Snažení se po potratech (strach, atd.)

360
7.3.21 00:48

Snažení se po potratech (strach, atd.)

Ahoj, snažíte se někdo o další pokus po jednom či více neúspěšných těhotenství? Zajímalo by mě, jak to berete, jak zvládáte strach atd.

Mně první pokus nedopadl v 5. měsíci. To byl docela šok, neboť jsem to vůbec nečekala. Vše vypadalo v pořádku (nebo jsem si to alespoň myslela) a z ničeho nic to skončilo během ani ne 24h. Takže další těhotenství jsem se bála a byla jsem docela pesimistická (to skončilo v 6. týdnu). Třetí teď jsem už brala neutrálně. Netěšila jsem se nadšeně jako u prvního (to teď ani moc nešlo, jak mi bylo zle. A navíc hned od první kontroly byly problémy). Ale zároveň jsem opravdu dofala a snažila se věřit, že to vyjde. No, nevyšlo. No a teď se začínáme snažit o čtvrtý pokus, tak jsem si říkala, že bych to zkusila pro změnu brát pozitivně. A pak se snažit mít z toho radost, když to vyjde.

Tak jsem se chtěla zeptat, jak to berete vy? Bojíte se, ale věříte, že to prostě už vyjde? Nemáte nějaké tipy, jak se nebát a brát to pozitivně?

Předem díky za komentáře ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63206
7.3.21 06:22

@Thea42 strach tam je a bude vždy.. Na tom není nic divného. Musíš věřit a doufat. To jediné mi asi pomáhalo, myšlenka, že to jednou klapne. Mam za sebou 15× sp a 3× zt.. A taky 3 kluky. Sice velký věkový rozdíl, ale nakonec se povedlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
7.3.21 07:46

Myslím, že strachu po 1 nebo více potratech se prostě hned tak asi nezbavime. Asi opravdu zkusit pozitivní myšlení. Stalo se mi to samé co tobě u prvního potratu taky bych to nečekala na konci 5.měsíce. Opravdu hrůza.
Když jsem minulý víkend našla ducha na testu, tak s prvním duchem se mi neuvěřitelne klepaly ruce. Trochu jsem se uklidnila, když druhá čárka silila.
V novém těhotenství bych měla být hlídana v rizikove poradne, tak jsem na to zvědavá. Potvrzeného nemám zatím nic. Jen testy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16171
7.3.21 07:48

Ted jsem těhotná po 7, co vím. Mam jedno dítě. Přiznávám, ze po potratech jsem byla mnohem víc připravená na variantu, že to vůbec nemusí dopadnout a tak jsem to i brala. 1.trimestr jsem to brala ze je to bud a nebo, ale strachu vic nebylo. Jen se mi to přeplo do roviny, vyjít to nemusí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
7.3.21 12:00

@martina.se To se mi líbí jako přístup. Že to určitě vyjde, buď teď nebo příště :) Naštěstí nemám žádné vážné problémy, co by tomu bránily. Pokaždé to byl jiný důvod a s tím, co se našlo na testech (Leidenská mutace, atd) se snad dá něco dělat. Akorát teď už si hlídám všechno možné, abychom se trefili asap. Nechce se mi čekat půl roku, než to vyjde, mezitím mi už věk stoupnul na 35…

Jinak s tím strachem máte pravdu. Asi se ho úplně nezbavíme. Také už budu teď lépe hlídaná a to mi přijde, že trochu pomáhá :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
7.3.21 18:39

@Thea42 Ahoj :mavam: strach bude, toho už se nezbavíme. Bude celé tehotenstvi, pak celý život o dítě. Smířila jsem se, že se toho strachu už nezbavim a musím s nim umět žít. Jednou nám to prostě vyjve to je pravda ;) Ja ted řešila všechna vyšetření a dala si pauzu na uklidnění. Najednou strašná radost jak se těším až budu v tom. Nevim kde se to najednou vzalo ale z ničeho nic se těším a to strašně :) Nebojím se, jen se těším na těhotenství. Musím chvilku vydržet ještě tak snad mě to nepustí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63206
8.3.21 04:07
@Thea42 píše:
@martina.se To se mi líbí jako přístup. Že to určitě vyjde, buď teď nebo příště :) Naštěstí nemám žádné vážné problémy, co by tomu bránily. Pokaždé to byl jiný důvod a s tím, co se našlo na testech (Leidenská mutace, atd) se snad dá něco dělat. Akorát teď už si hlídám všechno možné, abychom se trefili asap. Nechce se mi čekat půl roku, než to vyjde, mezitím mi už věk stoupnul na 35…Jinak s tím strachem máte pravdu. Asi se ho úplně nezbavíme. Také už budu teď lépe hlídaná a to mi přijde, že trochu pomáhá :palec:

Jo, ono to tak je.. Dr tě pak víc hlídá.. Ale podvědomě se prostě bojíš a nedivím se.. Já si např teď oddechla ve chvíli, kdy mi na sále dali malého a on dýchal. Protože 40 tt, asi jak sestoupil, tak mu klesl tep, rychle vyvolavacka a bylo tam lidi jak na vaclavaku.. Naštěstí byl za hodinu a půl venku :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
8.3.21 09:58

@martina.se Gratuluji :palec: Je to fajn slyšet pozitivní příběhy, když to vyjde :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.3.21 13:49

Pozitivní ovu test, ale nízká bazalní teplota

Ahoj holky,
s přítelem se snažíme o miminko, doma máme dceru (1,5 roku), otěhotněla jsem přes antikoncepci a ve směs kvůli jedinému nechráněnému styku. Porod byl 10/2019, ale v přelomu března/dubna 2020 jsem zjistila, že jsem těhotná, vzhledem k tomu, že byla dcera ještě až moc malinká, rozhodla jsem se bohužel pro farmakologický potrat. :,( Teď tedy k věci, snažíme se sice teprve 2 měsíce, stále kojím, ale o co mi jde, celé ty 2 měsíce měřím bazální teplotu za stejných podmínek, ale nikdy není nějak výrazně vyšší, vždy jen o 0.2°, nikdy jsem neměla 37° a už vůbec ne výšší, včera odpo jsem si dělala ovu test a byl jasně pozitivní, i co se týče hlenu, bolesti v podbříšku, zhoršení pleti, ale bazální teplota 36.5°, dnes jsem si zase měřila teplotu a byla na 36.3°, udělala jsem ovu test a ten už byl negativní. Má s tímto taky někdo zkušenost, prosím? Jestli ovulace opravdu byla, nebo nebyla a nebude? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
8.3.21 14:26

Ahoj holky, jste úžasné, že po tolika potratech dál bojujete za vytoužené miminko! :hug: Doma už jednu dceru mám, čerstvě tři roky. V září jsme se rozhodli že je pravý čas na druhé miminko. Bohužel říjen 2020 sp v 6tt - to jsem vzala v pohodě, stává se to často. Teď v lednu ZT ve 12 tt, to už mě vážně dalo psychicky zabrat. Později si to nechci ani představovat. Každopádně už se znovu snažíme.. Tak snad brzy uvidím dvě čárky.. I když už vím, že ani to není nějaký důvod k radosti, spíš naděje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
9.3.21 00:34

@Denisa1912 Ahoj, já to třeba nikdy nebrala tak, jestli se ještě snažit. Děti určitě chceme, ještě žádné nemáme. Tak příště už to snad vyjde… :)

Jinak já to mám s ovulacnim testem stejně. Jeden den jsem měla slabší čárku, druhy den byla ta testovací silná (i silnější, než tak kontrolní) a den načrtl už nic. Co jsem tam pochopila, tak ten LH hormon stoupá, je vrchol, ovulace a poměrně rychle zmizí. Co se týče teploty, tak tam asi jde o to kde a jak si ji měříš. Js třeba měřením v puse mám teploty mnohem nižší. A přijde mi důležitější ovulační test, než teplota.

@Tereza202081, to mě mrzí, 12 týden je už docela hodně… někteří lidé říkají, že když to je třeba v 6. týdnu, tak to není méně trápení. Ale mně osobně teda přídě 12 týden určitě horší, než třeba 8. Člověk už si na ten nápad zvykne, celkem tomu věří nebo v to doufá a to už nějakou dobu. Takže mně osobně přijde, že čím pokročilejší, tím horší… Snad nám to brzo vyjde a už to dopadne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
975
9.3.21 06:35
@Denisa1912 píše:
Ahoj holky,
s přítelem se snažíme o miminko, doma máme dceru (1,5 roku), otěhotněla jsem přes antikoncepci a ve směs kvůli jedinému nechráněnému styku. Porod byl 10/2019, ale v přelomu března/dubna 2020 jsem zjistila, že jsem těhotná, vzhledem k tomu, že byla dcera ještě až moc malinká, rozhodla jsem se bohužel pro farmakologický potrat. :,( Teď tedy k věci, snažíme se sice teprve 2 měsíce, stále kojím, ale o co mi jde, celé ty 2 měsíce měřím bazální teplotu za stejných podmínek, ale nikdy není nějak výrazně vyšší, vždy jen o 0.2°, nikdy jsem neměla 37° a už vůbec ne výšší, včera odpo jsem si dělala ovu test a byl jasně pozitivní, i co se týče hlenu, bolesti v podbříšku, zhoršení pleti, ale bazální teplota 36.5°, dnes jsem si zase měřila teplotu a byla na 36.3°, udělala jsem ovu test a ten už byl negativní. Má s tímto taky někdo zkušenost, prosím? Jestli ovulace opravdu byla, nebo nebyla a nebude? :(

Ahojda. Já též málokdy měla přes 37, nejvýše jsem měla 36.8… Ale někomu se zvedá teplota třeba až za 2 dny. Pac když máš pozitivní ovu test, ovulace může přijít až do 24 hod. Nebo 48, teď přesně nevím.. Takže zkus měřit dal. A jak tu psala slečna. Nemyslím si že ovu test je víc než měření. Pac hladina může být vysoká ale folikul nemusí prasknout… Takže i když je pozitivní ovu test neznamená to vždy ovulaci, pokud budeš mít pořád nízké teploty :( ale určitě se zvedne buď dnes či zítra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
9.3.21 08:25

@Thea42 taky jsem párkrát tento názor četla a docela se divila. Většinou to ale tvrdí ženy, co pozdější potrat neměly. Podle mě je to určitě tak, že čím vyšší týden tím horší. V nemocnici se mě snažili povzbudit, že mám být ráda, že to přišlo ve 12tt a ne později, kdy bych musela už rodit. Strašně mě tím štvali, s odstupem času vím, že měli s. kra pravdu :oops: Můžu se tě zeptat, co se stalo v tom 5tém měsíci? Je to hrozné.. Samozřejmě nemusíš odepisovat. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
9.3.21 23:40

@Tereza202081 Mě to nevadí o tom mluvit (tedy o té příčině, celý průběh raději detailně popisovat nebudu). Šlo o transfusní syndrom dvojčat. Že mají společnou placentu, ale nerozdělí se napůl a nevyvíjí se stejně. Doktorka si toho bohužel včas nevšimla (moc doktorů příznaky nepozná a běžný ultrazvuk to nevidí). Přišli na to až při specializované kontrolo v nemocnici. Ihned mě s tím poslali na operaci k doktorovi, co to umí operovat. Zákrok druhy den ráno, ale už bylo moc pozdě a nešlo to zachránit. Bylo to dost drsné - jednak jsem měla opravdu vážné problémy, velké bolesti a v práci mi říkaly kolegyně “hele a není to psychické, kdybys furt tak neskuhrala, tak by ti třeba bylo lépe”. Pak už to opravdu nešlo a byla jsem na nemocenské, nebyla jsem schopná ujít ani 50m v kuse jak jsem měla bolesti. No a pak, jak jsem psala, v 5. měsíci už to ví úplně všichni, člověk začíná vybírat kočárek a je to docela šok. Podruhé a potřetí už to tak strašné nebylo. Jednak to byl 6. a 8. týden a navíc ni to projde pokaždé snazší. (Pak mi sice byly jiné dost vážně problémy - u toho třetího pokusu teď si doktoři mysleli, že mám nádor, ale to už je jiná kapitola.)

A u tebe to bylo jak. Ví se příčina? Ve 12 týdnu už by se asi vědět měla ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
10.3.21 07:45

To je hrozný, co vše se děje. Vůbec jsem nevěděla, že se u dvojčátek může stát i tohle. Nikdy jsem to neslyšela. Dr. Mi řekla že to nejspíš byla jen špatná náhoda, žádné testy mi nedělala. Jen mi řekla že další těhotenství si mě více pohlída, což jsem zvědavá jak to chce ohlídat..víš ale já to tušila, v 8tt jsem byla na kontrole a vše bylo oki, srdíčko tlouklo. Ale tak týden na to jsem začala mít zlý pocit, najednou jsem nedokázala o miminku mluvit ani s manželem, prostě jsem věděla že je něco zle, budu znít jako nějaký blázen, zdál se mi i sen z kterého mi bylo jasné, že už mám v břiše mrtvé miminko. Vím že jsem si ho asi vyvolala sama, tím svým tušením, bylo to ale drsný… Ségra mě furt uklidnovala, že si mám užívat, že už nemám nevolnosti ale já věděla své… Na kontrole mi to bylo bohužel potvrzeno, než jsem šla do ordinace aspoň jsem si zachránila fotku, než mi vzali těhu. Průkazku :) furt si říkám že to snad byla jen smutná náhoda a brzy budeme čekat zdravé miminko :). Holky jaké jíte viteminy? Já už dlouho kys. Listovou, po revizi wobenzym, železo, cecko… Snažím se jist hodně špatnat, zelí atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat