Snažení se po jednom či více neúspěšných pokusech

158
21.10.20 01:00

Snažení se po jednom či více neúspěšných pokusech

Ahoj, je to už poněkolikáté, co nám nevyšel pokus o dítě (pokaždé z jiného důvodu). Příště bych už opravdu ráda, aby to dopadlo a chtěla bych tomu pomoci jak jen to jde.

Tak si říkám, že by bylo fajn mít nějakou support skupinu s lidmi, co jsou v podobné situaci a řeší podobná témata jako

• co dělat v mezidobí, dokud se ještě nemůžete znovu snažit
  • jak se dát do pořádku / zotavit co nejlépe
  • co se dá dělat dopředu, aby byla větší šance, že to příště dopadne pozitivně
  • ale třeba i o strachu, aby vše bylo v pořádku - po tak špatných zkušenostech (v mém případě v mnoha směrech) asi nejde se nebát

Je to situace, o které moc lidí nemluví a z mých blízkých kamarádek žádná v této situaci aktuálně není (několik bylo v minulosti, ale mezitím jim to vyšlo, tak už to teď není pro ně není teď tak důležité jako pro mě).

Dejte vědět, kdo se chcete přidat do diskuse… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
158
21.10.20 01:06

Moje aktuální situace...

Já rovnou začnu prvním příspěvkem… jsem ve fázi zotavování se (operace minulý týden). Takže teď se snažím dát dohromady, snižovat množství prášků, beru vitamíny a čekáme na výsledky testů, co se vlastně stalo a proč to nevyšlo. Je to stresující, ale snažím se to brát pozitivně a moc na to nemyslet…

Co vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
21.10.20 06:55

Ahoj, nám se zadarilo po 3,5 letech poprvé, bohužel v červenci revize, zamlkle těhotenství, dodnes se s tím srovnavam, někdy je hur někdy lip, zatím s tím tak nějak pořád bojuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9923
21.10.20 07:25

Já už tohle všechno mám za sebou, mám dvě děti, ale tři potraty před nimi…V mezidobí se nacházela příčina, já začala hodně cvičit a celkově jsem se začala soustředit i na jiné věci než na těhotenství

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
116
21.10.20 09:38

Ahoj holky, taky to teď řeším mám za sebou 3× afet. pl. vejce dvě z nich tento rok. Z krve nic nezjistili :nevim: jsem 14 dni po mispregnolu piju čistíci ( detoxikačni čaje) a dr mě objednal na překonzultaci do Sanusu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6824
21.10.20 13:31

Z nás dva roky bez úspěchu a když už tak jen biochemické. Byla jsem u na všech vyšetřeních kde bylo také vše v pořádku. Pomalu jsem to už vzdala. Ale pak jsem zkusila ještě naposledy začít brát vytaminy před plánovaným otěhotněním a pořídila gel na podporu poceti. a jupí dnes jsem 11+5, zadařilo se na druhý měsíc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
21.10.20 13:43
@brumi píše:
Z nás dva roky bez úspěchu a když už tak jen biochemické. Byla jsem u na všech vyšetřeních kde bylo také vše v pořádku. Pomalu jsem to už vzdala. Ale pak jsem zkusila ještě naposledy začít brát vytaminy před plánovaným otěhotněním a pořídila gel na podporu poceti. a jupí dnes jsem 11+5, zadařilo se na druhý měsíc

Mohu se zeptat jaké vitaminy? a ovulaci jsi si hlídala a nebo ne? a ten gel je ten conceive? ja si ho koupila ale ovulku pokaždé jindy mam nepravidelne cykly..ted chodim na folikulometrii ale tento měsíc 12DC pry nic ze ovu nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
21.10.20 15:55

My taky byli na všech možných vysetrenich, vše v pořádku, zkusili jsme i jedno IUI, které nevyslo, otehotnela jsem měsíc po nevydarenem IUI, bohužel to dopadlo jak to dopadlo…bylo to na začátku tehotenstvi, takže nikdo neví proč, prostě to tak mělo být, já jen doufám, že teď už nebudeme muset čekat tak dlouho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.10.20 05:31

Ahojky holky my se o dítě snažíme 5 let v loni v prosinci jsem měla mimoděložní těhotenství :( teď jsem skoro ve druhém měsíci TT ale stále nemám vyhráno! od začátku co jsem zjistila že jsem těhotná lítám po doktorech a vyšetření moje doktorka se pořád bojí že to zase bude mimoděložní! V nemocnici viděli gest. vacek a řekli že jsem 5+2tt o týden později jsem šla na utrazvuk ke své doktorce a ta mi řekla že nic nevidí že mám dojít za 2 týdny :,( jsem s toho na prášky bojím se aby to nebylo zamlklý tehotenstvi :( ale nic kromě prsou mě neboli tak se tím uklidňují že je vše v pořádku drtič všem palečky ať to vyjde :wink: my otehotneli přirozeně :D můj manžel my říkal ty vždy když nastoupil do nové práce tak otehotnis a má pravdu :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
22.10.20 07:11

Ahoj holky, díky za tuhle diskuzi. Člověk aspoň ví, že v tom není sám :hug: nám se poprvé zadařilo loni po 2letém snažení, bohužel skončilo to zamlklým těhotenstvím a následnou revizí. Druhé těhotenství letos v červnu, bohužel opět neúspěšně. Uhnízdění v rohu dělohy, následně se spustil SP. Příčinu neznáme, nikdo nás na žádná speciální vyšetření neposlal. Snad to vyjde do třetice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6824
22.10.20 12:40

@berruska87 vytaminy klasické z Dr Maxe. Pregnafolit jednu tabletu denně, a gel také z Maxe ten nejlepší. Ale ovulaci jsem hlídala testy, navíc gel se má užívat při styku cca dva dny před ovulací a pikrav se až si dvou dnů od konce ovulace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
548
23.10.20 12:59

Ahoj holky
My se s přítelem začali snažit na jaře 2020 a hned se zadarilo
Pak jsem potratila v 17tt
A prošla si peklem
Od minulého měsíce jsme se zase začali snažit
Ale nezadarilo se
Rozhodla jsem se, ze budu chodit na folikulometrii
Abych věděla, ze je vše v pořádku
A dnes jsem byla poprvé
Ale bohužel ne u své doktorky ale u doktora
A ten mi řekl ze prý mám počkat do ledna kvůli covidu
Což teda nevím zda to řekl, kvůli covidu nebo kvůli me, ze me viděl a myslel si, ze bych se měla vyklidnit Úplně me to rozhodilo
Každopádně folikulometrii mi udělal a folikul 16mm takže rikal ze ovulace bude neděle nebo pondělí
Dítě ještě nemám a tento měsíc mi bylo 34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.10.20 13:02

@sarah1618 ahojky hlavně na to nemyslet to se pak nepodaří vůbec znám to z vlastní zkušenosti :wink:každé milování jsem si představovala jak teď už se tam miminko vytváří a když přišla menstruace byla jsem nešťastná :wink:na mě zabralo nová práce neměla jsem čas přemýšlet nad tím jestli se to zadařilo a teď už jsem ve druhém měsíci a doufám že bude vše v pořádku :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
23.10.20 14:22

Ahoj, u nas je to podobne. Minuly rok touto dobou jsme to jednou zkusili a hned jsem otehotnela, nadseni obrovske. Bohuzel tehotenstvi zamlklo. Prestoze me vsichni uklidnovali, ze se to stava a ze priste to bude v pohode, stalo se to v kvetnu znovu. Nyni mame povoleno se znovu snazit, ale od kvetna mi slabne menstruace a neni jasne zda mam ovulaci. Doktorka mi merila AMH a ukazalo se, ze mam uz maly pocet vajicek. Piju kontryhel, uzivam gynex a snazim se na to nemyslet, ale moc mi to nejde. Blizi se mi 40. narozeniny a o to je to horsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
548
23.10.20 15:08

@Katchulle moc mě to mrzí, ten potrat…
mas už děti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...