Snížená funkce štítné žlázy a Euthyrox

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Drndadvě
Povídálka 48 příspěvků 25.04.18 17:24
Snížená funkce štítné žlázy a Euthyrox

Zdravím,

vím, že je tu už mnoho diskusí na toto téma, ale i přes to zakládám novou. Již přes rok a půl beru Euthyrox na sníženou funkci štítné žlázy, jenže poslední dobou mi přijde, že jsem po těch prášcích ještě více unavená, zabržděná a více se potím než kdy dřív. Zkusila jsem prášky na 14 dní vysadit a připadám si jako znovuzrozená..Tak nevím, kde je chyba. Máte s tím některá zkušenost? Mohu si případným vynecháním léku ublížit? Přemýšlela jsem, zda nezačít užívat chllorelu, která se velmi doporučuje, kvůli jódu. :roll:

Reklama

Reakce:

aiwwa
Extra třída :D 12548 příspěvků 25.04.18 17:31

A to nechodíš na kontrolní odběry? Vysazovat lék jen tak je pěkná blbost. Lepší řešení je zajít si na kontrolu, hladina se ti mohla změnit. Na chllorelu bych se taky zeptala doktora, já beru euthyrox a vím, že na jód musím dávat bacha a konzultovat s endokrinologem.

Drndadvě
Povídálka 48 příspěvků 25.04.18 17:33

@aiwwa Na krev chodím, vždy zatím byla v normě. O tom, že bych si měla na jód dávat pozor jsem upozorněna vůbec nebyla..

klenott
Kecalka 245 příspěvků 25.04.18 17:37

@Drndadvě vysazovat jen tak je totalni blbost. Si jeste vic rozhodis hormony. Ja chodim na krev jednou za 6 tydnu a podle toho si davku leku menim. Objednej se na krev.

histep
Ukecaná baba ;) 2339 příspěvků 25.04.18 17:47

@Drndadvě Na jod opravdu bacha, pri nektere konkretni diagnoze je kontraindikovan.
Jinak mne trvalo asi 3 roky brani leku, nez se hladiny hormonu dlouhodobe stabilizovaly, do te doby mi to litalo sem tam.

P4ja
Závislačka 3742 příspěvků 25.04.18 17:48

@Drndadvě Vysazovat je ta největší blbost. Mě na to doktorka upozorňovala, říkala že pokud budu mít probléy, tak ať dojdu, co nejdřív. Ale ne brát jak chci.
ZAvolej k doktorce a určitě ti řekne a pozve na krev.

Drndadvě
Povídálka 48 příspěvků 25.04.18 17:50

@histep Myslíte, že když teď po 14 dnech opět začnu brát dávku euthyroxu 50, že není pozdě? Vím, že to byla blbost, ale už to nevrátím, chtěla jsem zkusit, zda bude změna.. Mohla jsem si už ublížit?

P4ja
Závislačka 3742 příspěvků 25.04.18 17:52

@Drndadvě No asi mohla, když jsou to hormony, které se musí brát pravidelně. Být tebou zvednu telefon a zeptám se přímo doktorky, ale počítala bych s tím, že ti nadá.

Konnny
Ukecaná baba ;) 1567 příspěvků 25.04.18 17:55

Za 14 dní vysazení sis asi nic nezpůsobila, neboj, a 50tka je poměrně slabá. Ale je fakt nutné to brát podle hodnot v krvi, tak jak určí doktor. A případný potíže s ním konzultovat, ne samovolně vysazovat.

histep
Ukecaná baba ;) 2339 příspěvků 25.04.18 17:56

@Drndadvě Klid a zacni zase brat, tak za mesic skoc na krev, to uz bude vliv leku prokazatelny. Nic jineho stejne nezbyva.

debra.morgan
Ukecaná baba ;) 2474 příspěvků 25.04.18 17:58

Ja beru euthyrox 75 6× týdně, ale teda v životě by mě nenapadlo, to jen tak vysadit, vždyt to není žadnej paralen, tyjo…no snad sis to jeste vic nerozhazela, taky by se ti mohly udelat uzliky treba…urcite zajdi na kontrolu!

Karleon
Kelišová 5026 příspěvků 25.04.18 17:59

Za dva týdny sis ublížit rozhodně nemohla. Začni ho zas brát a objednej se na kontrolu.

mi.anetka
Kecalka 222 příspěvků 25.04.18 19:01

To se mi po euthyroxu stalo taky, doktor mi to nechtěl věřit, tak jsem změnila lékaře, dostala jsem letrox a vše je jak má být.

Anonymní  26.04.18 05:59

Takové situace řeším přes lékaře, nebo si jako samoplátce nechám vyšetřit hladinu TSH (když se mi nechce k lékaři pro žádanku).
Dříve jsem poznala výkyvy na každou stranu, i v případě když jsem byla na hranicích hodnot TSH, dle příznaků jsem i věděla, jestli jsem pod nebo nad limitem.
Většina lidí reaguje na Letrox, Euthyrox za pár týdnů, u mne je to otázka pár dní a musíme s lékařem léky opatrně titrovat třeba o 25-50 jednotek týdně, jinak mám hodnoty během 2-3 týdnů zase hodně mimo limity.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s Františkem Strakou: Nemít rodinu, dopadl jsem jako Pergl

František Straka (59) je bezpochyby jednou z nejzajímavějších postav českého... číst dále >

Velká očekávaní ohledně filmu Dukla 61: Něco tak dobrého ČT neudělala!

Je 7. července 1961 a v havířovském dole začne hořet. Nejdřív je cítit pach... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedmdesátiletá Mexičanka čeká dceru. Bude nejstarší matkou na světě

Sedmdesátiletá Mexičanka je zřejmě nejstarší těhotnou ženou na světě. Maria... číst dále >

Rakovina číhá i tam, kde ji nečekáte. V kávě, podprsence nebo na grilu

Ročně v Česku zemře na rakovinu více než 27 tisíc lidí. Drží se tak na druhém... číst dále >

Reklama