčilo se nám milování co dva tři dny, tak se nemůžeme netrefit a udělali jsme maximum :lol: Dál už je to na přírodě, nebrala jsem nic, nesledovala ovulaci, ani nepraktikujeme speciální pozice :mrgreen:

Maneki neko
Kecalka 459 příspěvků 24.09.18 12:27

Snazime se rok a pul. Kys.listova po celou dobu. Pritel ma 2 deti, spermiogram v poradku. Ja antikoncepci neberu rok a pul, predtim jsem ji rok a pul brala a jeste predtim jsem mela cca rocni pauzu.
Je to narocne a nejak kazdy mesic prichazim o kousek nadeje. Vlastne ani dr.nevedi co je spatne. Mam problem s ovulaci ale ty jsme resili clostylbegytem pripadne injekci…

Siminova44
Nováček 4 příspěvky 24.09.18 13:49

Snažíme se 3 týdny a zatím nic, mám ranní nevolnosti ale to je vše :(

Rachel_cz
Stálice 82 příspěvků 10.01.19 22:05
Ahoj všem, jsem tu nová :-)

Ahoj holky, dovolte mi se představit, jmenuji se Rachel, za tři a půl měsíce mi bude 32 let a snažíme se s manželem o miminko. No už je to nějaký ten pátek, cca rok a půl, co jsme si řekli, že je ten pravý čas. Bohužel ale zatím stále nic :( Z počátku jsme to nijak neřešili, ale po roce už v nás začal hlodat červík, zda je vše ok. Manžel byl na spermiogramu a vše bylo v pořádku. Já dle krve a vyšetření u gynekolozky také vše ok. Jen štítná žláza vyšla na hraně. Budu kontaktovat doktorku, treba poradí. Máte/měl jste to taky někdo tak? Gynekolozky řekla, že to je v pohodě a jen se zmínila, že by tam TŘEBA mohla být neprůchodnost k vaječníkům (třeba nějaká blanka po zánětu nebo něco podobného atd). Řeší se to prý laparoskopicky, ale mám trošku bobky z doktorů, tak se snažím hledat cesty, jak se tomu vyhnout. Také se mi zdá, že je to takové řešení narychlo, aby se něco dělo (aniž by se třeba testovala např. manželova krev nebo tak něco).Nemate některá z vás zkušenosti? Vím, že asi rok a půl snažení není žádná tragédie, ale moje léta přibývají :roll: Člověk chtěl mít pro miminko vše, domek se zahradou, být tak nějak zajištěný a teď tohle… Ráda bych našla dobrou duši s podobným problémem. Nikomu jsme se zatím s problémem (krom mé gynekolozky) nesvěřili. Nechci slychat dotazy typu '' tak co, už? '' „jakto, že ne?“ atd. Jistě mi rozumíte. Ráda bych ale pokecala s někým, kdo je na tom podobně. Manžel si miminko strašně přeje, ale netlačí a nehrouti se z toho, že se zatím nezadarilo. Teď jsem si pořídila Gynex, protoze jsem četla dobré recenze. Piji čaje, žiji zdravě, nekouřím. Stres v práci se snažím eliminovat, tak už fakt nevím, kde je zakopaný pes :think: Poradíte?

DalsiSycekObecny
Kecalka 165 příspěvků 10.01.19 23:12
@Rachel_cz píše: Řeší se to prý laparoskopicky, ale mám trošku bobky z doktorů, tak se snažím hledat cesty, jak se tomu vyhnout.

Nejsem sice holka, ale kdyz nad tim premyslim: a) laparoskopicke vystreni nejsou prilis invazivni a zadna tragedie, b) nejistota „co kdyby“ je mnohem horsi, po zakroku byste alespon mohla zit v klidu, s tim ze je vse v pohode - ted vas treba hloda nejistota - a nikdo vam tady odpoved dat nemuze. Osobne bych doporucil partnerce ve vasi situaci na to spise jit …

Rachel_cz
Stálice 82 příspěvků 12.01.19 12:14
@DalsiSycekObecny píše:
Nejsem sice holka, ale kdyz nad tim premyslim: a) laparoskopicke vystreni nejsou prilis invazivni a zadna tragedie, b) nejistota „co kdyby“ je mnohem horsi, po zakroku byste alespon mohla zit v klidu, s tim ze je vse v pohode - ted vas treba hloda nejistota - a nikdo vam tady odpoved dat nemuze. Osobne bych doporucil partnerce ve vasi situaci na to spise jit …

Díky za reakci, samozřejmě, že tam půjdu. Jen asi ještě chvilku počkám, co řekne vyšetření štítné žlázy. Ostatně lékařka sama říkala, že až nastane doba, kdy budeme chtít miminko, mám se stavit. Jinak fajn, že jsou tu i chlapi, bála jsme se, aby to nebyla taková ta slepičí stránka plná ženských mluvících ve zdrobnělinkách :D

Váš příspěvek
Reklama