Reklama

Snížení alimentů, jeho životní úroveň je stejná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rosalin88
Povídálka 50 příspěvků 29.01.18 08:59
Snížení alimentů, jeho životní úroveň je stejná

Dobrý den, mám dceru 9 měsíců. S otcem nežijeme. Dcera je v mé péči a cca před třemi měsíci proběhl soud, kde jsme šli na dohodu na 4 tisíce. Ex už si to rozmyslel. Může si nechat

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

arinecka
Závislačka 4667 příspěvků 29.01.18 09:07

@Rosalin88 Co si rozmyslel? Zdá se mu to moc?

fia80
Závislačka 2973 příspěvků 29.01.18 09:18

Do 2 roků dítěte můžeš požádat i o výživné na sebe. Pokud ti ty 4000 Kč stačí, tak mu řekni, že když se mu to zdá moc, tak to můžete prohnat přes soud, ale s tím výživným to nakonec může pro něho být ještě dražší.

Dále se na to výživné dělá předběžné opatření, takže bys ho už mohla dostávat před soudem.

https://finance.idnes.cz/…/viteze.aspx?…

https://www.penize.cz/…lou-matku%21

kve-tinka
Závislačka 4366 příspěvků 7 inzerátů 29.01.18 09:20

Můj to na mě taky zkoušel, tak jsem mu řekla, že ať mě klidně k soudu dá. Ale ať počítá, že mu to taky můžou navýšit… a je klid. Na 4,5 leté dítě beru 2500,–

carola
Kelišová 6698 příspěvků 29.01.18 09:32
@kve-tinka píše:
Můj to na mě taky zkoušel, tak jsem mu řekla, že ať mě klidně k soudu dá. Ale ať počítá, že mu to taky můžou navýšit… a je klid. Na 4,5 leté dítě beru 2500,–

To není moc tedy, když si člověk spočítá, co vše stojí. Jen blbá školka, jídlo, oblečení, když jen blbé dětské boty stojí 800kč.

kve-tinka
Závislačka 4366 příspěvků 7 inzerátů 29.01.18 09:37
@carola píše:
To není moc tedy, když si člověk spočítá, co vše stojí. Jen blbá školka, jídlo, oblečení, když jen blbé dětské boty stojí 800kč.

No není, sama soudkyně řekla, že je to na spodní hranici. Ale chci si nechat rezervu na zvýšení až příjde škola. A dobrá připomínka na ty boty, zrovna vyrážím koupit nové, tuhle zimu druhé, bo on asi neumí chodit a má je skopané a teče do nich přes to. :roll:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 29.01.18 09:41
@Rosalin88 píše:
Dobrý den, mám dceru 9 měsíců. S otcem nežijeme. Dcera je v mé péči a cca před třemi měsíci proběhl soud, kde jsme šli na dohodu na 4 tisíce. Ex už si to rozmyslel. Může si nechat

dohodu máte schválenou soudem? pak si může myslet co chce, ale musí platit..

carola
Kelišová 6698 příspěvků 29.01.18 09:47
@kve-tinka píše:
No není, sama soudkyně řekla, že je to na spodní hranici. Ale chci si nechat rezervu na zvýšení až příjde škola. A dobrá připomínka na ty boty, zrovna vyrážím koupit nové, tuhle zimu druhé, bo on asi neumí chodit a má je skopané a teče do nich přes to. :roll:

Ach jo, a to za těch 800kč člověk koupí v podstatě ty nejobyčejnější, však sama víš, co boty stojí. Můj syn je také neskutečný ničitel bot, ale zas na druhou stranu díky Bohu za zdravé dítě a tobě držím pěsti, pokud o to tedy stojíš, ať najdete někoho, kdo bude tobě přítelem a dítěti dobrým kamarádem.

Rosalin88
Povídálka 50 příspěvků 29.01.18 17:17

Ano soud dohodu schválil. Ovšem teď neustále vyhrožuje, že zažádá o snížení, tak mě zajímá jestli to jde…Vím, že mám nárok i na výživné na sebe, všichni říkají buď mrcha, když je on, ale já to chtěla nechat být pokud by platil ty 4 tisíce

Ewiczka
Kecalka 329 příspěvků 29.01.18 17:22

@Rosalin88 Záleží kolik bere. Ale kdyby se choval hnusně, tak mu řekni, že si zažádáš o výživné na sebe. Ono by to pak asi vyšlo zhruba stejně (podle platu samozřejmě - kdyby bral 50 000, tak by to bylo zase jiné).

Rosalin88
Povídálka 50 příspěvků 29.01.18 18:32

@Ewiczka ofiko má právě jen 18, bokem cca dalších 12 z firmy plus další melouchy. Dle advokata pokud mám na to svědky, tak soud to uzná taky. Proto jsme se dohodli na 4..kdyby nepřistoupil nechám si všechny předvolat. No a ejhle… dělá jako by mi dával půl mega, o dceru se zajímá jednou za měsíc…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 18:24
Snížení alimentů

Dobrý den,
chci se zeptat, jsem v rozvodovém řízení, děti mám ve své péči, otci bylo stanoveno výživné ve výši 8.400 (9,10.let). Výživné hradí. Má další vyživovací povinnost a to na 18.letou, ve výši 4.000,–Kc. Můj syn hraje hokej, škola, ošacení, jsem OSVČ. V únoru mu přibyde další dítě s nynější přítelkyní. Pravděpodobně si nechá výživné snížit, má na to nárok? Může soud výživné snížit? Popř ó kolik? Jeho čistý příjem je kol 28.tisic. Jeho přítelkyně má další tři děti. A musí mi přispívat např na tábory pro děti, placení hokeje atd nebo je to vše ve výživném?? Děkuji za odpověď.

arinecka
Závislačka 4667 příspěvků 30.01.18 19:20

Snížit alimenty můžou, platit hokej, tábor atd nemusí i když je jasný že z alimentů se to zaplatí těžko. Taky dost záleží na dohodě mezi vámi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 21:24

@arinecka no to těžko zaplatím z alimentů,
I když já s tím snížením zásadně nesouhlasím? Když si nadělá další… s nějakou…

Medisek
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 31.01.18 11:40
@Anonymní píše:
@arinecka no to těžko zaplatím z alimentů,
I když já s tím snížením zásadně nesouhlasím? Když si nadělá další… s nějakou…

No je celkem jedno jestli souhlasíš / nesouhlasíš. Toto posoudí soud. Zároveň patrně sníží výživné i na 18. letou. Jemu přibudou 2 vyživovací povinnosti. Dopředu ti nikdo neřekne o kolik a jestli to sníží. Jinak tábory a kroužky jsou zahrnuty v alimentech pokud to nemáte v rozsudku jinak. Pak záleží na domluvě mezi Vámi. Ale bohužel děti nemohou provozovat drahé kroužky pokud na to rodiče nemají.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >