Snažíme se o miminko, ale cyklus nemám pravidelný

12
13.9.20 23:52

Snažíme se o miminko ale cyklus nemám pravidelný

Přeji hezký den, s přítelem se snažíme o miminko v podstatě od doby kdy jsem vysadila antikoncepci. Začala jsem ji brát když mi bylo skoro 19 a teď na začátku října to budou dva roky co jsem ji vysadila. Po vysazení jsem dostala menstruaci hned první měsíc. Na internetu jsem si přečetla že se nějakou dobu bude tělo čistit a cyklus bude chvíli rozházený ale pak se to srovná.
No zázrak se nekonal a menstruaci mám stále nepravidelnou. Někdy je to +- jen 5 dní ale někdy i 20. Jelikož už se mi to zdálo dost dlouho, objednala jsem se na gynekologii a vše s doktorem probrala, dohodli jsme se že zkusíme folikulometrii. (Na ty nepravidelní cykly mi řekl že tedy jsem silnější a že tak to prostě je a nedá se s tím nic moc dělat, ale že otěhotnění nebude problém) Celý červen jsem čekala na menstruaci a když konečně dorazila domluvili jsme si datum a v Červenci jsem šla konečně na ultrazvuk. Doktor říkal že ovulace bude nejpozději za dva dny a že folikul má 20mm a že mám zakloněnou dělohu tak ať zkusím po sexu ležet alespoň 30 minut na břiše a že další měsíc se mám objednat znovu a že se podíváme ještě na druhý vaječník jak to vypadá tam. (Na ten jsem se tedy objednat nezvládla protože jsem po dovolené musela zůstat v karanténě a zrovna to vycházelo do datumu kdy by měl být ultrazvuk.) S přítelem jsme tedy dostatečně sexovali a nic. Cyklus byl dlouhý 45 dní. (Menstruační kalendář v mobilu mi ze všech zadaných dat spočítal průměrný cyklus cca 38 dní.) Takže jsme se snažili po menstruaci znovu a cyklus byl dlouhý tentokrát jen 25 dní. Vždy počítám že bude tak cca těch 38 dní, tak jsem si po posledním sexu myslela že mám ovulaci když jsem měla narůžovělý výtok a ono nic a rozjela se normální menstruace. Holky poraďte prosím co dělat, jsem už zoufalá, nebo neměla jste to některá podobně a i tak jste otěhotněli :roll: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
14.9.20 00:26

Jsme na tom stejně. Dnes 40DC a ms nikde. Zkoušela bych do konce roku a pak poslala chlapa na spermiogram.
Jo a jinak u nás se zadařilo i s rozhozenou ms, teď ale 6 let „děláme“ druhé a nic. Už teda skoro 2roky jsme v caru.

• Citovat
  • Nahlásit
12
14.9.20 00:39
@Anonymní píše:
Jsme na tom stejně. Dnes 40DC a ms nikde. Zkoušela bych do konce roku a pak poslala chlapa na spermiogram.
Jo a jinak u nás se zadařilo i s rozhozenou ms, teď ale 6 let „děláme“ druhé a nic. Už teda skoro 2roky jsme v caru.

Vím že se spermiogram mění každý měsíc ale minulý rok mu ho dělali a říkali že jsou mírně pomalejší ale nic tragického.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
390
14.9.20 06:53

Zkus třeba kontryhel, někdy pomáhá na srovnání cyklu. Jinak se určitě objednej na další folikulometrii a ať doktor taky zkontroluje jestli ovulace opravdu proběhla (mně třeba folikul nakonec nepraskl a k ovulaci nedocházelo), jestli je dostatečná tloušťka sliznice atd. Zkontrolovala bych tak pár cyklů a jestli ovulace probíhá v pořádku tak se nějakou chvíli snažit dál než bych zašla do CAR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.9.20 07:09

Ahoj. Ja mela cykly nejak takhle: 32 dni, pak 42, dalsi 38, ten dalsi 33, pak zase 40 dni… hrozne to po vysazeni antikoncepce skakalo (brala jsem ji 11 let a zacla s tim v 17 letech, protoze jsem tenkrat nemela ovulaci vubec a krvacela jsem naprosto porad). Merila jsem bazalni teplotu, abych si overila, ze k ovu skutecne dochazi. Pak jsem sla na folikulometrii. Tusim, ze uz to bylo kolem 20dc, protoze jsem prumerne ovulovala 22dc. Doktor rekl, ze bud ovulace byla (podle bazalni teploty nebyla) a nebo ten cyklus k ovulaci nedojde, ze nevidi zadnej dominantni folikl a vsechny maly. Totalne me to psychicky semlelo. Za 3 tydny jsem v ruce drzela pozitivni tehotensky test :srdce: ovu byla o tyden pozdeji, nez obvykle. A bazalni teplota se nespletla. Nicmene otehotnela jsem na prvni dobrou, takze s nepravidelnym cyklem se otehotnet da :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
367
14.9.20 07:24

Ja to mela podobne. :) Cyklus nepravidelny, ruzne dlouhy, jednou 31, jindy 34, 37 dni, pak treba i 43 atd. Nikdy jsem teda nemela kratsi nez tech 30. Par mesicu jsme tomu nechali volny prubeh, pak jsem pila prvnich 14 dni cyklu kontryhel, prestavka a ze ho budu pit zas, jak prijde menstruace. No a uz neprisla. :D Ale nevim o tom, ze bych mela nejaky jiny problem. A uz pri snazeni jsem jedla kyselinu listovou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16658
14.9.20 07:25

Zkus bylinky. Nebo třeba cvičení Mojžíšová, hormonální jóga. Ono se otěhotnět dá i s nepravidelným cyklem, jen to prostě musíte trefit. Vůbec bych nespoléhala na aplikaci v mobilu. To už jsou lepší ovulační testy a nebo sex podle nálady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4703
14.9.20 08:09

Já měla nepravidelný cyklus, tak nějak každý druhý, třetí měsíc, a otěhotněla jsem po 3.5 letech… Hodně si chválí femigard, a gynex.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
14.9.20 09:31
@Jaaanča píše:
Zkus třeba kontryhel, někdy pomáhá na srovnání cyklu. Jinak se určitě objednej na další folikulometrii a ať doktor taky zkontroluje jestli ovulace opravdu proběhla (mně třeba folikul nakonec nepraskl a k ovulaci nedocházelo), jestli je dostatečná tloušťka sliznice atd. Zkontrolovala bych tak pár cyklů a jestli ovulace probíhá v pořádku tak se nějakou chvíli snažit dál než bych zašla do CAR.

Hodně poslední dny přemýšlím o tom že změním gynekologa, přece se ho nebudu doprošovat aby zkontroloval že ta ovulace opravdu byla, jestli je sliznice dostatečná a tak. Přece je tady pro ženy aby jim případně pomohl dotáhnout to do konce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
14.9.20 09:43
@Lorry1 píše:
Ja to mela podobne. :) Cyklus nepravidelny, ruzne dlouhy, jednou 31, jindy 34, 37 dni, pak treba i 43 atd. Nikdy jsem teda nemela kratsi nez tech 30. Par mesicu jsme tomu nechali volny prubeh, pak jsem pila prvnich 14 dni cyklu kontryhel, prestavka a ze ho budu pit zas, jak prijde menstruace. No a uz neprisla. :D Ale nevim o tom, ze bych mela nejaky jiny problem. A uz pri snazeni jsem jedla kyselinu listovou.

Co jsem četla tak bez ovulace není menstruace, takže ovulaci asi mám jen je problém kdy když je to každý měsíc jinak. Moje cykly vypadají asi takhle: jednou 33, potom 32, pak dokonce 25, potom zase 41, potom to vyskočilo na 54, potom 45 a poslední tedy 25. Toho kontryhel se trochu bojím protože jsem četla že může způsobit a ovulační cykly 🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
390
14.9.20 09:44
@Verka93 píše:
Hodně poslední dny přemýšlím o tom že změním gynekologa, přece se ho nebudu doprošovat aby zkontroloval že ta ovulace opravdu byla, jestli je sliznice dostatečná a tak. Přece je tady pro ženy aby jim případně pomohl dotáhnout to do konce.

Doprošovat by ses ho určitě neměla, ale některý gynekolog tyhle věci asi nerad řeší a rovnou posílá do CAR. Já šla nakonec taky k jinému, protože můj už nevěděl co se mnou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2947
14.9.20 09:54

@Verka93 Můžeš úplně v klidu menstruovat a nemít ovulaci. Já to třeba tak mám, mám anovulační cykly, ale menstruaci vždy dostanu. Obecně se držím okolo 34-36 dní. Myšlenka, že ti má lékař pomoct, je sice hezká, ale pravdou je, že jakmile se nedaří a oni pro to nenajdou nějaký explicitní důvod, tak odesílají do CAR, protože tam mají čas a znalosti na to, aby to vyřešili. Navíc gyneolog má jen omezené možnosti, co může předepsat za léky, zatímco v CAR už většinou dokážou ty vaječníky rozpohybovat vždy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
14.9.20 09:55
@Jaaanča píše:
Doprošovat by ses ho určitě neměla, ale některý gynekolog tyhle věci asi nerad řeší a rovnou posílá do CAR. Já šla nakonec taky k jinému, protože můj už nevěděl co se mnou :nevim:

No jako sestřičky jsou u něho zlatý a je fakt že mi před lety zachránil mamku, ale k tomuhle se teď nestaví úplně jak bych si představovala. O CARu jem si už něco načetla, ale to se mi úplně ještě asi nechce, myslela jsem že bychom zkusili imseminaci, ale když jsem viděla recenze celkově všude že tam je dost malá šance tak je mi z toho smutno a chci to zkusit ještě normálně. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
390
14.9.20 09:56
@Verka93 píše:
Co jsem četla tak bez ovulace není menstruace, takže ovulaci asi mám jen je problém kdy když je to každý měsíc jinak. Moje cykly vypadají asi takhle: jednou 33, potom 32, pak dokonce 25, potom zase 41, potom to vyskočilo na 54, potom 45 a poslední tedy 25. Toho kontryhel se trochu bojím protože jsem četla že může způsobit a ovulační cykly 🤔

Menstruace může být i bez ovulace, já právě měla po vysazení HAK anovulační cykly - folikuly nerostly, po stimulaci hormonama vyrostly ale nepraskly. Další hormony nepomohly. Vyprdla jsem se na to, začala pít kontryhel, pak si našla jiného doktora a ovulace pak fungovala. Ještě mi chtěl dát něco kvůli slabé sliznici ale nakonec nebylo potřeba, protože jsem otěhotněla. Celkem jsem to řešila asi rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
14.9.20 10:04
@BrnackaM píše:
@Verka93 Můžeš úplně v klidu menstruovat a nemít ovulaci. Já to třeba tak mám, mám anovulační cykly, ale menstruaci vždy dostanu. Obecně se držím okolo 34-36 dní. Myšlenka, že ti má lékař pomoct, je sice hezká, ale pravdou je, že jakmile se nedaří a oni pro to nenajdou nějaký explicitní důvod, tak odesílají do CAR, protože tam mají čas a znalosti na to, aby to vyřešili. Navíc gyneolog má jen omezené možnosti, co může předepsat za léky, zatímco v CAR už většinou dokážou ty vaječníky rozpohybovat vždy.

To samozřejmě chápu, a chápu že nejsem sama komu se musí věnovat, ale jsou přece věci co by mohl ještě zkusit, než to odpískáme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama