Snažení se o dítě, velký nápor na psychiku.

Anonymní
20.1.20 09:34

Snažení se o dítě. Velky napor na psychiku.

Dobrý den, mela bych prosbu nebo spis se jen, tak vykecat. V breznu to bude rok co neberu antikoncepci. Brala jsme s nizkym obsahem hormonu protoze mam trombozu. Ale to je zase neco jineho. Chranili jsme se prerusovanym sexem menstruace prichazela kazdy mesic. Az na zari minuleho roku ta se nedostavila vubec.Sla jsem doktorovi s podezrenim na tehotenstvi. Doktor mi rekl ze tam neco vidi. Ze mam dojit za tyden kdyby se nic nezmenilo a ze na ultrazvuku by tam uz meli byt meco videt. Dosla sem za tyden a nic tam nebylo. Pichl me injekci a vyzadala sem si aby se mi potadne podival na vajecniky. Protoze kamaradka ma polycystyckou ovarii ze porad krvacela.(mimochodem ceka dite) A podle diskuzi sem zjistila ze i kdyz nemate menstruaci muzete to mit taky. Doktor zjistil ze tam mam take ale slabsi. Ja sem rikala ze bych chtela a ze se zacneme snazit o dite. Nasadil mi prasky na upravu cyklu. Prasky me cyklus upravily. Mam ji pravidelnou sice chodi o den driv ale chodi. Ted v lednu je to druhy mesic co se snazime. A sexu mame opravdu moc. Ne ze by jsme chteli cim vic tim lip jen nas to bavi. Delala sem si ovulacni testy abych vedela kdy mam ovulaci a ono nic. :-( Zacala sem uzivat kyselinu listovou. O vikendu by mela projit menstruace. Doufam ze neprijde. Ale poboliba mne podbrisku. Takze si nejake nadeje nedelam. :-( Je to hrozny napor na psychiku kamaradka se mne kazdy mesic pta kdy me ma dojit mentruace. Povida mi o kazdem pohybu miminka porad mi posila fotky sebe s brichem. Kdyz si spolu piseme nebo mluvime furt tema zasahuje s ditetem. Ja se snazim na to nemyslet. Jenze takhle to nejde. Ja sem opravdu zoufala. Ja ji to opravdu preju ale nebere na me ohledy. Prominte za tak obrouvskou slohovku.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3894
20.1.20 09:39

Promiň ale chápu to správně, že se snažíte dva měsíce a už mluvíš o obrovském náporu na psychiku? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12541
20.1.20 09:40

Tak předně by jsi se měla hodit do klidu! Snažíte se teprve dva měsíce a ty už se z toho hroutíš? Víš o tom, že pravděpodobnost otěhotnění v jednom cyklu je 15-20%? Přestaň vyšilovat, jinak jsi na nejbližší cestě ke stresové neplodnosti. Užívejte si sex a jeden druhého, těšte se z procesu plození a přestaňte z toho dělat závody. Kamarádce řekni, ať se tě neptá, že jí všechno zavčas oznámíš sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 09:41

2 měsíce není žádná dlouhá doba a už vůbec ne důvod k panice. My cekali na každý dítě 3 roky. Přej a bude Ti přáno :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
2025
20.1.20 09:42

Snažíte se druhý měsíc a už se nervuješ? Kamarádce řekni ať tě nechá v klidu, že ji to moc přeješ, ale ze te takto stresuje a až budeš těhotná, že ji to rekneš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 09:46

@Michelle_M ja sem se premackla meli tam byt 4 mesice neni nic.Ja vim ze to neni nic moc. Doktor mi zjistil ze mam polycystickou ovarii. A pokud bych pry neotehotnela do tohodle rijna tak na vysetreni i pritel.
Tak napor tak me to mrzi kamaradky kolem mne uz maji nebo cekaji. A kazdou chvilku mi posila videa pohyby mimca a fotky jak se ji zvetsuje bricho. Tak me to zere.

• Nahlásit
  • Citovat
2025
20.1.20 09:57

Taková kamarádka je fakt dáreček, když ví že se snažíte a zatím to nevyšlo. Napiš ji slušně, ať toho nechá. Pokud ne tak bych ji ignorovala a pak se s ní klidně i rozloucila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1454
20.1.20 10:07
@Anonymní píše:
@Michelle_M ja sem se premackla meli tam byt 4 mesice neni nic.Ja vim ze to neni nic moc. Doktor mi zjistil ze mam polycystickou ovarii. A pokud bych pry neotehotnela do tohodle rijna tak na vysetreni i pritel.
Tak napor tak me to mrzi kamaradky kolem mne uz maji nebo cekaji. A kazdou chvilku mi posila videa pohyby mimca a fotky jak se ji zvetsuje bricho. Tak me to zere.

