Sní jen dva druhy jídla k obědu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tomanova2802
Nováček 2 příspěvky 18.01.19 12:34
Sní jen dva druhy jídla k obědu

Dobrý den, prosím Vás můj dvouroční syn už cca 2 měsíce sní jenom vývar nebo dušenou mrkev s bramborem.. Nic jiného ani nezkusí, jenom se na to podívá a dá to pryč. A to byl velký jedlík. Vždycky snědl všechno, všechny přílohy i omáčky. Chutnal mu špenát, losos, rajská, boloňské špagety, prostě všechno. A teď ty jídla co normálně jedl ani nezkusí. Jen ten vývar a dušená mrkev. Svačiny jí celkem normálně, občas protestuje, ale nakonec to sní až na ty obědy. Nechápu to.. Co bude až začne chodit do školky? Spraví se to? Co mám dělat?

Reakce:
warita
Echt Kelišová 9368 příspěvků 3 inzeráty 18.01.19 12:43

Resial jsem v lete to stejne s dcerkou. Do cca 16m jedla absolutne vsechno a v jakychkoliv kvantitach (maly otesanek) ale prislo leto a nesnedla nic. Nektere dny napriklad mela jenom 2× 200ml mleka a anshledanou. Nechtela ani sladkou kasi nebo ovoce, proste NIC.

Ja uplne silela, mala mi zhubla, bala jsem se, jak se to odrazi na zdravi. Na konci leta zacala jist maso a chvilku jedna doslova jenom to, zadna zelenina, zadne prilohy, zadny chleva. Kdyz jsem ji dala napriklad chleba se sunkou, tak sundala sunku z chleba, tu snedla a zbytek nechala lezet.

Zkousela jsem na ni:

1. nechat vyhladovet - nepomohlo. Jeden den mela rano 200ml mleka a to bylo vsechno, nic jineho nesnedla a dalsi den odmitala jidlo vesele dal.

2. zkousela jsem na ni: od toho stolu nevstanes, dokud to nesnis. Mala rycela hystericky a samozrejme nic nesnedla.

Celkove jsem mela pocit, ze cim vetsi tlak na ni vyvijim, tim vetsi odpor k tomu jidlo ma. Prestala jsem na ni tlacit, nemelo to smysl. Jidlo nabizim dal, ma svetle dny, kdy sni a obcas sni fakt bizarni veci. Napriklad ji chutnalo jehneci na vine s gnocchi. Jindy nechce a nechce. Nenutim. A co jsem to prestala hrotit, tak se mala uvolnila a kdyz ma dobry den, tak papa hezky. Kdyz ma spatny den, tak holt nepapa skoro nic. Pod carou, nehubne, vypada zdrave, tak to neresim.

Chapu, ze to je tezke neresit to, clovek ma pocit, ze mu to dite umre na podvyzivu. Ze skonci v nemocnici, kde se clovek bude zpovidat z toho, jak to ze je tak vyhuble a zeslable. Ale zkus na to hazet bobek, dokud ji alespon neco, davej mu to. Samozrejme dale nabizej jine jidla a ono se to zlomi.

cecetka
Echt Kelišová 7877 příspěvků 18.01.19 12:55

@Tomanova2802 Pises, ze svaciny ji, takze to neni tak, ze by nechtel jist vubec. Davej mu to, co ji. Hlavne ze ji. Ono casem se to zase zmeni a bude jist i jina jidla. Jen sebe a jeho nestresuj :kytka:

Jana206
Nadpozemská drbna 26865 příspěvků 18.01.19 12:58

Dcera 15 měsíců jí momentálně taky jen dva az tri druhy jídla,dále ovoce,zeleninu nebo pečivo do ruky. Deti mají různá období,běžne je periodické střídání.Neres to.

warita
Echt Kelišová 9368 příspěvků 3 inzeráty 18.01.19 12:58

Moje dcera totiz neji ani svaciny. Da si rano mliko, pak kdyz ma dobrou naladu, sni kasi (do toho se ji snazim propasovat ovoce ve forme stavy z mandarinky a nastrouhane jablko). Pak az do vecera nechce nic. Nekdy si s nami da obeb, ale je to spis vyjimka. A vecer na nas zkousi, jestli nedame jenom mleko. Nebo pribynacek, to je jeji predstava jidla za cely den.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 6 inzerátů 18.01.19 13:16

Ty jo, tak já tady šílela, že malá mi nechce jíst k dopolední svačině vůbec nic, jinak jedla krásně snídani, oběd, odpolední svačinu, večeři a pak ještě před spaním dostává mlíčko a teď koukám, že i bez té svačiny, kterou už teď vzala na milost, tak mi baští krásně :D zakladatelko, asi bych to řešila tak, že bych dávala, co má rád, samozřejmě ne jen třeba sladké apod, ale pokud opravdu sní jen ty dva druhy obědů, tak to střídej, občas vyzkoušej něco jiného a ono se to určitě časem poddá :kytka:

Tomanova2802
Nováček 2 příspěvky 18.01.19 14:12

Děkuji za vaše odpovědi :) taky mi jde i o to ať mu nechybí nějaké živiny, vitaminy.. jako ovoce mi sní jen banán a když mu nakrajim zeleninu tak to vůbec, ale zeleninu nejedl ani předtím. Maso je alespoň ve vývaru a v té dušené mrkvi. Nejhorší na tom je, že má hlad, to jde vidět, ale pokud mu na talíř nedám něco z těch dvou jídel, tak radši jde spát hladový. Ale tak třeba až ve školce uvidí, jak děti všechno papají, tak se k nim přidá.

Billi
Nadpozemská drbna 26002 příspěvků 18.01.19 14:44

Syn od 2 do 3 let nejedl nic. Cely rok prostě občas něco roznipal, ale nic nesnědl. Zavedla jsem tvrdý režim, kdy prostě jedl 4× denně a mimo nedostal ani lentilku. Občas jsem mu jídlo snědla. Jak mu došlo, že se mnou jídlem manipulovat nebude, tak to vzdal a začal jíst.
Nejvtipnější je, že ve 3 letech byl celkem oplacany, tak mu to svědčilo.
Aktuálně to řeším i s mladším, že postupně ubírá jídla, která jí. Třeba rok snídal jen jogurt s „kakaem a cukrikem“ (čtvrt lžičky cukru na velký jogurt) a večeře byly jen zelenina na talířek. Hubený není, až bude chtít, tak začne. Jen ho nenechám, aby se docpaval mimo hlavní jídla.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce redaktora Expresu předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >