Snažilky více než 3roky - bez odborné pomoci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MaláJája
Stálice 99 příspěvků 12.08.18 10:35
Snazilky více než 3roky - bez odborné pomoci

Ahoj holky,

Snažíme se o miminko více než 3 roky a zatím se stále nedaří. :( Je tu některá z Vás, která je na tom podobně? Do Caru jít nechci. Manžel spermiogram ok, tak bude asi chyba u mně. Teď jsem první den užila gynex, tak snad to aspoň k něčemu bude. Co vy? čím si pomahate? 8)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

iiiv
Extra třída :D 10959 příspěvků 12.08.18 10:40

Proč nechceš do caru? Dělali ti hormonální profil, laparoskopii, dozrávají ti vajíčka? Nebo čekáš na zázrak?

karkarka
Závislačka 2669 příspěvků 12.08.18 10:42

Po 3 letech bych na nic necekala a sla do caru.aspon na vysetreni,jestli jsi v poradku.kdyz vis,ze manzel je v poradku.

MaláJája
Stálice 99 příspěvků 12.08.18 10:43
@iiiv píše:
Proč nechceš do caru? Dělali ti hormonální profil, laparoskopii, dozrávají ti vajíčka? Nebo čekáš na zázrak?

Prostě nechci, je to pro mě až poedni možnost. Jinak nějaké vyšetření jsem u své gynekoložka samozřejmě absolvovala, takže vím, že ovulace a takové nějaké základní věci jsou ok.

lachtanice86
Kelišová 6432 příspěvků 12.08.18 10:47

@MaláJája ovulace probíhá, hormonální profil ok, průchodnost vejcovodu ok? Tohle všechno by si už měla vědět.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8480 příspěvků 12.08.18 10:55

Ty jo a po 3 letech ještě není čas na „poslední“ možnost? Vím že tu jsou holky co se snaží i dlouho, ale ty třeba mezitím měly alespoň pozitivní test nebo bohužel SP či ZT, ale šly aspoň do CARu na veškerá vyšetření..

radkka
Generální žvanilka 20641 příspěvků 12.08.18 11:01

Průchodnost vejcovodů? Dostatečně dlouhá luteální fáze? Genetika? Imunologie? Já jsem taky zastánce přírodní cesty, ale tři roky jsou fakt dlouhá doba, pokud teda nemáte sex jednou za měsíc.

lolink
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 12.08.18 11:01

Já čekala dva. Už ti zkoušela dávat injekce na ovulaci? To poprvé pomohlo mne. Proste to nacasovala a bylo :). Pak pro jistotu nasadila utrogestan. Jinak mne v průběhu dvou let vycházely tehu testy a pak nic. U druhého se mi zdařilo diky kontryhelu. Ale dopadlo to ZT. Tam jsem neměla utrogestan. A u třetího opět kontryhel a utrogestan a jsem v 8. Měsíci. Mne nedorustala sliznice a chyběl mi progesteron (proto driv ty pozitivní trhu testy a nic z toho), nemělo se to jak uchytit, kontryhel takové maličkosti pomůže.

JustinkaB
Kecalka 430 příspěvků 12.08.18 11:05

Tak očividně zakladatelka do Caru jít zatím nechce, je to každého věc. Nejlépe pomáhá na problém moc nemyslet a veškerou pozornost obrátit na něco jiného. Někomu pomůže začít se starat o štěnátko, někomu zase změna životního stylu, např. začít se více věnovat nějakému sportu. Ale jsou to takové všeobecné rady, které se dají těžko uskutečnit ze dne na den. Každopádně držím palce. :hug: :kytka:

karkarka
Závislačka 2669 příspěvků 12.08.18 11:06

Jestli ti je 25,tak mas jeste cas.jestli po 30.neni na co cekat.hlavne ta průchodnost vejcovodů.

Dojcanis
Závislačka 3664 příspěvků 12.08.18 11:14

To asi to dítě moc nechceš,když si schopná tři roky neresit problém.

Markéta80
Hvězda diskuse 40020 příspěvků 12.08.18 11:46

@MaláJája kolik Ti je? Na zázrak nečekej, někde problém je. V CAR si můžeš nechat udělat jen kompletní vyšetření at víš na čem jste. profil ok to je fajn a co vejcovody? Víš jestli jsou ok? My to taky začali řešit déle ale začali jsme se snažit hodně brzo, já věděla že problém je u mne a stačila jen hormonální léčba ale pokud spermio ok a ty ten základ taky tak co genetika, nejspíš budeš muset na laparo jestli je vše ok ;). Aby jsi nečekala až moc dlouho, něco je jistě jinak než má být a gynex a podobné preparáty nepomůže. Můžeš mít srůsty, neprůchodné vejcovody a na to bylinky fakt nepomůžou. U mne stačilo vzít krev a bylo jasno ;) My na první čekali 5 let, po 3,5 letech potrat. My to začli řešit cca po 2,5 letech ;) . Může být problém v imunologii. Chce to fakt všechna možná vyšetření a vlastně doufat aby se problém našel a věděli co mají léčit ;)

wobludka
Extra třída :D 11708 příspěvků 1 inzerát 12.08.18 11:47

Naprosto chápu rozhodnutí nejít do CAR, ale pak mi hlava nebere, proč zároveň bereš gynex, kor když jsou základní věci ok :nevim: chceš se léčit, ale diagnózu znát nechceš? Tak buď to hoď za hlavu, nebo to řeš, ale tímhle přístupem si časem ublížíš na těle i na duši ;)

V CAR to není žádný med, ale chodit do CAR neznamená podstupovat asistovanou reprodukci, je to prvotně o diagnostice, kterou obvodní gynekolog neobsáhne.

malá_holka
Kelišová 5379 příspěvků 12.08.18 11:53

no jo dejte jí čočku :lol: ja bych asi taky nešla ty jo :think: ikdyž kdoví :think: ale přijde mi to proti srsti prostě, nechat v sobě rypat a snášet hormony a bůhví co. to je fakt na posouzení každyho :nevim: někdo zas po roce letí do car, se s tím uplně roztrh pytel a ženský jsou jak nepříčtný no.

vjerunqa
Závislačka 3146 příspěvků 12.08.18 11:58

@MaláJája Ahoj, já poprvé otěhotněla přesně po třech letech. Nic jsem neřešila, neužívala, nepočítala, neměřila, nekonzultovala. Prostě zcela volný průběh. Všechno má svůj čas. Druhé těhotenství pak na první dobrou.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Oscarový Michael Caine v českém filmu Jan Žižka. Jaký je jeho příběh?

Když byl ještě dítě, chodil často do kina, kde ho napadlo, že se stane... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zima přeje legínám. Pozor však na odhalený zadek a pestré vzory

Už dávno neplatí, že legíny oblékáme pouze na sport. Díky pohodlnému střihu a... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >