Snížená funkce štítné žlázy X úzkosti

73
12.1.21 18:35

Snížená funkce štítné žlázy X uzkosti

Ahoj :mavam: 4. Měsíc do sebe laduji AD na generalizovanou uzkostnou poruchu, no dnes jsem byla na vyšetření štítné žlázy, kde byla zjištěna snížená funkce, hraniční hodnoty k biopsii, zánět v pravém i levém laloku, doktor nasadil letrox 50 s tím že mám postupně začít vysazovat všechna AD. Je tu prosím někdo, kdo na tom byl podobně, nebo měl stejný problém, jak probíhalo vysazovani AD a nasazování letroxu, celkem se bojím. Děkuji :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
s j
14
12.1.21 18:46

Ahoj taky bych ráda věděla, o štítné zlaze vim, padají mi vlasy, mám ale miminko, bolesti svalů nohou, roky jsem ji nelecila a mám uzkostnou poruchu. No prášky moc nezabírají, snad se to ještě dá dohromady, léky beru již čtyři měsíce. Ale nevím zda dostatečnou dávku. Na uzkostne stavy a deprese u těchto lidí ale zabere euthyrox ještě lépe než antidepresiva. Tak držím palecky :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 19:19

@AnnaAbu dcera bere jak AD, tak i letrox 50 :think: už dlouhodobě..proč by to spolu mělo vadit?? :think: pardon za anonym,( zdrav.stav dcery)

• Citovat
  • Nahlásit
73
12.1.21 19:21
@Anonymní píše:
@AnnaAbu dcera bere jak AD, tak i letrox 50 :think: už dlouhodobě..proč by to spolu mělo vadit?? :think: pardon za anonym,( zdrav.stav dcery)

To nevím doktor na štítné žlázy mi dnes řekl, že si myslí, že mi na 90% uzkosti způsobuje stitna zlaza, proto se tu ptám na zkušenosti ostatních :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 19:30

@AnnaAbu endokrinolog není psychiatr, takže tohle tvrzení je od něj teda dost odvážné…pokud bereš AD, určitě jsi v péči psychiatra a dochazíš snad někam do psychoterapie..tak v tom pokračuj a zeptej se na to tam..drž se :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
20251
12.1.21 20:08
@Anonymní píše:
@AnnaAbu endokrinolog není psychiatr, takže tohle tvrzení je od něj teda dost odvážné…pokud bereš AD, určitě jsi v péči psychiatra a dochazíš snad někam do psychoterapie..tak v tom pokračuj a zeptej se na to tam..drž se :kytka:

není to odvážné štítná takové stavy způsobuje načti si to takže možná bere ad zbytečně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
12.1.21 20:14

Ahoj já se léčím se štítnou žlázou už od miminka mě se prostě nestihla vyvinout… Narodila jsem se v 8. Měsíci beru letrox 150 který mi nedělá dobře takže beru 70… A je mi líp… Mě se zase tam udělal nějakej útvar.. a nikdo neví co to je má to v sobě tekutinu… Byla jsem i na magnetické rezonananci…a sicinografii..(nukleární léčba) a na nic nepřišly… Změny nálad mám taky dost často.. a délky taky ale k psychiatrovi,.. bych nešla najdi si něco co tě baví… A věnuje se tomu… Najdi si z každého dne vždy to pozitivní co tě za den potkalo a uvidíš že ti bude líp.. stitka na tohle má bohužel vliv na deprese

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14880
12.1.21 21:19

Pokud jsou ty úzkosti zapříčinění nerovnováhou kvůli nefunkčním hormonům štítné žlázy, což je časté, tak spolu s tím jak ti bude zabírat medikace na štítnou žlázu budou se zmenšovat úzkosti a zrároveń nechceš měnit mozek antidepresivy když to nebue potřeba - užívej podle pokynů endokrinologa, v přpadě nežádoucích účinků volej jemu.

Škoda že tě psychiatr či praktický lékař na to vyšetření neposlali před nasazením antidepresiv.
@s j píše:
Ahoj taky bych ráda věděla, o štítné zlaze vim, padají mi vlasy, mám ale miminko, bolesti svalů nohou, roky jsem ji nelecila a mám uzkostnou poruchu. No prášky moc nezabírají, snad se to ještě dá dohromady, léky beru již čtyři měsíce. Ale nevím zda dostatečnou dávku. Na uzkostne stavy a deprese u těchto lidí ale zabere euthyrox ještě lépe než antidepresiva. Tak držím palecky :srdce:

A proč proboha už dávno nejsi v péči endokrinologa Samozřejmě že to jde řešit i při kojení a rozhdoně je lepší UM, než aby ti sis úplně zničila organismus neléčenou poruchou - zejména pokud máš nějakou autoimunitní hypofunkci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14880
12.1.21 21:21
@Anonymní píše:
@AnnaAbu endokrinolog není psychiatr, takže tohle tvrzení je od něj teda dost odvážné…pokud bereš AD, určitě jsi v péči psychiatra a dochazíš snad někam do psychoterapie..tak v tom pokračuj a zeptej se na to tam..drž se :kytka:

Ale kecy prdy beďary. Poruchy štítné žlázy patří k základní diferenciální diagnoze při úzksotech a poruchách nálady. To že to případný ošetřující psychiatr neověřil, nebo že praktik nasadil antidepresiva a neprovedl diferenciálku je jejich pochybení.

Šítnou žlázu fakt psychoterapií neukecáš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
13.1.21 07:35

@Ou děkuji za názor. On by mě tam neposlal nikdo, o tu zadanku na vyšetření jsem si řekla sama a trvala na ni, i když praktik řekl, že se mu zdá v poradku a psychiatr vůbec neresil. A zazadala jsem o ní právě na popud toho, že jsem tu někde četla, že nekomu způsobila uzkosti a deprese stitna zlaza jen už to nemohu najít. :)))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.21 10:47

Autoimunitní zánět štítné žlázy

Ahoj holky úzkost mi začala vloni v létě bála jsem se o svůj život a nejake nemoci. Ale pak se mi to zhoršilo když jsem jela s malou v kočárku a přední kolečka kočárku mi zapadla do kanálu, kočár se celý převrátil i s malou a já ještě spadla na kočár (malé ani mě se naštěstí nic nestalo) ale něco v hlavě přeplo a od té doby se bojim že malý něco udělám, nastoupila jsem dobrovolně na léčení a nasadili mi AD úzkost se zmírnila ale pořád to nebylo ono tak jsem si objednala Bachovy Essence a ty mi to teda rozhodili ještě víc, vím že bych v životě nikomu neublížila natož svoji milovaný dcerce ale hnusnych myšlenek se ne a ne zbavit a do toho mi zjistili autoimunitní zánět štítné žlázy pokažde mám hodnoty nižší funkce…jinak docházím k psychiatricce i k psycholožce. Dost si myslím že mi to všechno právě rozhodili hormony štítné žlázy, jinak na ten autoimunitní zánět mi na endokrinologii mi řekli že ty moje stavy a úzkosti s tím nemají nic společného a žádné léky mi na to nedaly…holky poraďte jak to vše zvládat, jsem z toho už unavená ale pořád si říkám že to musí jít nějak zvládnout. Ještě mi můj gynekolog poradil nasadit hormonální antikoncepci. Tak snad bude lépe 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
13.1.21 12:07

@Anonym0092 ahoj hele.. mě malej vypadl z kočárku v půl roce bylo to pro mě šílený hned jsme jeli na pozorování do nemocnice nic se mu nestalo ale pro můj klid… Můžu říct že pád mi lital dlouho před očima… Ale chci ti jen říct nezabyvej se tím tolik… Zničíš se… Jsou to děti a ty prostě mají občas nějaký pády atd.. zranit se může i u tebe v náruči doma kdekoliv… Nesmíš to tolik hrotit :)))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
s j
14
13.1.21 13:31

@Ou a dá se to ještě do kupy i u mě? Já vim já jsem prostě udělala blbost, není den co by mě nestalo že už jsem nesla davno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
s j
14
13.1.21 13:55

@Ou není na začátek léčby nikdy pozdě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
13.1.21 15:07

@s j dá..:) se štítnou žlázou se taky léčím od malinká já ji prostě nemám 🤣 a žiju… Jo jak píšeš strach z nemocí to je jen hypochondrie tak jsem to má 🤣 hlavně nic nehledej na netu :) to je nejhorší… Najdeš tam něco co je podobný třeba nemoci a jsi hned vyděšená… Máš Facebook?? :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat