Snížená funkce štítné žlázy - příznaky?

Anonymní
25.9.19 23:21

Snížená funkce štítné žlázy - příznaky?

Omlouvám se za anonym. Ale nechci, aby to zatím někdo věděl. Chodí sem dost známých…

Zajímalo by mě, jaké jste měli příznaky při nálezu snížené funkce štítné žlázy? Nejsem těhotná, ani po porodu. Prokázal se u mě nález zánětu souvisejícího se štítnou žlázou. Čeká mě endokrinologie.

Sníženou funkci trpí babička, může být tohle onemocnění dědičné?

Posledních několik měsíců jsem neustále unavená, nedaří se mi zhubnout z opravdu vysoke nadváhy (za váhu určitě nemůže ŠŽ, za tu si můžu sama), padají mi vlasy, zapomínám. Naposledy jsem zapomněla tak, že jsme domů volali hasiče… Připadala jsem si jako blázen. Zažil to někdo? Asi potřebuji slyšet, že to může být i zdravotní. Jakože fyzické. Uvažovala jsem už i nad psychoterapií, nad tím, že je to stresem, váhou, já nevím co. Okolí mi dokáže říct akorát, že se mám překonat, víc snažit, víc hýbat… Ale to jde blbě, když je člověk pořád totálně vyčerpaný a cítí se 90% času jako by měl chřipku bez horečky… Prostě mě jen zajímá, jestli to měl někdo podobné a že je možnost, že to je opravdu problém se ŠŽ… :srdce: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
25.9.19 23:28

A co krevní testy na minerály. Může to být cokoliv. Nedostatek železa taky způsobuje velkou únavu

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.9.19 23:33

Chápu tě. Ja mám podobný problém. Naopak mám hyperfunkci ŠŽ. A nepřiberu a navíc mám další potíže. Chtěla bych cvičit, ne kvůli váze, ale kvůli zdraví a hlavně bolavým zadům. Ale mám takové svalove slabosti, že kolikrát nezvladnu ani procházku. Neni to tak pořád, ale stačí viróza a jsem pak na 2 mesice odepsaná. Nevím a asi nikdo tady, jestli je to u tebe štítnou zlazou, ale zaklad je se léčit. Upravit případně medikaci a začít pomalinku…nejdrív zmenit jídelníček, to je základ a to zvladneš i s unavou. Když nemáš silu vařit, zkus zdrave stravovani tecka cz nebo jinou krabickovou stravu. Treba ti pomuze kvalitní jidlo k tomu, aby ses zacala citit lepe a mela silu zacit i s pohybem. Nejdriv procházka a za rok uz treba pyšně půjdeš běhat…Nevzdávej to!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.9.19 23:36
@Anonymní píše:
A co krevní testy na minerály. Může to být cokoliv. Nedostatek železa taky způsobuje velkou únavu

Mám komplet dělané testy minulý týden na imunologii. Jediné co tak mi řekl do telefonu, že tam mám zánět spojeny se štítkou. Kdyby tam bylo cokoli jiného tak věřím, že by mi to řekl taky. Brali mi krve jak *** mám pečliveho doktora. Jsem celkem smířená asi s tím, že pokud to není štítka tak je to psychické. Ale upřímně asi už i doufám ve štítku i kvůli snaze o miminko. Prostě to tak nějak dost vysvětluje. Jen bych si potřebovala promluvit asi s někým kdo to zažil podobně a nebude mě soudit ve smyslu, že jsem líná apod. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
48229
25.9.19 23:37

Ano, u mě to byla únava, vzestup hmotnosti bez příčiny, masivní padání vlasů. Ano, může to být dědičné. Co se léčím, je to výrazně lepší, srovnání přišlo v řádu měsíců od zahájení léčby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.9.19 23:41
@Anonymní píše:
Chápu tě. Ja mám podobný problém. Naopak mám hyperfunkci ŠŽ. A nepřiberu a navíc mám další potíže. Chtěla bych cvičit, ne kvůli váze, ale kvůli zdraví a hlavně bolavým zadům. Ale mám takové svalove slabosti, že kolikrát nezvladnu ani procházku. Neni to tak pořád, ale stačí viróza a jsem pak na 2 mesice odepsaná. Nevím a asi nikdo tady, jestli je to u tebe štítnou zlazou, ale zaklad je se léčit. Upravit případně medikaci a začít pomalinku…nejdrív zmenit jídelníček, to je základ a to zvladneš i s unavou. Když nemáš silu vařit, zkus zdrave stravovani tecka cz nebo jinou krabickovou stravu. Treba ti pomuze kvalitní jidlo k tomu, aby ses zacala citit lepe a mela silu zacit i s pohybem. Nejdriv procházka a za rok uz treba pyšně půjdeš běhat…Nevzdávej to!

Mockrát děkuju. Určitě to nevzdávám. Ty stavy se u mě kontinuálně zhoršují asi půl roku. Zhruba 2 měsíce jim fakt pravidelně, pestře, hlídám si poslední měsíc vše v kalorickych tabulkách, piju, dost odpočívám. Chodím na procházky. Nutim se do všeho pozitivního. Nejsem ten typ co by se něčemu poddával. Ale na nic jako váha nebo únava to bohužel vliv dosud nemělo. :nevim: :zed: Jsou dny kdy prostě nedokážu vstát nebo odjet do práce, ale ty byly za celého toho půl roku tak tři… Celou dobu jsem si myslela, že jsem prostě neschopná, že to nezvládám… Takže spíš se na sebe snažím být jak pes občas :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.9.19 23:42
@ugluk píše:
Ano, u mě to byla únava, vzestup hmotnosti bez příčiny, masivní padání vlasů. Ano, může to být dědičné. Co se léčím, je to výrazně lepší, srovnání přišlo v řádu měsíců od zahájení léčby.

Děkuji. Něco takového jsem si fakt potřebovala teď přečíst… Dost mě to celé děsí. Ale ta představa, že se najde příčina těch mých stavu a zlepší se to… Fakt děkuju… Trochu naděje do života :) :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
19343
26.9.19 01:45
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym. Ale nechci, aby to zatím někdo věděl. Chodí sem dost známých…

Zajímalo by mě, jaké jste měli příznaky při nálezu snížené funkce štítné žlázy? Nejsem těhotná, ani po porodu. Prokázal se u mě nález zánětu souvisejícího se štítnou žlázou. Čeká mě endokrinologie.

Sníženou funkci trpí babička, může být tohle onemocnění dědičné?

Posledních několik měsíců jsem neustále unavená, nedaří se mi zhubnout z opravdu vysoke nadváhy (za váhu určitě nemůže ŠŽ, za tu si můžu sama), padají mi vlasy, zapomínám. Naposledy jsem zapomněla tak, že jsme domů volali hasiče… Připadala jsem si jako blázen. Zažil to někdo? Asi potřebuji slyšet, že to může být i zdravotní. Jakože fyzické. Uvažovala jsem už i nad psychoterapií, nad tím, že je to stresem, váhou, já nevím co. Okolí mi dokáže říct akorát, že se mám překonat, víc snažit, víc hýbat… Ale to jde blbě, když je člověk pořád totálně vyčerpaný a cítí se 90% času jako by měl chřipku bez horečky… Prostě mě jen zajímá, jestli to měl někdo podobné a že je možnost, že to je opravdu problém se ŠŽ… :srdce: :kytka:

Pokud dostaneš léky, mělo by se to srovnat. Já mám taky sníženou funkci ŠŽ. Než jsem začala brát léky, žádné extra příznaky jsem neměla. Při návštěvě endokrinologa se vždy dozvím, že výsledky z krve jsou normální, štítka je v klidu. Dělá mi občas ultrazvuk. Nikdo se se štítkou v rodině neléčí, ale v okolí mám spoustu žen, co mají taky léky na sníženou funkci. Stačí pravidelně docházet na kontrolu, které předchází odběr krve. Nic hrozného to není. A miminko taky přišlo až po nasazení Letroxu. To není překážka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.9.19 06:25
@Russet píše:
Pokud dostaneš léky, mělo by se to srovnat. Já mám taky sníženou funkci ŠŽ. Než jsem začala brát léky, žádné extra příznaky jsem neměla. Při návštěvě endokrinologa se vždy dozvím, že výsledky z krve jsou normální, štítka je v klidu. Dělá mi občas ultrazvuk. Nikdo se se štítkou v rodině neléčí, ale v okolí mám spoustu žen, co mají taky léky na sníženou funkci. Stačí pravidelně docházet na kontrolu, které předchází odběr krve. Nic hrozného to není. A miminko taky přišlo až po nasazení Letroxu. To není překážka.

Děkuji za zkušenost a povzbuzení. :kytka: Ať se ti daří stále dobře :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
456
26.9.19 06:53

@ugluk
Mě teda řekli v Praze v Endo ústavu, že porucha funkce štítné žlázy se nedědí.

Jinak pro zakladatelku: od mala jsem byla silnější, lékařka to přikládala tomu, že mě babička cpe sladkým, pak mi zničehonic začaly masivně padat vlasy a až konžní na to přišla v mých 18ti letech. Jinak i přes to, že léky beru dlouho, stále jsem unavenější, zimovřivá, dokázala jsem teda zhubnout 30 kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.9.19 07:17
@mi.anetka píše:
@ugluk
Mě teda řekli v Praze v Endo ústavu, že porucha funkce štítné žlázy se nedědí.Jinak pro zakladatelku: od mala jsem byla silnější, lékařka to přikládala tomu, že mě babička cpe sladkým, pak mi zničehonic začaly masivně padat vlasy a až konžní na to přišla v mých 18ti letech. Jinak i přes to, že léky beru dlouho, stále jsem unavenější, zimovřivá, dokázala jsem teda zhubnout 30 kg.

Tak to mě moc mrzí. To musí být hrozné. Ty stavy jsou celkově hrozné. Já se toho opravdu docela bojím, neberu to na lehkou váhu. Jinak je docela „vtipné“ že mé problémy s váhou začaly v první třídě, když mě několik týdnů hlídala právě babička. Dle našich mě i bráchu taky řádně prekrmovala. Ale brácha je jak lunt :think: :lol: Přeju ti ať je ti lépe :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.9.19 07:25

Ahoj, nedostatečnost štítné žlázy mám diagnostikovanou od dvou let. Přestala jsem růst. Beru ale léky, takže příznaky nejsou tak silné nebo skoro vůbec. Je to třeba únava, nemůžu větší fyzickou zátěž, ale jak tu všichni píší, že přibírají, tak já jsem měla spíš opačný problém, vždycky jsem byla hubená a nemohla nabrat. Při výšce 165 cm před deseti lety 45 kg!!! Ted jsem díky sedavé práci nabrala, ale ne nějak radikálně moc. S pamětí snad problém nemám až tak, občas sice něco zapomenu, ale spíš z roztržitosti. Vlasy mám jemnější a slabé, ale nepadají. Ale jelikož u mě chybí naprosto všechny hormony, tak nemohu mít děti přirozenou cestou. Na základce jsem měla zakázané závodivé hry a náročnější fyzické aktivity, no a teď chodím s krosnou po horách, třeba dva týdny dlouhé treky, jsem teda docela z toho unavená a někdy na kraji sil, ale už si to bez toho nedovedu představit.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.9.19 08:06
@Anonymní píše:
Ahoj, nedostatečnost štítné žlázy mám diagnostikovanou od dvou let. Přestala jsem růst. Beru ale léky, takže příznaky nejsou tak silné nebo skoro vůbec. Je to třeba únava, nemůžu větší fyzickou zátěž, ale jak tu všichni píší, že přibírají, tak já jsem měla spíš opačný problém, vždycky jsem byla hubená a nemohla nabrat. Při výšce 165 cm před deseti lety 45 kg!!! Ted jsem díky sedavé práci nabrala, ale ne nějak radikálně moc. S pamětí snad problém nemám až tak, občas sice něco zapomenu, ale spíš z roztržitosti. Vlasy mám jemnější a slabé, ale nepadají. Ale jelikož u mě chybí naprosto všechny hormony, tak nemohu mít děti přirozenou cestou. Na základce jsem měla zakázané závodivé hry a náročnější fyzické aktivity, no a teď chodím s krosnou po horách, třeba dva týdny dlouhé treky, jsem teda docela z toho unavená a někdy na kraji sil, ale už si to bez toho nedovedu představit.

ještě jsem zapomněla, že pro mě je asi největší problém chybějící termoregulace. V létě v těch vedrech dost trpím.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.9.19 10:41
@Anonymní píše:

Děkuju moc za zkušenost. Asi je to opravdu velice individuální tak jako jiné hormonální výkyvy… Držím palce ať je lépe anebo alespoň stejně jako teď… Já určitě nejsem ta co by váhu sváděla na šž. S náročnou práci jsem se prostě vykašlala na jídlo. Celý den jsem v práci nejedla a večer doma se přejedla jednoho jídla a ideálně i něčeho sladkého. Sladké energiťáky atd atd. Ze 68 kilo na 116 za 4 roky… A určitě nebudu alibista a říkat, že jsem byla šíleně nemocná a je to tím 8)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.9.19 10:56
@Anonymní píše:
Děkuju moc za zkušenost. Asi je to opravdu velice individuální tak jako jiné hormonální výkyvy… Držím palce ať je lépe anebo alespoň stejně jako teď… Já určitě nejsem ta co by váhu sváděla na šž. S náročnou práci jsem se prostě vykašlala na jídlo. Celý den jsem v práci nejedla a večer doma se přejedla jednoho jídla a ideálně i něčeho sladkého. Sladké energiťáky atd atd. Ze 68 kilo na 116 za 4 roky… A určitě nebudu alibista a říkat, že jsem byla šíleně nemocná a je to tím 8)

To dělá ta nepravidelná strava. Mám kolegyni, shodou okolností taky problémy se štítnou žlázou…( jsme se na kanclu pěkně sešly…je nás 6 a všechny chodíme na endokrinologii), no a pořád jí tu celý den vidím něco baštit a je hubená jak lunt. Moje maminka dělala co ty, nacpala se až večer a pak přibírala. Zarazil ji až doktor, že má ztučnělá játra, tak se lekla a začala jít pravidelně. Má jíst dietní jídla, žádnou smetanu, sýry, ale občas to fláká a pomlsá si, ale tím, že má tu pravidelnost, tak celkem zhubla. Já mám sedavé zaměstnání, necpu se, ale asi tou nepravidelností a sezením jsem nabrala, ale ne nějak moc. Mně to spíš prospělo. Navíc se doma dost hýbu na zahradě nebo s přítelem sportujeme, co zvládnu a chodíme po horách, na vandry a tak. Mně spíš dost vadí ta chybějící termoregulace. Letní teploty jsem teď fakt nedávala. Na dovolenou jezdíme na sever :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama