Snížená funkce štítné žlázy a problémy s kojením

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Šaruš 79
Stálice 60 příspěvků 08.02.18 12:42
snížená funkce štítné žlázy a problémy s kojením

Zdravím :)
Mám hypotyreózu, užívám letrox 75 1× denně. Mám skoro 4 měsíčního syna, kterého kojím. Některé dny mám problém, mám pocit, že jsou prsa prázdná nebo poloprázdná a syn je i více uplakaný, protože má hlad, někdy i prso odmítne a chce rovnou lahev. V noci většinou pije z prsu bez problému, jen se třeba vzbudí dříve, když mám prsa prázdnější. Někdy je mám plné až tvrdé a prosakují, to synovi stačí vypít z jednoho a spí i 4-5 hodin, před dvěma dny zrovna, vydrželo to celou noc a ještě i půl dne, krásně se nalévaly a pak jako když utne, zase nic, vždycky mám strach, že už přicházím o mléko. Koupila jsem i odsávačku, abych prsa stimulovala, někdy odsaju, ale to spíše vyjímečně. Malý přes den nevydrží tak dlouho v klidu, já jsem pak nervózní a nejde to. Přes den kojím co 2-3 hodiny, byly dny, kdy jsem přikládala co hodinu nebo hodinu a půl. Zvláštní je, že někdy třeba 3 dny žádný příkrm nepotřebuje a někdy ho potřebuje i 2× za den. Naučený na lahev není, od vánoc do půlky ledna neměl ani jeden příkrm. Piju hodně, i kojící čaje. Máte to tady taky někdo tak? Může to být tou štítnou žlázou? Pro mě je kojení hodně důležité, tak nevím co s tím :nevim: Děkuji za Vaše rady :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

iizabela
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 1 inzerát 08.02.18 12:55

Hele, taky mám náběh na hypotyreozu a nikdy jsem problém neměla…problém je s prikrmy, používáním lahve, dudliku a podobných věci… :think: :kytka: v noci pije lépe, protože pije v polospanku..spis se jedna o počáteční bojkot, pukud chcete zachránit kojení
doporucuju ideálně Laktacni poradkyní z mamily www.mamila.sk
Jinak posílám články
 https://www.mamila.sk/…ie-dojcenia/

https://www.mamila.sk/…-a/zvysenie/

Radim odbourat flašku a prikrmy, nestresovat se, přikládat na požádáni ve dne v noci, neřešit nalévání prsou ani odsavani a všechno bude fajn :palec:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32836 příspěvků 10 inzerátů 08.02.18 12:56

Dotaz je hodně specifický, zkus napsat odbornicím do laktační poradny , určitě budou vědět.

Šaruš 79
Stálice 60 příspěvků 08.02.18 13:13
@iizabela píše:
Hele, taky mám náběh na hypotyreozu a nikdy jsem problém neměla…problém je s prikrmy, používáním lahve, dudliku a podobných věci… :think: :kytka: v noci pije lépe, protože pije v polospanku..spis se jedna o počáteční bojkot, pukud chcete zachránit kojení
doporucuju ideálně Laktacni poradkyní z mamily www.mamila.sk
Jinak posílám články
 https://www.mamila.sk/…ie-dojcenia/

https://www.mamila.sk/…-a/zvysenie/

Radim odbourat flašku a prikrmy, nestresovat se, přikládat na požádáni ve dne v noci, neřešit nalévání prsou ani odsavani a všechno bude fajn :palec:

Já bych ráda odbourala příkrmy, nebude mi vadit přikládat i co hodinu, když bude pít, ale problém je, když prso nechce, to je pak šílený křik, stačí těch pár minut než připravím UM a je celý červený a flekatý jak křicí. Sousedi si někdy musí myslet, že ho týrám. To ani nepomůže, když ho chce tatínek uklidnit. Jak bych to jinak mohla udělat? Asi zkusím tu laktační poradkyni, děkuji :)

mámaNel
Kecalka 102 příspěvků 2 inzeráty 08.02.18 13:21

Myslím si, že to se štítnou žlázou nebude mít nic společného…taky se léčím se štítnou žlázou a kojím skoro 7 měsíců. Teď už mám laktaci upravenou podle potřeby syna a prsa mi přijdou jakoby prázdná ale mléko tam pořád je. ;) Dřív se mi prsa taky dost nalévala ale to bylo tím, že syn dlouho nepil. :?

Adéla86
Kecalka 154 příspěvků 08.02.18 13:28

Jde o to se v rámci možností nestresovat a postupovat viz výše. Stres je v souvislosti se š. ž. nežádoucí. :kytka:

Huk
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 08.02.18 13:31

Taky mám sníženou funkci štítné žlázy. Kojím v pohodě. Ale to je asi kus od kusu. Jestli máš pocit, že máš málo mléka, zkus homeo Ricinus communis 5ch, já mám po nem mléka hodně a podobně dobrou zkušenost, mají i holky kolem

Šaruš 79
Stálice 60 příspěvků 08.02.18 13:32
@mámaNel píše:
Myslím si, že to se štítnou žlázou nebude mít nic společného…taky se léčím se štítnou žlázou a kojím skoro 7 měsíců. Teď už mám laktaci upravenou podle potřeby syna a prsa mi přijdou jakoby prázdná ale mléko tam pořád je. ;) Dřív se mi prsa taky dost nalévala ale to bylo tím, že syn dlouho nepil. :?

No, ony se mi nejvíce nalejou po tom příkrmu, kdy třeba 5 hodin odpočívají a pak to zase třeba nějakou dobu vydrží (to nalévání). A zase, když vypije plné prso, tak by to mělo přece stimulovat další tvorbu. Někdy mám jen pocit, že jsou prázdné, ale když začne tahat, tak do minuty cítím, že to tam teče a cítím to i v druhém prsu, ale někdy to tam necítím a to je pak ten křik :(.Už jsem napsala do laktační poradny, tak uvidím, co napíšou.

mámaNel
Kecalka 102 příspěvků 2 inzeráty 08.02.18 13:34

@Šaruš 79…mě když se syn vztekal při kojení, trápilo ho bříško, tak jsem ho vzala utišit na skákací míč tam se uklidnil po chvilce a prso si později vzal.

Šaruš 79
Stálice 60 příspěvků 08.02.18 13:37

Moc děkuju všem přispěvatelkám ;),
na laktační poradnu jsem už dotaz poslala (jsem tu krátce a ani jsem nevěděla, že je tady v rámci emimina), tak uvidím, co napíšou a na ty homeopatika se zeptám v lékárně. Zeptala bych se svého endokrinologa, ale prof. Doleček v prosinci zemřel a předali mě k praktikovi
Díky :kytka:

Šaruš 79
Stálice 60 příspěvků 08.02.18 13:41
@mámaNel píše: @Šaruš 79…mě když se syn vztekal při kojení, trápilo ho bříško, tak jsem ho vzala utišit na skákací míč tam se uklidnil po chvilce a prso si později vzal.

To někdy pomůže, když je unavený, to pak, když skoro usíná vezme i to prso. S větry už takový problém nemáme, užíváme babycalm, probiotika biogaia protectis, mažeme a hopsáme, takže prdí krásně :lol:

mámaNel
Kecalka 102 příspěvků 2 inzeráty 08.02.18 13:46

@Šaruš 79 tak držím palce ať to dobře dopadne ;)

Šaruš 79
Stálice 60 příspěvků 08.02.18 13:56

@mámaNel děkuji ;)

iizabela
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 1 inzerát 08.02.18 15:41

Určitě kontaktujte laktacni poradkyni, ideální z mamily, ta zkoukne techniku kojení a pomůže se zvýšením toku mléka…to bude ten hlavní problém, ono mu to z té flašky teče rychleji a lépe, taky moc držím palce :palec:

Šaruš 79
Stálice 60 příspěvků 08.02.18 16:03
@iizabela píše:
Určitě kontaktujte laktacni poradkyni, ideální z mamily, ta zkoukne techniku kojení a pomůže se zvýšením toku mléka…to bude ten hlavní problém, ono mu to z té flašky teče rychleji a lépe, taky moc držím palce :palec:

Myslím, že technikou to nebude, když pije, tak mu to jde, psala jsem, že jsme byly od vánoc do půlky ledna bez lahve a někdy ji má jen co 3 den, jednou v týdnu 2× za den. Navíc máme v cumlíku dírku nulu, takže mu to teče dost pomalu. Prso odmítá jen někdy a lahev tak často nemá. To si myslím, že by to prso odmítal stále nebo pil, jen když bude plné, ale on pije, i když se mi jen zdá prázdné a spustí se to. Když to sečtu a zprůměruju, tak má příkrm asi 4× za týden a to vypije 60 ml maximálně 90 ml. Více ani ne. Počkám, co mi napíšou z laktační poradny a uvidím. Ale děkuji ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Prapodivná reklama Prachařové: Fotí dítě se spalovačem tuku!

Modelka Agáta Prachařová (33) stále brání svou dceru před zájmem veřejnosti a... číst dále >

„Jouda“ Youd chtěl zabít ženu a dítě: V letadle, kterým vletěl do domu, uhořel sám!

Některé věci vám prostě hlava nebere. Člověk ještě pochopí, že se někdo po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naboso je nový trend. Není však pro každého

Stále více lidí mění klasické boty za tzv. bosou obuv s tenkou podrážkou,... číst dále >

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Reklama