Vim, ze se to tezko dela, ale povznes se nad to nebo ti brzo hrabne. Predstav si jak na tom jinak budes treba po roce, kdyz furt nic. Kolem me porad nekdo tehotni a pta se me, kdy uz ja konecne taky, sdileji se mnou podrobnosti sveho tehotenstvi a ja jim to uprimne preju, ackoliv ja sama to stesti nemam. Protoze kdyz to budu resit a pocitat dny do ms a ja nevim co, tak mi z toho zarucene svihne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 10:18

@Ernais zkousim na to nemyslet planujeme s pritelem dovolenou zkousim zamestnavat mysl.Je to fakt hrozne kdyz se kazdy mesic pta jestli to mam. A pak mi rekne ze se ji blizi mesice do porodu. Nejsem neprejici. Preju ji to hrozne moc. Jen kdyby brala ohled.Jen se bojim ze kdyz mam jeste ten syndrom polycystyckou ovarii ze to bude beh na dlouho trat.

• Nahlásit
  • Citovat
433
20.1.20 10:21

Kamarádka je tedy na zabití, ale snažíte se fakt chvíli. Já na první dítě čekala 5 let a na druhé další čtyři roky. Všechny kamarádky kolem mě rodily o sto šest a já nic, teď mám syna ve školce a druhé se narodí za měsíc a jim už chodí děti do školy. A to jsme s manželem zdraví a na příčinu neplodnosti se nepřišlo, obě děti jsou z IVF. Chce to hlavně klid a kamarádce řekni, že jí to moc přeješ, ale není úplně vhodná doba tě takto zásobovat informacemi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
433
20.1.20 10:25
@Anonymní píše:
@Ernais zkousim na to nemyslet planujeme s pritelem dovolenou zkousim zamestnavat mysl.Je to fakt hrozne kdyz se kazdy mesic pta jestli to mam. A pak mi rekne ze se ji blizi mesice do porodu. Nejsem neprejici. Preju ji to hrozne moc. Jen kdyby brala ohled.Jen se bojim ze kdyz mam jeste ten syndrom polycystyckou ovarii ze to bude beh na dlouho trat.

Sestra od kamarádky má stejnou DG. a dvě děti z IVF, ono se nedá všechno naplánovat a ne každý otěhotní na první dobrou. Tak ať vám to co nejdřív vyjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 10:27

Ty se hroutíš po tak krátké době a co budeš dělat když nebudeš těhotná ani za rok nebo za dva roky. Jestli se nehodíš do klidu tak neotěhotníš nikdy. Já se začala hroutit po třech letech kdy to prostě nešlo, nevyšlo IVF ani nic jiného, vyzkoušela sem všechno. Otěhotněla jsem až po 6 letech a naštěstí vše proběhlo v pořádku a teď mi tady běhá 14-měsíční cácorka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1454
20.1.20 10:31
@Anonymní píše:
@Ernais zkousim na to nemyslet planujeme s pritelem dovolenou zkousim zamestnavat mysl.Je to fakt hrozne kdyz se kazdy mesic pta jestli to mam. A pak mi rekne ze se ji blizi mesice do porodu. Nejsem neprejici. Preju ji to hrozne moc. Jen kdyby brala ohled.Jen se bojim ze kdyz mam jeste ten syndrom polycystyckou ovarii ze to bude beh na dlouho trat.

Tak ji vysvetli, ze te to zranuje, kdyz se te porad takto pta a ze az to bude, tak ji to reknes, do te doby at ti da svatek. A jinak zamestnat mysl urcite pomaha, my zijeme hodne aktivni zivot, ktery se mi libi sam o sobe, takze mi to dite nastesti zatim tolik neschazi. Urcite mas nejaky seznam prani, at uz je to cestovani, zmena prace, zacit s nejakym konickem, cokoliv. Tak pojd a vsechno si to spln. Uvidis, ze ti ten cas zacne utikat uplne jinak ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
20.1.20 12:14

Než se to “podařilo“ (jsem ve 31.tt) nám, trvalo to 3 roky a v té době jsme si prožili 3 potraty… A nakonec se to povedlo, když už jsem si řekla, že už to vzdávám. Já vím, že je to čekání nepříjemné, ale někomu to trvá mnohem déle. Sestra na druhé mimi čekala 11 let a teď má zdravého chlapečka. :kytka: Chci tím jen říct, že je nejlepší na to nemyslet a ono to přijde, až bude správný čas. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
20.1.20 13:02

Já tě naprosto chápu. Já jsem začala vyšilovat po 3 měsících snažení protože v tu dobu to kamarádce vyšlo hned na první pokus. Říká se, že se to má řešit až po 1 roce snažení, ale přišlo mi to strašně moc, když někdo otěhotní hned po prvním sexu neplánovaně. Byla jsem taky zoufalá a přítel si po půl roce myslel, že je neplodný. Nakonec se nám to podařilo po 8 měsících. Obdivuji ty co čekaly třeba 3 roky na dítě, protože já bych se asi hned po roce už hnala do umělého oplodnění s tím ze nevěřím, že by to přirozeně ještě šlo. Jsem netrpělivý člověk, který když něco chce tak hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama