Snížená funkce štítné žlázy- plánování těhotenství

Anonymní
18.5.21 10:28

Snížená funkce štítné žlázy- plánování těhotenství

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat na těhotenství, kdo máte sníženou funkci štítné žlázy šlo Vám normálně otěhotnět-donosit miminko? Všude se dočítám samé obludnosti.
Léky beru od 12 let a hlídá se to každý rok. Léky beru řekla bych pravidelně..neflákám to. Vím jen, že během těhotenství se léky musí upravovat dle krevních testů, to samozřejmě budu řešit až to přijde :kytka: ;). Plánuju těhotenství, tak se chci tak poptat. V červnu jdu na kontrolu tak se dr. ještě poptám, ale předem děkuju za příspěvky :)

Prosím annonym kvůli zdrav. stavu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1332
18.5.21 10:40

Když jsi sledovaná, poctivě zobeš a chodíš na kontroly, není problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32919
18.5.21 10:41
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat na těhotenství, kdo máte sníženou funkci štítné žlázy šlo Vám normálně otěhotnět-donosit miminko? Všude se dočítám samé obludnosti.
Léky beru od 12 let a hlídá se to každý rok. Léky beru řekla bych pravidelně..neflákám to. Vím jen, že během těhotenství se léky musí upravovat dle krevních testů, to samozřejmě budu řešit až to přijde :kytka: ;). Plánuju těhotenství, tak se chci tak poptat. V červnu jdu na kontrolu tak se dr. ještě poptám, ale předem děkuju za příspěvky :)Prosím annonym kvůli zdrav. stavu.

Jestli máš SŽ kompenzovanou, neměla bys mít problémy. Já jsem otěhotněla cca po roce a kus, ale léky na SŽ jsem v tu dobu brala asi 3 měsíce. Ihned po zjištění těhotenství se objednej k endokrinologovi, jdi na krev, dávky ti upraví podle toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2542
18.5.21 10:42

Ano, 2krat jsem normalne a celkem rychle otehotnela a donosila miminko uplne v pohode. Na stitnou zlazu jsem sla driv nez na gyndu. Mela jsem pravidelne kontroly. Prasky se navysovaly. Problemy nebyly. Jeste se prasky upravovaly zase po porodu. Ja myslim, ze je muze byt problem hlavne, kdyz to zena nevi, ze ma snizenou funkci stitne zlazy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31840
18.5.21 10:43

Mám děti bez problémů. Důležitý je užívat léky, chodit na kontroly a není problém :palec:
Resp dobře kompenzovaná hypotyreóza těhotenství neohrožuje. Můžou být problémy samozřejmě jinde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
990
18.5.21 10:50

Jo v pohode, jen jsem mela casteji testy v tehu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 10:56

@Russet jo to ráda slyším, já totiž beru ty léky celkem vysoké už teď…tak si říkám co vše budu muset až budu těhotná :D ale dr. mě právě taky upozornoval at hned volám jakmile to zjistim…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 10:58

@Oriseka jo to asi jo, když to žena neví, tak je to blbé asi nejvíc v tom prvním trimestru. Tak snad to budu mít v pohodě a tím, že je baby planované, tak se to dá dobře ohlídat. :potlesk:

• Citovat
  • Nahlásit
2040
18.5.21 10:58

Mě tím doktorka hrozně strasila, tak jsem se taky bála. Ale nakonec máme 3 děti, všechny hned na první pokus. Pokud ses kompenzovana, problém by být neměl. Jen se hne do zjištění těhotenství objednej na kontrolu. A budeš tam. chdkit častěji, léky se budou upravovat, bude jich víc. A po twhotenstvinse můžeš i nemusíš vrátit na původní dávku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
990
18.5.21 11:01

@Midaku zvyseni davky nemusi byt nutne, mne ji za celou dobu nezvysila, vysledky pokazde ok a miminecko je v poradku po teto strance :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2040
18.5.21 11:03

@lalouch aha, to jsem ještě neslyšela, já i všichni ostatní, co znám, měli v těhotenství dávku vždy vyšší, někdo celou dobu, někdo chvíli, někdo o hodně, někdo jen o minimum…ale prostě všichni. Tak to jsi měla dobrý. A já jsem zas o něco moudrejsi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2542
18.5.21 11:14
@Anonymní píše:
@Russet jo to ráda slyším, já totiž beru ty léky celkem vysoké už teď…tak si říkám co vše budu muset až budu těhotná :D ale dr. mě právě taky upozornoval at hned volám jakmile to zjistim…

Taky beru leky vysoke i jako netehotna, takze v tehotenstvi s vyssim cislem nebo treba 1,5. Spolknes prasek a je to. Kdyby bylo vse tak jednoduche. Me teda ani nikdo nikde nestrasil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 11:23

@Oriseka je asi fakt, ze kdyz se to hlida od zacatku tak by to snad nemusel byt tak komplikovane pokud vse ostatni je ok…diky :)

• Citovat
  • Nahlásit
31840
18.5.21 11:45

@Midaku obvykle se dávka zvyšuje. Já mám šž nefunkční a beru 250mg Euthyrox a v těhotenství i víc. No ale v posledním těhotenství mi dávka spadla postupně na polovinu :lol: Už jsem zas na svým :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17067
18.5.21 11:49

Ano, 2× během roku a půl, první nedopadlo. Na endokrinologii jsem byla dřív než pro potvrzení na gynde, jen s klasickým pozitivním tt. Je dobré jít za tvym doktorem, upraví ti dávku uz na oplodnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat