Snížena funkce šťítné žlázy-noční směny

Anonymní
10.8.21 07:32

Snížena funkce šťítné žlázy-noční směny

Hezky den, začínám brát léky na ŠZ.. budu mít noční směny od 19:00 do 2:00… je tu někdo kdo děla noční směny a jak bere léky jestli je lepší před práci na lačno nebo po práci v měsíci budu mít hodně volna, takže 3dny práce 3 dny volna a to o volnu už funguji zase od rána.. dekuju za odp

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35444
10.8.21 07:37
@Anonymní píše:
Hezky den, začínám brát léky na ŠZ.. budu mít noční směny od 19:00 do 2:00… je tu někdo kdo děla noční směny a jak bere léky jestli je lepší před práci na lačno nebo po práci v měsíci budu mít hodně volna, takže 3dny práce 3 dny volna a to o volnu už funguji zase od rána.. dekuju za odp

Beru lék vždy ráno po probuzení a při příchodu z noční. Musí tam být rozestup těch 24 hodin. Výsledky mám v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
10.8.21 07:46

@Russet aha,berete dva..já jeden

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.8.21 08:17

Poraďte se se svým lékařem, vyjde vás to na jeden telefonát. Já takhle „šachovala“ s dávkováním, když jsem dělala noční a pěkně jsem si to tím rozhodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1616
10.8.21 08:29
@Yssul píše:
@Russet píše:
Beru lék vždy ráno po probuzení a při příchodu z noční. Musí tam být rozestup těch 24 hodin. Výsledky mám v pořádku.

Předpokládám, že je to jedna tabletka. Pochopila jsem tam, že bere ráno po probuzení anebo po příchodu z noční.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21503
10.8.21 08:36
@Yssul píše:

bereš dávku jednou za 24h je jedno kolik jich máš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2828
10.8.21 08:45
@jsemcervena píše:
Poraďte se se svým lékařem,

Nechce se mi věřit, že ho/ji lékař nepoučil při předepsání a jinak to, kdy se má lék užívat, píšou lékárníci na krabičku. A i poučení je i o tom, zda brát léky před jídlem, nebo po jídle. Mně, když vyšlo braní léku na směnu, tak jsem si ho vzal v práci a znám lidi co jim to vyjde na dobu spánku, tak si natočí budíka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33186
10.8.21 08:58
@Luboš P píše:
Nechce se mi věřit, že ho/ji lékař nepoučil při předepsání a jinak to, kdy se má lék užívat, píšou lékárníci na krabičku. A i poučení je i o tom, zda brát léky před jídlem, nebo po jídle. Mně, když vyšlo braní léku na směnu, tak jsem si ho vzal v práci a znám lidi co jim to vyjde na dobu spánku, tak si natočí budíka.

jako že přijde ve tři ráno ze směny a dá si budíka na sedm, aby si mohla vzít prášek? A ona ví, že si ho má vzít před jídlem. Jen když máš noční, tak vstáváš jinak, než když máš volno, je to větší rozdíl než běžně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35444
10.8.21 08:59
@Yssul píše:

Ne. Beru jeden 75 Letrox. Ráno se vzbudím a spolknu prášek. Ve dnech, kdy mám noční a přicházím v sedm ráno, tak spolknu prášek.

Na krabičku písí 1-0-0. To znamená brát ráno. Tvůj ošetřující lékař jistě ví, že máš noční, tak tě měl poučit, jak to nejlépe brát. Po té noční asi vstáváš cca v osm, tak bych si vzala prášek hned po probuzení. Na lačno. V jiné dny prostě v době ranního vstávání. Nebo aspoň 15 minut před jídlem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2828
10.8.21 09:09

@vokishka Ale tohle přece nejde řešit tady, jsou léky, kdy na nějaké hodině nezáleží a jiné se musí brát relativně přesně. A když to jinak nejde, tak budíka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17514
10.8.21 09:14

Já se s tím moc nesseru a výsledky mám ok už roky, beru kdykoli mezi 6 ráno až polednem, prostě jak vstanu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35444
10.8.21 09:19
@Luboš P píše:
@vokishka Ale tohle přece nejde řešit tady, jsou léky, kdy na nějaké hodině nezáleží a jiné se musí brát relativně přesně. A když to jinak nejde, tak budíka.

Není to antikoncepce. Jedna nebo dvě hodiny rozdíl nic nedělá. Ale jsou to léky a měla by se ptát svého lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1974
10.8.21 09:22

Beru na ŠŽ Euthyrox a mně teda doktorka říkala půl hodiny před jídlem, ráno po probuzení, aby příjem z tabletky časově zhruba odpovídal tomu, kdy se ten hormon tvoří v těle přirozeně. Takže bych ho být tebou brala až ráno, až když se probudíš. Teda, jestli máš stejný lék, ale ony ty přípravky asi budou podobné.

Samozřejmě pár hodin rozdíl není problém, ani není katastrofa, když si jednou za čas zapomeneš zobnout.

Příspěvek upraven 11.08.21 v 22:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.21 13:57

@jsemcervena …ano to udělám..ale i tak stejně jsem potřebovala nějaké odpovědi přímo lidí …celkově s tou nemoci si nevím rady doktor mi dal leky a řekl přijďte za 3mesice, na to jaké mám potíže jsme čekala, ze mi toho řekne víc…tak vždy je lepší přímo vyslechnout lidi co to mají :)

• Citovat
  • Nahlásit
35444
10.8.21 18:12
@Anonymní píše:
@jsemcervena …ano to udělám..ale i tak stejně jsem potřebovala nějaké odpovědi přímo lidí …celkově s tou nemoci si nevím rady doktor mi dal leky a řekl přijďte za 3mesice, na to jaké mám potíže jsme čekala, ze mi toho řekne víc…tak vždy je lepší přímo vyslechnout lidi co to mají :)

Tohle není zrovna nemoc, kterou je potřeba extra řešit. Má to dost lidí a většina potíží se braním léků srovná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat