Snížení alimentů - další vyživovací povinnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  24.02.18 19:16
Snížení alimentů - další vyživovací povinnost

Ahoj, V následujících dnech očekáváme narození potomka. Manžel již ma jednu vyzivovaci povinnost na mne a ted přibyde i na novorozene dite. Soud vyměřil alimenty 2500 na jeho dite z prvního vztahu. O kolik se dalsi vyzivovaci povinností tyto alimenty cca sníží v případě ze je to za stejných podmínek jako pri vyměření alimentu (stejna prace, stejne výdělky)? Dekuji.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »

Reklama

Reakce:

NiKina
Závislačka 3970 příspěvků 24.02.18 19:19

O nic. První děti mají vždy přednost.

NiKina
Závislačka 3970 příspěvků 24.02.18 19:19

Duplik.

Markéta80
Hvězda diskuse 37748 příspěvků 24.02.18 19:21
@Anonymní píše:
Ahoj, V následujících dnech očekáváme narození potomka. Manžel již ma jednu vyzivovaci povinnost na mne a ted přibyde i na novorozene dite. Soud vyměřil alimenty 2500 na jeho dite z prvního vztahu. O kolik se dalsi vyzivovaci povinností tyto alimenty cca sníží v případě ze je to za stejných podmínek jako pri vyměření alimentu (stejna prace, stejne výdělky)? Dekuji.

tak 2500 neni nic moc tak snad to soud ani nesníží ;)

PetraJ
Kelišová 6629 příspěvků 24.02.18 19:24

Tak tady snad už žádný prostor pro snižování není.

andelka83
Neúnavná pisatelka 18576 příspěvků 24.02.18 19:24

Nesníží. Je to naprosté minimum a níž soud nepůjde, naopak počítejte časem se zvýšením. Když chlap má problém platit 2,5 tis plus něco navíc na jedno dítě, tak jen úplný pitomec by šel do dalších dvou vyzivovacich povinností. Na děti a živení ženy na RD musí být finance.

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 24.02.18 19:25
@NiKina píše:
O nic. První děti mají vždy přednost.

A můžeš mi prosím tě vysvětlit proč? Z jakého důvodu je něco víc než jeho sourozenci?

NiKina
Závislačka 3970 příspěvků 24.02.18 19:26

To mě taky napadlo, že je trošku nerozum si dělat dítě s chlapem, co si myslí, že za 2500 uživí dítě. A je ještě takovej kádr, že mu chce z talíře ubírat.
To aby si zakladatelka po mateřský našla fakt dobrou práci, protože jednou bude v kůži té první manželky…
Romány nejsou, tohle je realita od soudů :-(

NiKina
Závislačka 3970 příspěvků 24.02.18 19:28
@LimitedEdition píše:
A můžeš mi prosím tě vysvětlit proč? Z jakého důvodu je něco víc než jeho sourozenci?

No, soud to odůvodňuje tím, že muž se má v první řadě postarat o své první děti, a až potom přemýšlet o dalších vyživovacích povinnostech. Pokud neuživí první děti, co na to říct.
Logicky.

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 24.02.18 19:29
@Anonymní píše:

Tady při této částce moc se snížením nepočítej. Buď ráda, že platí to co platí. Může se mu stát, že tím soudce pěkně naštve a ještě mu to zvedne. Jak se říká nešťourej do houna pokud nesmrdí.

andelka83
Neúnavná pisatelka 18576 příspěvků 24.02.18 19:30
@LimitedEdition píše:

Protože každý má mít tolik dětí, aby je uživil a postaral se o ně. Platí směšné alimenty a ještě chce snižovat? :zed:

Sany80s
Kelišová 5962 příspěvků 24.02.18 19:31
@LimitedEdition píše:

Co jsem tak slyšela, tak jde o to, že si nemá pořizovat další děti, pokud na ně nemá.
Netuším, jak se na tohle zdůvodnění tváří zákon :nevim:.

Lama Lama
Hvězda diskuse 46532 příspěvků 1 inzerát 24.02.18 19:35
@Anonymní píše:

kolik má příjmy?
Jinak upřímě - 2500 je prd, za to dítě neuživíš. Pokud nemá na uživení tohoto dítěte, proč si pořizuje další.
Rozuměla bych, kdyby dítěti nějak zvyšoval žiovotní úroven matky s ohledem na své vysoké příjmy. Pak je jasné že se jeho životní úroven po narození dalšího dítěte sníží a měla by se snížit i prvorozenému. A zcela logicky se tedy uskromnit. Ale pod určitou hranici už to není žádné uskromnování, ale hranice, pod kterou to dítě už uživit na slušné úrozni nejde. KOlik je prvorozenému?

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 24.02.18 19:37
@Anonymní píše:

Nesníží a je to v pořádku. 2500 je dost málo, s věkem dítěte se naopak částka zvýší a jestli nemá dost peněz nemá si pořizovat další.

Uživatel je onlineSworley
Neúnavná pisatelka 19180 příspěvků 24.02.18 19:38

No to je zase pálka, se divim, že se s tim někdo nestydí lézt k soudu. :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Tomáš Savka bude poprvé otcem. Nešlo to přirozenou cestou, přiznává zpěvák

Zpěvák Tomáš Savka (34) se po dlouhé době ukázal ve společnosti a rovnou se... číst dále >

Dvojitá krádež! Po fotbale O2 ukradla České televizi i nejvíce sexy sporťačku Česka

Tak tomu se říká úlovek! Televizní stanice O2 TV Sport se nejprve před pár... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyřčata přišla na svět v osmém měsíci. Rodiče si přejí soukromí a klid

Čtyřčata, která se narodila 11. června v pražské motolské nemocnici, přišla... číst dále >

První bedýnky jsme skládali v obýváku, říká podnikatelka Jana Bínová

Když před osmi lety zjistila, že v zahraničí si lidé běžně objednávají dovoz... číst dále >

Reklama