Snížení alimentů kvůli zdravotnímu stavu

Anonymní
6.1.20 12:02

Snížení alimentů kvůli zdravotnímu stavu

Ahoj holky, přítel dvě děti a předchozího vztahu. Jelikož přítel nevydelaval moc peněz, doplacela jsem měsíčně alimenty na jeho děti. Bylo to v pohodě, dokud neonemocnel a přišel o velkou část mzdy. Do práce nemůže, ani si přivydělat. Podali jsme žádost o snížení, sama to neutahnu, mám tři děti. Prosím o radu, když jsme podali návrh kde žádáme snížení od prosince, jestli čekat na soud nebo risknout a platit min. Vím, že alimenty jsou ve prospěch děti, ale zdraví máme jenom jedno a momentální situace neumožňuje jednat jinak. Kdyby měl někdo nějaké poznatky nebo by poradil budu ráda :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
10740
6.1.20 12:03

Proč proboha nepožádal o snížení dřív a nechal to za sebe platit partnerku?

A ne - rozhodně nemůžete platit mín dříve, než soud rozhodne, ne bez případné a podepsané dohody s matkou dětí.

Zajděte s tím do občanské poradny.

https://www.obcanskeporadny.cz/cs/poradny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 12:09

Jednou jsme partneři, a podílíme se spolecne. Jeho bývalka je pěkná potvora. Domluva nulová, ale teď už jsem říkala, že by toho na mě bylo moc. Příjem teď žádný nemá tři měsíce nedostal nemocenskou.

• Nahlásit
  • Citovat
11606
6.1.20 12:13

Jaktože nedostal nemocenskou 3 měsíce? to je někde nějaká chyba :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14696
6.1.20 12:15
@Anonymní píše:
Jednou jsme partneři, a podílíme se spolecne. Jeho bývalka je pěkná potvora. Domluva nulová, ale teď už jsem říkala, že by toho na mě bylo moc. Příjem teď žádný nemá tři měsíce nedostal nemocenskou.

a proč nedostal nemocenskou? :think: zažádáno o invalidní důchod už má nebo je to jen přechodné? platit míň bych opravdu nedoporučovala, to by se mu mohlo vymstít.
A bývalá je pěkná potvora proč? že chce aliky na dvě děti? ony se trávy nenapasou. To výživné je stanoveno kolik? 4tis.?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

To by jsme taky rádi věděli, už jsme tam i byli. Teď je to vlastně třetí měsíc. Ale jestebse prý čeká na schválení :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
14696
@Anonymní píše:

a proč nedostal nemocenskou? :think: zažádáno o invalidní důchod už má nebo je to jen přechodné? platit míň bych opravdu nedoporučovala, to by se mu mohlo vymstít.
A bývalá je pěkná potvora proč? že chce aliky na dvě děti? ony se trávy nenapasou. To výživné je stanoveno kolik? 4tis.?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1375
6.1.20 12:18

Přemýšlím jestli si tak hodná a nebo hloupá když doplacis jeho závazky a sama máš 3 dětí. Bez urážky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 12:19

Zatím bude operace, podle dr už se nejspíš do práce nevrátí, ale zadat o id může prý až po roce na nemocenské. Je jasné že děti se trávy nemají, ani moje ne. Ale nějak jsem věřila, že ještě funguje zdravý rozum a pochopení pro určite věci, které člověk neovlivní. Chlap má holky rád, dali by jsme jim první poslední. A domluva je o ničem, jelikož i když peníze posíláme pravidelně děti nemají ani potřebné základní věci, ale maminka na alkohol a cigarety má :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
14696
6.1.20 12:21
@Anonymní píše:
Zatím bude operace, podle dr už se nejspíš do práce nevrátí, ale zadat o id může prý až po roce na nemocenské. Je jasné že děti se trávy nemají, ani moje ne. Ale nějak jsem věřila, že ještě funguje zdravý rozum a pochopení pro určite věci, které člověk neovlivní. Chlap má holky rád, dali by jsme jim první poslední. A domluva je o ničem, jelikož i když peníze posíláme pravidelně děti nemají ani potřebné základní věci, ale maminka na alkohol a cigarety má :nevim:

kolik jsou ty alimenty? pojištěný chlap je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 12:23

Jedno dítko máme společné. A přeci když chlap momentálně nepracuje nenechám ho aby kvůli toho trpěli jeho děti, jsou jako moje děti. A věřím jak se z toho dostane a uzdraví tak to bude v pohodě :) i kdyby třeba zaměstnání podle omezení bude muset změnit

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.1.20 12:24

Pojištění jsme se snažili zajistit, ale vzhledem k tomu, že mel nějakou diagnózu již minulostí tak to nebylo snadné. A v době vyřízení se mu tak pritizilo, že ho pojistit nebylo možné alimenty má na 4000

• Nahlásit
  • Citovat
14696
6.1.20 12:27
@Anonymní píše:
Pojištění jsme se snažili zajistit, ale vzhledem k tomu, že mel nějakou diagnózu již minulostí tak to nebylo snadné. A v době vyřízení se mu tak pritizilo, že ho pojistit nebylo možné alimenty má na 4000

takže nepojištěný se třema dětma, blbý no. Nějakou rezervu máte? 4000 teda nejsou na dvě děti žádnej velkej ranec. Pokud nemají dítka u matky ani základní věci, tak je zkuste získat do péče a bývalá bude platit výživné vám. Jen upozorňuju, že na obligátní hlásku, dítka nemají ani základní věci, ale bývalka má na cigarety, chlast, kabelky a nehty, už OSPOD moc neslyší :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 13:41
@Anonymní píše:
Pojištění jsme se snažili zajistit, ale vzhledem k tomu, že mel nějakou diagnózu již minulostí tak to nebylo snadné. A v době vyřízení se mu tak pritizilo, že ho pojistit nebylo možné alimenty má na 4000

ON i když vydělával neměl 4000 na alimenty?? žes to za něj doplácela?? 4000 není moc. Muž platí na dvě děti 4500Kč. A k tomu veškeré obutí, bundy, aktovky, papuče, kapesné na školy v přírodě, kroužky, v záři přispěvek a začátek školního roku.

• Nahlásit
  • Citovat
5473
6.1.20 14:35

Pochybuji, že mu alimenty sníží. Už takhle platí málo. Nechapu, proč ste spolu šli do dalšího ditele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama