Snídaně a svačinky pro 17měsíční dcerku

56
17.4.16 10:21

Snídaně a svačinky pro 17ti měs.dcerku

Ahojky všem. Ve všech tématech čtu jak vaše dítka sní namazané pečivo či zeleninku a ovoce tak jsem opravdu zvědavá na vaše rady neboť si už připadám jediná, která má dítě, které prostě jen tak něco nesní. Dochází mi nápady se snídaní pro naší 17ti měs. dcerku a i svačinky jsou už trochu stres. Kristýnka má 7 zoubků. Má tedy jen přední zoubky. Nechce a nikdy nechtěla namazané pečivo. Jak to vidí rovnou řekne ne anebo na mě tak divně koukne. Když jí řeknu ochutnej tak odmítne a prostě nechce. Zkoušela jsem jí na pečivo naaranž. i salám (ten jí ovšem moc učit ješte nechci)či sýr. A nechce stejně. K snídani tak sní pouze kašičky domácí, jogurty s ovocem či vanilkové, kakaove-vše ale vhodné pro ní, či toasty z toastovače. Anebo ne moc vhodný chléb ve vajíčku. Toasty má ráda hodně, ale nechce je pořád. Zeleninku už nezkouším. Rajčata to vůbec-odmítá, papriku plive, jinou odmíta taky. OVOCE???Nechce, žádné. Včera poprvé se nechala přemluvit ať ochutná hrozn. víno. Vykousala 5 kuliček ale snědla. Jablíčko jak kdy. A když tak pár kousků a jen někdy, hrušku jen jak jí jim já. Někdy jí ovoce nakrájené na kousky a že si to napichuje na vidl. a jí to.Tak jí to baví. Banán? jen trochu -párkrát kousne. Jahody taky a pokud je něco kyselé tak to nechce. A to ostatní to samé. Fakt mám problém. Sní ovoce jen rozmix. anebo rozmačkane či nastrouhané a ješte doplněné třeba kakaem-to miluje, či přesn. či nějak upravené. Nekojím od 10m.Sama se odstavila.Um nechce odjakživa ani batolecí mléka. Učila jsem jí jíst vše. A fakt si s jídlem i vzhledem vyhraju. Už zná koření i trochu osol. jídla, miluje kakao, brambory, a zeleninu-brokolice, mrkev, květák, cuketa, batáta. Hrášek jen v pytliku loupaný a na uvaření. Má moc ráda ovesné, jáhlové vločky. Takže kašičky s povařeným ovocem a kakem i bez kakaa miluje. I krupic. kaše na x způsobů u nás funguje, i kukuřičná polenta jí moc chutná, kuskus taky. Kuř. maso a i jiné jen natrhané, nemá ráda kyselá jídla. A nejí ani bobiky, smetan. jogurty..Ani kupované buchty, či koblížky, pletence a jiné pečené neji aní domácí. Jsem na mrtvici.Na jejím jídeln. mi hodně záleží ať má všechny živiny, ale jak to do ní dostat??A taky chci aby měla změnu k snídani :,(.Jo a vajíčka jí jen v jídle povařená :,(.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9720
17.4.16 10:38

Tak ji to ovoce mixuj, když kousky nechce :nevim: to kakao teda nechápu to bych nedávala. Moje 15 měsíců snídaně kaše, svačina bílý jogurt + dětské musli s ovocem, po obědě mléko pak ovoce různé nemusí teda jahody maliny tak ji nenutim někdy ovoce s tvarohem samo, že bez cukru. Ovoce ji mackam strouham, banan klidně kouše, presnidavky dávám jen 100% ovoce, tak hodinu před večeří chleba s máslem ten miluje. Zeleninu má vždy součástí oběda dá si někdy okurku, ale papriku rajče ji nedávám teda rajče jen jako součást oběda tepelně upravené. S kousky problém nemá, ale třeba ukousat jablko, když je tvrdší jo, takže to nehrotim. Jinak ji všechno co ji dám nedávám nic sladkého cukru se úplně vyhýbáme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15530
17.4.16 10:53

Mne teda přijde, ze ti toho ji spoustu ;) vždyť i to ovoce sní na vidlicce nebo rozmixovane. Syn ho přestal v 18 měsících jist úplně. Jinak k snídani dávám jogurty, vločky s mlékem nebo pečivo s lucinou. Dopolední svačinu většinou prospi připadne si vezme jen malý kousek ovocne tyčinky nebo kukuřične krupky - ma pak dříve velky oběd. Odpolední svacina - presnidavka pokud je ochoten ji sníst, doma pečené koláče pro deti, jogurt, obcas si rekne o pečivo s něčím. Zeleninu obcas sní syrovou - ale jen papriku nebo okurku. Zbytek do nej dostávám pri obědě. Sice uvarene či pečené, ale aspon neco. Jo a ještě dělám čerstvé ovocné stavy - naredim mu je vodou a ucucava cely den. Kakao dostává velmi výjimečně a slabé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2063
17.4.16 11:00

Tak ja tě možná uklidnim, protoze dle popisu ti malá proti naší male v tomto veku ji nadherne :oops:.Naše od roka do dvou odmítala naprosto všechno, ani neochutnala-pri nabidnuti zavřela pusu i oči, aby to jídlo ani neviděla 8o. Takže celý jeden rok byla pouze na hovězím či kuřecím vývaru(do toho jsem pasirovala veškerou možnou zeleninu-krájet to tam nemělo smysl, hned to plivala nebo to vubec nedala do pusy-v nejhorším to vyhodila ven),Matyldě(pouze čokoládové),ovocne kapsičce(pouze jahodove) a kukuřičných křupkách. otřesne období. po druhém roku se to ze dne na den zlomilo a od té doby jí téměř vše. jen syrovou zeleninu a ovoce doteď nejí vůbec. vařenou ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69500
17.4.16 11:10

@Anetka83 mne teda prijde, ze ji pekne a navic zdrave. To, co pises, ze nechce, bych ji osobne ani nedavala, vcetne peciva, podivej se na slozeni treba chleba. A ovoce ji mixuju cerstve jako smoothie taky (skoro 15 mesicu), smicham jablko, banan, hrusku nebo jahody, maliny, je to zdrave, pekne to namixovane stravi a ja to po ni rada dojidam :lol: kase po ranu na stridacku s bilym jogurtem a ovocem davam taky a nechystam se to menit. Obcas knackbrot pro deti nebo chleba s lucinou, spise vyjimecne ale.

Kakao nedavam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69500
17.4.16 11:13
@kopejka píše:
Tak ji to ovoce mixuj, když kousky nechce :nevim: to kakao teda nechápu to bych nedávala. Moje 15 měsíců snídaně kaše, svačina bílý jogurt + dětské musli s ovocem, po obědě mléko pak ovoce různé nemusí teda jahody maliny tak ji nenutim někdy ovoce s tvarohem samo, že bez cukru. Ovoce ji mackam strouham, banan klidně kouše, presnidavky dávám jen 100% ovoce, tak hodinu před večeří chleba s máslem ten miluje. Zeleninu má vždy součástí oběda dá si někdy okurku, ale papriku rajče ji nedávám teda rajče jen jako součást oběda tepelně upravené. S kousky problém nemá, ale třeba ukousat jablko, když je tvrdší jo, takže to nehrotim. Jinak ji všechno co ji dám nedávám nic sladkého cukru se úplně vyhýbáme.

Delame to stejne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4472
17.4.16 11:22

Mě malá jí na snídani bíl jogurt s přesnídávkou (každý den už rok) a svačiny operativně..mám výhodu že jí 90% zeleniny a taky to ovoce celkem, no a doplňuju to různýma sucharama a křupkama, občas kousek buchty třeba, odpoledne i pečivo se sýrem nebo šunkou, žervé, tvaroh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9720
17.4.16 12:29
@blumen píše:
Delame to stejne :)
:palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
17.4.16 12:37

Přijde mi, že nerada tuhé věci, co se musí více kousat. Sní třeba měkký střed z rohlíku namočený v oblíbeném jogurtu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26545
17.4.16 21:29

@Anetka83 Co dat pecivo jen suché, případně chleba nakrájený na vojáky S pichatkem?
Snidat může i pudink (samotny, s piskoty, s ovocem), cornflakes s mlékem nebo jogurtem, zkusit lívance, palacinky, omeletu.
Jis s ni? Taky ji už můžeš pomalu zapojovat do vaření, mohala by pak mít větší zájem jíst to, co pomůže připravit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat