Snížená funkce štítné žlázy, jaké vitamíny při snažení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kikinka3103
Povídálka 20 příspěvků 1 inzerát 06.08.19 12:48
Snizena fuknce stitne zlazy, jake vitaminy pri snazeni??

Holky, vy co mate snizenou funkci stitne zlazy a berete leky, jake vitaminy pri snazeni jste uzivaly? Uzivate?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
ka2ka
Neúnavná pisatelka 15960 příspěvků 06.08.19 12:51

Žádné extra jen listovku

Kikinka3103
Povídálka 20 příspěvků 1 inzerát 06.08.19 12:56

@ka2ka to bude asi to nej, ze? Koupila jsem Ogestan a zjistila, ze se nedoporucuje pri problemech se stitnou, coz nikde nepsali, az na pribalovem letaku :joy: listovku mam, takze ok :blush:

Russet
Neúnavná pisatelka 17998 příspěvků 06.08.19 13:06
@Kikinka3103 píše:
Holky, vy co mate snizenou funkci stitne zlazy a berete leky, jake vitaminy pri snazeni jste uzivaly? Uzivate?
Žádné. Jen listovku. Pokud je šž sledovaná lékařem, je to ok a nic jiného není potřeba. Po otěhotnění je nutné doktora brzo navštívit, podle výsledků z krve upraví dávku léku.
Agáta 84
Kecalka 496 příspěvků 06.08.19 13:18

Já mám Euthyrox jen po dobu těhotenství, protože jinak šž v pohodě a beru taky jen listovku ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 13:48

Štítná žláza mi nefunguje vůbec od 2 let. Mám absolutní nedostatek všech hormonů a na endokrinologii mi předepisují euthyrox, hydrocortison a norditropin simplex ( dříve kvůli růstu, teď když se už růst neřeší, tak ho musím brát stále kvůli metabolismu). Jinak z vitaminů calcium a nějaké zvlášť další vitaminy mi doktorka neříkala, že bych musela. Ale teď koukám, že dotaz se vztahoval spíš ke snažení se o miminko, kamž úplně nezapadám, protože vzhledem k nízké hladině AMH mi řekli, že nepůjde ani IVF, ale zajímalo by mě, jak to je s tím otěhotněním se sníženou funkcí štítné žlázy, jestli to jde i přirozeně.

Agáta 84
Kecalka 496 příspěvků 06.08.19 13:55
@Anonymní píše: Štítná žláza mi nefunguje vůbec od 2 let. Mám absolutní nedostatek všech hormonů a na endokrinologii mi předepisují euthyrox, hydrocortison a norditropin simplex ( dříve kvůli růstu, teď když se už růst neřeší, tak ho musím brát stále kvůli metabolismu). Jinak z vitaminů calcium a nějaké zvlášť další vitaminy mi doktorka neříkala, že bych musela. Ale teď koukám, že dotaz se vztahoval spíš ke snažení se o miminko, kamž úplně nezapadám, protože vzhledem k nízké hladině AMH mi řekli, že nepůjde ani IVF, ale zajímalo by mě, jak to je s tím otěhotněním se sníženou funkcí štítné žlázy, jestli to jde i přirozeně.

Já jsem po IVF, přirozeně se nedařilo, mám totiž také nízké AMH a euthyrox mi napsali v CARu, protože tu hladinu toho hormonu mam lehce nad..A prý pro těhotenství je důležité aby šž fungovala dobře. Jinak před těhotenstvím jsem ho nebrala a prý potom už ho taky nebudu muset brát..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 15:38

Beru euthyrox už víc jak 10 let, chodím na pravidelné kontroly a doktor mi říká, že když jsou hodnoty v normě, tak je to pro otěhotnění v pořádku. Otěhotněla jsem přirozeně. Nebrala jsem žádné vitamíny kromě kyseliny listové (doplněk stravy od firmy VitaHarmony, přišel mi sympatický svým minimalistickým složením - žádná barviva, umělá sladidla atd.).

Kikinka3103
Povídálka 20 příspěvků 1 inzerát 06.08.19 15:57

Ja take beru eurhyrox, ted teda letrox, jelikoz muj euthyrox neni dlouhodobe skladem. My se snazime rok a nic, tak jsem to chtela necim podporit, ale asi zakotvim u listovky a budu doufat. Zatim to chci nechat na prirode. Bojuju i s vysokym tlakem, takze lecba hormony neni pro me uplne super. Snad se priroda vzpamatuje :blush:

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15960 příspěvků 06.08.19 16:22

@Kikinka3103 a mudr z endo ví že chceš otěhotnět? někdy stačí nepatrně nižší hladina a otěhotnět nejde

Kikinka3103
Povídálka 20 příspěvků 1 inzerát 06.08.19 17:54

@ka2ka vi, prave, ze jsme udrzovali hladinu hormonu v norme, ale najednoj mi to vylitlo nahoru

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15960 příspěvků 06.08.19 18:38
@Kikinka3103 píše:
@ka2ka vi, prave, ze jsme udrzovali hladinu hormonu v norme, ale najednoj mi to vylitlo nahoru

takže ted máš jakoby nízkou hladinu?

Kikinka3103
Povídálka 20 příspěvků 1 inzerát 06.08.19 18:52

@ka2ka nene, mam snizenou funkci stitne, udrzovali jsme hladinu kolem 2.5 kvuli otehotneni, ale ted mi to vylitlo na 4.8 a nevime pricinu

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15960 příspěvků 06.08.19 18:56

@Kikinka3103 no ale to je normální že to takhle lítá :nevim:

Kikinka3103
Povídálka 20 příspěvků 1 inzerát 06.08.19 18:58

@ka2ka ja to ale tri roky mela v pohode, ale ted mi to z niceho nic vylitlo, nepribrala jsem, takze nevime, proc, ale dr rikala, ze se to obcas stane, takze mam vyssi davku leku a v zari znova na krev, tak snad se to srovna :blush:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama