Snížená hodnota trombocytu, zkušenosti?

12536
1.8.15 14:25

Snížená hodnota trombocytu,zkušenosti?

Zdravím :mavam: byla mi ted, zjištěna snížená hodnota trombocytu, máte někdo zkušenost nebo spíš informaci, jak se to řeší když je nízká víc než je dobré? Stačilo vám někomu na zvýšení třeba jen užívání železa? na začátku jsem měla hodnotu 142,ted v 30týdnu, kdy mi brali rozbor 100..děkuji za info :mavam: Přímo železo mám hraniční, to prý není zas až tak nízké, hodnotu mám 114

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
1.8.15 14:42

@Misanka2 jj me jen navysili zelezo hematolog ;)

• Citovat
  • Upravit
pavlats
1.8.15 14:50

Ahoj :mavam:, tak 100 tisíc ještě není tak zlé. Řeší se to, tuším až když je pod 60 tisíc. Asi na to ani speciální léky nejsou - mohou se dát, pokud vím, kortikoidy. Pokud destičky klesnou moc, tak se těhotenství končí spíše SC (dá se lépe kontrolovat krvácení). Možné je i podání trombonáplavu před porodem. Železo na destičky, myslím, vliv nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
56538
1.8.15 15:12

Zelezo nemá na trombocyty vliv. to tu motáte hrušky z jabkama. železo je na červené krvinky, nízký hemoglobin.
HOdnoty okolo stovky jsou vpoho a je vcelku málo pravděpodoobné, že by to kleslo nějak výrazně do porodu. je to vcelku ovyklé, že destičky v posledním trimestru klesají. Dělat s tím nemžeš nic. POkud by k porodu klesli cca pod 50-70, museli by ti dát destičky od dárce.
S porodem sekcí si teda jistá nejsem, skoro bych řekla, že je rizikovější, z hlediska ztrát krvácením. :think:
Dělali ti krevní obraz za tepla? někdy je to jen dané tím, že destičky se ve studené krvi shluknou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56538
1.8.15 15:13
@JayLee píše:
@Misanka2 jj me jen navysili zelezo hematolog ;)

bud to motáš ty nebo máš hematologa trotla. :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
1.8.15 15:43

Jsem s tim taky hlidana na hematologii, taky jsem ve 30.tt :-) nedela se s tim nic, hodnoty mam podobne jako ty. Nevim jak by se to resilo, kdyby jeste klesly, ale dle hematologa je to takhle ok. Snad jen v porodnici musi byt pripraveni na pripadnou vetsi krvacivost :nevim: Zelezo beru taky kvuli snizenemu hemoglobinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12536
1.8.15 15:48
@Lama Lama píše:
Zelezo nemá na trombocyty vliv. to tu motáte hrušky z jabkama. železo je na červené krvinky, nízký hemoglobin.
HOdnoty okolo stovky jsou vpoho a je vcelku málo pravděpodoobné, že by to kleslo nějak výrazně do porodu. je to vcelku ovyklé, že destičky v posledním trimestru klesají. Dělat s tím nemžeš nic. POkud by k porodu klesli cca pod 50-70, museli by ti dát destičky od dárce.
S porodem sekcí si teda jistá nejsem, skoro bych řekla, že je rizikovější, z hlediska ztrát krvácením. :think:
Dělali ti krevní obraz za tepla? někdy je to jen dané tím, že destičky se ve studené krvi shluknou.

Příště mi to chce překontrolovat, tak uvidíme, tak to nechápu proč mám na to jest železo :-) Ani stravou to nejde ovlivnit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56538
1.8.15 16:19
@Misanka2 píše:
Příště mi to chce překontrolovat, tak uvidíme, tak to nechápu proč mám na to jest železo :-) Ani stravou to nejde ovlivnit?

tak těch 114 hemoglobin je hrniční, tak třeba proto. záleží na další parametrech. destičky ty sama fakt nijak neovlivníš. neřeš to, je to v poho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.8.15 06:42

Dobre rano vsem, tak ja take chodim na hematologii hodnoty mam hemoglobin 92, trombocyty 81. Bylo mi predepsano zelezo, ale bohuzel i presto, ze ho uzivam vubec se neusadilo a na posledni kontrole mi dr rekla, ze je tam nulove zlepseni. Jsem ted 33tt a mam z toho celkem obavy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.2.18 19:45

Mám 2 trombocyty

Já mám vysoký tuk v krvi, cukr a trombocyty jen 2 tak mít 81 si pískám.. Dostala jsem léky tak snad zaberou. Trochu jsem unavená ale jde to..Hlavu vzhůru bude zas dobře! nechte to na dr, sama neudělátě vůbec nic. Říkal mi dnes dr že strava na to nemá vliv, spíš ostatní léky stres..

• Nahlásit
  • Citovat
5187
19.2.18 20:16
@Anonymní píše:
Já mám vysoký tuk v krvi, cukr a trombocyty jen 2 tak mít 81 si pískám.. Dostala jsem léky tak snad zaberou. Trochu jsem unavená ale jde to..Hlavu vzhůru bude zas dobře! nechte to na dr, sama neudělátě vůbec nic. Říkal mi dnes dr že strava na to nemá vliv, spíš ostatní léky stres..

A to te jako s touto hladinou trombocytu dr necha jen tak, jo? Tak budto kecas nebo mas dr pitomce. To je prime ohrozeni zivota, staci upadnout a vnitrne vykrvacis. Ja mela 34 a okamzite hospitalizace a nesmela se z postele zvednout ani na zachod. Kdyz to kleslo na 9, tak jsem byla nonstop na kapackach..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56538
19.2.18 20:25
@histep píše:
A to te jako s touto hladinou trombocytu dr necha jen tak, jo? Tak budto kecas nebo mas dr pitomce. To je prime ohrozeni zivota, staci upadnout a vnitrne vykrvacis. Ja mela 34 a okamzite hospitalizace a nesmela se z postele zvednout ani na zachod. Kdyz to kleslo na 9, tak jsem byla nonstop na kapackach..

Ze to bylo rizikove u tebe neznamena, ze u vsech.
Vzdyt ona nepise, ze to nechal jen tak- pise snad zaberou leky. Takze evidentne lecena je, jen tak to nenechal. Znam pacienty, co meli taky 2-5tis desticek a k hospitalkzaci to nebylo. S triceti tisici se u chronickych pacientu s nizkou hladinou desticek povazuje za "uspokojivou a bezpecnou " hodnotu, se kterou muzou bezne fungovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama