Snížená funkce štítne žlázy, zničený metabolismus

9
4.5.20 18:25

Snížená funkce štítne žlázy, zničený metabolismus

Ahoj,
začátkem března jsem začala brát Letrox 50 na sníženou funkci ŠŽ a je to zatím katastrofa. Můj metabolismus jakoby přestal fungovat. Jsem sice hubená, ale svou váhu už skoro nedokážu kontrolovat. Jím málo, skoro hladovím, asi ne více než 1000 kcal denně a stejně nemůžu „zhubnout“ do své původní váhy. Není to velký rozdíl, jen o něco vyšší váha, ale děsí mě to, že bude více a hlavně, že přestože hladovím a skoro už nejím, tak váha dolů nejde. Jsem znechucená, smutná, zoufalá, vyděšená, každý den brečím, nechápu, co se to děje s mým tělem. Nechci přijít o svou postavu. Nechápu, proč mě na to doktor neupozornil, že takové jsou vedlejší účinky. Nevím, jestli to je kvůli těm lékům a špatné dávce nebo je můj metabolismus už úplně v háji a já budu přibírat. Nechápu, proč v příbalovém letáku lžou, že se hubne…K lékaři mám jít až koncem měsíce, což mi příjde až moc dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29030
4.5.20 18:40

Beru Letrox uz 2 roky a nepribiram, i jsem par kilo zhubla kdyz jsem si hlidala jidlo. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
4.5.20 18:48

@veria no právě :,( Takže co je špatně? Příbírám z ničeho :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
635
4.5.20 18:49

Je možné, ze ti bude muset davku navýšit, je možné, ze ti nestačí ( příznakem snížené funkce štítné žlázy je pribirani). Kdy jdeš na krev? Chtěla bych kontrolu krve, abych věděla, zda-li jsou moje hodnoty v pořádku. Mas ještě nějaké další priznaky snížené funkce?

Co přesně myslís tím ‘metabolismus v haji’?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29030
4.5.20 18:52
@xlocwx píše:
@veria no právě :,( Takže co je špatně? Příbírám z ničeho :(

No to ja nevim, nejsem doktor. A predtim jsi nepribirala vubec?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
4.5.20 18:55

Zamysli se. Jaký signál tím, že nejíš, asi vysíláš svému tělu! Tělo si drží váhu, zpomaluje metabolismus, když mu nedáváš to co potřebuje. Šetří. Je pravda, že hubnutí se ŠŽ není úplně jednoduché, někdy to trvá, než se dávka vyladí a potom se upraví i váha. Přijdeš mi strašně vystresovaná, že váha je teď pro tebe jakoby důležitější než zdraví. Stres zvyšuje kortizol, což zase brání hubnutí. Zklidní mysl, pravidelně a zdravě jež, hýbej se a dej tomu čas. Taky mám sníženou funkci, ale dobře vyladenou léky, už poznám, kdy se mi to zhorší. Ale stejně přibírám a nemůžu to svádět na léky. Je to věkem, nedostatkem pohybu a stravou. Takže, když chci shodit, musím se víc hýbat a lépe jíst. Ale zase nemám zničený metabolismus nějakým drastickým hubnutím. Takže to pořád ještě jde a funguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2323
4.5.20 18:55

@xlocwx léky bereš krátce, takže ještě nemohly plně zabrat. Nepíšeš kolik měříš a vážíš, píšeš, že jsi hubená, takže co znamená že nemůžeš zhubnout? A dietu máš někde doporučenou, nebo se jen trápíš hlady? Co nějaký pohyb?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
373
4.5.20 19:01

Z toho, co vím, hladovění způsobuje přesně tohle. Prostě tělo se přepne do stavu nejvyšší nouze, stresového režimu, zpomalí metabolismus na minimum a začne honem ukládat, co může. Nemyslím, že to souvisí s léky. Právě při horší funkci štítné žlázy potřeba hodně dávat pozor na diety, protože nadměrný stres z nesprávných diet ji jenom více poškozuje a tělo hodně rychle zpomalí metabolizmus ještě víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
4.5.20 19:07

@Adelkadd Že je v háji myslím tím, že nemůžu jíst jako předtím, protože přiberu ze dne na den třeba kilo. Pak hladovím, trošku to jde dolu, pak se zas zastaví. Pak jím zas jako obvykle a zase to jde nahoru. Ja vím, že hladovění je špatné, ale co jiného dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
635
4.5.20 19:09

@xlocwx

Kdy budeš mít ty krevní odběry?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
4.5.20 19:09

@Persefona Já vím, že hladovět se nemá, ale nevím, co víc dělat. Zhubnout ani tak nechci, kilo navíc není tragédie, ale chci jíst tak, jak jsem jedla dříve. Mohla jsem si dát více a nepřibrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
4.5.20 19:11

@Adelkadd Jinak…k lékaři mám jít cca koncem května a co se týče jiných příznaků, tak snad jen to, že se strašně potím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
4.5.20 19:20

Taky jsem v březnu přestala brát antikoncepci, ale pochybuji, že ten zpomalený metabolismus s tím souvisí. Předtím jsem se s jídlem takhle hlídat nemusela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
4.5.20 19:42

@Lucka1111 Asi jsem se blbě vyjádřila. Nejde o to, že chci zhubnout. Teda, bylo by hezké nemít to kilo víc, ale to je malý rozdíl. Chci prostě jíst jako obvykle a nepřibírat, teďka se musím strašně omezovat a stejně kilo navíc :zed: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19199
4.5.20 19:56

U letroxu trvá cca tři měsíce někomu i dýl než naběhne, pak se musí najít dávka, která bude vyhovovat tvému tělu, tohle nejsou prášky na bolest co spolkneš a hurá jedeme dál, já tě nepotěším štítnou nemám, jsem šest let po operaci a slušně řečeno je ze mě fyzicky i psychicky jiný člověk :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama