Snažení se o miminko různými způsoby více jak 5let

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

winka
Kecalka 332 příspěvků 06.11.18 17:06
Snažení se o miminko různými způsoby více jak 5let

Ahoj, snažím se najít někoho kdo je v podobné situaci jako já, je mi 31 a snažíme se smanželem o dítě již 7,5 roku. Máme za sebou 3IUI,5 IVF, z toho 2IVF s vajíčkem od dárkyně. Vyzkoušela jsem několik bylinných přípravků a různé rady. Při jednom IVF-KET s darovaným vajíčkem jsem konečně otěhotněla, ale nakonec jsem potratila, na prvním ultrazvuku v 8tt nebylo srdíčko, což bylo velice psychicky náročné. Doktoři nenašli důvod proč nám to nejde a já už jsem psychicky opravdu na dně, začínám se bát že dítě nikdy mít nebudeme..Do toho žijeme ještě v zahraničí a tak je všechno ještě složitější. Uvažovali jsme o adopci, ale to nepřipadá moc v úvahu protože v Čechách nejsou skoro žádné děti volné k adopci a nebo jsou starší, postižené a některé páry na dítě čekají roky a pořád nic..:( Tady u nás je to dost podobné a nebo pak je možnost adopce miminka přes agenturu, ale to je neskutečně drahé..:/ Takže teď uvažujeme o náhradní matce-v Čechách..to je asi tak nějak naše jediná šance, momentálně..
je tu prosím někdo kdo by mně dokázal trochu utěšit že se jim to taky povedlo i po tolika letech a neúspěších? Prosím. Protože mně už ani nepomáhá se soustředit na něco jiného..už roky jsou všude kolem mě těhulky a všechny moje kamarádky mají dítě, dokonce i mnohem mladší jak já a nemám nikoho kdo by se snažil o dítě déle jak rok a nešlo jim to..naopak, skoro všichni měli dítě skoro hned jak chtěli..:(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Mika.ella1
Povídálka 29 příspěvků 06.11.18 17:13

My to zkouseli 6 let, 2× IUI a nic, ted 24tt po 1.IVF…nadeje je vzdy…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.18 17:14

My jsme se snažli asi 7 let, IUI - 7× IVF 3×, potřetí úspěšně, máme dvojčata. Mezitím milion vyšetření, dvakrát na operace pro nic . Byli jsme oba v pořádku. A nakonec po 40 jsem otěhotněla přirozeně a neplánovaně, to bylo překvapení

Markéta80
Hvězda diskuse 40013 příspěvků 06.11.18 17:18

@winka :hug: :hug: my 5 let čekali na prvního. bylo to šílené :? . Blbý je že se neví proč to nejde takže doktoři nemají na co se zaměřit :? Ty máš špatná vajíčka že se zkoušela dárkyně?

mumisek79
Extra třída :D 12048 příspěvků 06.11.18 17:18

@winka ahoj nesnažili jsme se teda tak dlouho ale děťátko vyšlo až na 5.ivf přičemž vždy plně absolvovany nebylo nikdy co mrazit. Já už také začínala být zoufalá ale sekla jsem se a řekla že to nevzdám. Před posledním pokusem jsem rok chodila na čínskou medicínu pila bylinky a pravidelně cvicila mojzisovku. Jednou za měsíc jsem chodila na spec.masaz na uvolnění pánve.
Pak jsme změnili car a šli do Genetu kde poprvé za tu dobu zkoušení udělali postup jinak. Dali mě na měsíc antikoncepci pak pri zrani jsem užívala antibiotika a pokračovala i po transferu a k běžným horm.injekcim jsem dopichavala Fraxiparin na redeni krve.
Dodnes to že jsem otehotnela považuji za zázrak a jestli k tomu přispělo výše zmíněné nevím ale podařilo se.
Dnes je dceři přes 5 let a miluju jí celým srdcem a dekuji že to takhle dopadlo.
Já se s darovanym vajíčkem nesmirila.
Měřili ti jakou máš ovaliarni rezervu?
Co spermie manžela?proč jen darované vajíčko Co zkusit tvé a spermie dárce
Zcela chápu tvé pocity smutku zoufalství a beznaděje ale jedina ráda je asi to být silná a nevzdavat to. :hug: je mě to moc líto Držte se :srdce:

Lenka_Hal
Kelišová 5287 příspěvků 06.11.18 17:24

https://www.huffingtonpost.com/…153c4c3ec538

Sama na sobe mam vyzkouseno, ze strava primo ovlivnuje hormony, cyklus a plodnost. Pokud nemas konkretni „diagnozu“, proc se nedari, zvaz tohle…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.18 17:38

kamarádka po deseti letech :kytka:

ugluk
Hvězda diskuse 43071 příspěvků 06.11.18 18:23

Teď zpětně si dělám legraci, že nám každé otěhotnění trvalo tři roky a každé druhé (v reálu teda první a třetí) skončilo potratem, takže jedno dítě šest let… První na x-té IVF, druhé přirozeně (ještě se teda nenarodilo) a zpětně viděno, nebyly to marné roky. Ale je k tomu potřeba ta zpětná perspektiva, že nakonec je všecko fajn, moc dobře pamatuju ten pocit, že někdo se holt nedočká nikdy, i tu osobní jistotu, že první bude jen jedináček a neskutečné díky za něj. Nějaké myšlení-nemyšlení je samozřejmě kravina, což ví každý, kdo tím prošel, ale v reálu k té touze a odhodlání je potřeba i ohromná porce štěstí. Které se někdy unaví a… Blbý je, když to lidi začnou zkoušet třeba v pětatřieti či později, tam pak je každý další rok sakra znát. Moc držím palce!

winka
Kecalka 332 příspěvků 07.11.18 00:06
@Markéta80 píše:
@winka :hug: :hug: my 5 let čekali na prvního. bylo to šílené :? . Blbý je že se neví proč to nejde takže doktoři nemají na co se zaměřit :? Ty máš špatná vajíčka že se zkoušela dárkyně?

Ano,přesně tak..doktoři neví proč a tak se nedalo jakoby nic léčit..vajíčka mám špatné kvality,vždy jsem reagovala dobře a měla hodně folikulů(16-18)ale po oplodnění spermiema umřeli,při prvním pokusu nezbylo ani jedno k zavedení,při dalších dvou vždy jen jedno,sice té nejlepší kvality,ale neotěhotněla jsem,tak proto mně doktoři doporučili dárkyni..při prvním pokusu s dárkyní(vložili jsme dvě embryjka) jsem otěhotněla,ale na ultrazvuku nebylo srdíčko a já musela kvůli obtížím do nemocnice,při druhém s dárkyní jsme zkusili zavést jedno a to se vůbec nepovedlo..jak ses vyrovnávala se všema těma negativníma myšlenkama?jinak jsem moc ráda že ses nakonec dočkala!!!????

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 00:11

@winka v 45 nečekaně :-)

winka
Kecalka 332 příspěvků 07.11.18 01:31
@ugluk píše:
Teď zpětně si dělám legraci, že nám každé otěhotnění trvalo tři roky a každé druhé (v reálu teda první a třetí) skončilo potratem, takže jedno dítě šest let… První na x-té IVF, druhé přirozeně (ještě se teda nenarodilo) a zpětně viděno, nebyly to marné roky. Ale je k tomu potřeba ta zpětná perspektiva, že nakonec je všecko fajn, moc dobře pamatuju ten pocit, že někdo se holt nedočká nikdy, i tu osobní jistotu, že první bude jen jedináček a neskutečné díky za něj. Nějaké myšlení-nemyšlení je samozřejmě kravina, což ví každý, kdo tím prošel, ale v reálu k té touze a odhodlání je potřeba i ohromná porce štěstí. Které se někdy unaví a… Blbý je, když to lidi začnou zkoušet třeba v pětatřieti či později, tam pak je každý další rok sakra znát. Moc držím palce!

Děkuji,tvůj příspěvek mě dal trošku naděje..u mě je teď nejhorší se vyrovnat psychicky se všema pocitama a s tou nejistotou a už je toho na mě prostě asi moc..poslední rok je hodně těžkej..ale dám se zase dohromady a bude lépe.Je dobře,že jsi vydržela a povedlo se tě to :)dokonce i dvě dětičky,věřím že i při tom druhém snažení to nebylo vůbec jednoduché,ale zvládla jsi to.A já musím věřit že i na mě se jednou to štěstí usměje..

winka
Kecalka 332 příspěvků 07.11.18 01:36
@Mika.ella1 píše:
My to zkouseli 6 let, 2× IUI a nic, ted 24tt po 1.IVF…nadeje je vzdy…

Gratuluju :kytka:

winka
Kecalka 332 příspěvků 07.11.18 01:39
@Anonymní píše:
My jsme se snažli asi 7 let, IUI - 7× IVF 3×, potřetí úspěšně, máme dvojčata. Mezitím milion vyšetření, dvakrát na operace pro nic . Byli jsme oba v pořádku. A nakonec po 40 jsem otěhotněla přirozeně a neplánovaně, to bylo překvapení

Takže máš dvojčátka ze 3ivf a ještě díťátko přirozeně,které se ti povedlo po 40? To je super,takže jsi si prošla taky hrozně věcma..jak jsi to zvládla psychicky tak dlouhou dobu,jestli se můžu zeptat?a jaké operace tě dělali?

winka
Kecalka 332 příspěvků 07.11.18 01:40
@Lenka_Hal píše:
https://www.huffingtonpost.com/…153c4c3ec538Sama na sobe mam vyzkouseno, ze strava primo ovlivnuje hormony, cyklus a plodnost. Pokud nemas konkretni „diagnozu“, proc se nedari, zvaz tohle…

Děkuji,zkouknu to.Sice jsem se před lety dala také na zdravotní styl života,hodně cvičení,vitaminů a různé diety,ale zkusím si pročíst ten odkaz co jsi mi poslala.
 Děkujk

winka
Kecalka 332 příspěvků 07.11.18 01:55
@mumisek79 píše:
@winka ahoj nesnažili jsme se teda tak dlouho ale děťátko vyšlo až na 5.ivf přičemž vždy plně absolvovany nebylo nikdy co mrazit. Já už také začínala být zoufalá ale sekla jsem se a řekla že to nevzdám. Před posledním pokusem jsem rok chodila na čínskou medicínu pila bylinky a pravidelně cvicila mojzisovku. Jednou za měsíc jsem chodila na spec.masaz na uvolnění pánve.
Pak jsme změnili car a šli do Genetu kde poprvé za tu dobu zkoušení udělali postup jinak. Dali mě na měsíc antikoncepci pak pri zrani jsem užívala antibiotika a pokračovala i po transferu a k běžným horm.injekcim jsem dopichavala Fraxiparin na redeni krve.
Dodnes to že jsem otehotnela považuji za zázrak a jestli k tomu přispělo výše zmíněné nevím ale podařilo se.
Dnes je dceři přes 5 let a miluju jí celým srdcem a dekuji že to takhle dopadlo.
Já se s darovanym vajíčkem nesmirila.
Měřili ti jakou máš ovaliarni rezervu?
Co spermie manžela?proč jen darované vajíčko Co zkusit tvé a spermie dárce
Zcela chápu tvé pocity smutku zoufalství a beznaděje ale jedina ráda je asi to být silná a nevzdavat to. :hug: je mě to moc líto Držte se :srdce:

Ty jo,taky jsi si teda prošla hodně věcma..Tu Mojžíšovku chci začít taky cvičit a mám nakoupený kontryhelový čajík.V minulosti jsem používala Gynex-bylinné kapičky,půl roku,ale bohužel to ničemu nepomohlo..ale ten čajík bych teď pila několik měsíců..Mohla by jsi mi trochu poradit s tou Mojžíšovkou?mám ty cviky,jen nevím přesně jestli je mám cvičit každý den po dobu několika měsíců a nebo jestli se třebas cvičí jen v určitém období nebo třeba vynechává při menstruaci..a kolikrát jsi ty osobně dělala ty cviky?každej to říká trochu jinak..Já žiju už 3,5roku v USA a tady nevím o tom že by byla tahle metoda rozšířená..a na tu mobilizaci páteře se musím pozeptat u nějakého fyzioterapeuta­.Myslíš že samotné cvičení by mně mohlo také pomoct nebo je tam nutnost chodit na tu mobilizaci páteře?
Moc děkuju za všechny rady.
Udělala jsi dobře,že ses nevzdala,vidíš,všechno se ti vyplatilo a máš dcerku,věřím že je to tvůj malej poklad :kytka:
Jinak manžel měl spermie ze začátku pomalejší,ale po 3měsících braní vitamínů a nějakých prášků od doktorky se mu to hodně zlepšilo.Taky mě už napadlo zkusit třebas jiné spermie s mýma vajíčkama,ale vzhledem k tomu že je z nějakého důvodu nemám kvalitní,tak by to asi byla ztráta pokusu..nevím.
Doktorka už mi nedoporučovala moje vajíčka..ale zároveň mi řekla,že se to může časem změnit,teď jsou z nějakého důvodu špatné,ale časem třeba nebudou..Jinak nevím jakou mám zásobu svých vajíček,to je to AMH,nebo tak nějak,že?já jsem chtěla aby mi ten test udělala,ale myslím si že to asi nedělali..musím se jí na to příště pořádně zeptat a taky jestli není ještě něco co by mohli zkusit testovat,ale minule jsem pochopila že mě testovali na vše a nic nenašli,tak nevím..
Fraxiparín jsem si také píchala,ale o těch antibiotikách slyším prvně..vidíš,hlavně že to zabralo! :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >