Snížení alimentů po mateřské

Anonymní
28.7.21 09:01

Snížení alimentů po mateřské

Zdravím, jsem na mateřské s mladším dítětem. Otec platí na děti výživné. Když po mateřské nastoupím do práce, zvedne se tím moje životní úroveň a on může žádat o snížení alimentů?
Rozdíl mezi mateřskou a platem nebude velký, cca 3000,–. Budu zatím pracovat na částečný úvazek, s dvěmi malými dětmi to zatím jinak nepůjde.
Jestli to tak je, přijde mi to nefér, abych pracovala, byla na tom finančně stejně, protože otec si sníží výživné.
On si jako OSVČ může vydělat dost, není limitovaný péčí o děti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1132
28.7.21 09:04

O snížení musí požádat a nemusí mu být vyhověno. Sice budeš mít vyšší příjem o 3000,– ale s věkem dětí také rostou náklady. Nemyslím si, že kvůli vyššímu příjmu o 3000,– by se hned snižovaly alimenty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10945
28.7.21 09:07

Zažádat si může kdykoliv, otázka je zda mu soud vyhoví. Ale pochybuji, že by mu to vyšlo. Tobě se zase zvýší náklady když budeš dávat dítě do školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24560
28.7.21 09:27

Neřekla bych, že ti je sníží, to by musela klesnout životní úroveň otce. Navíc čím jsou děti starší (při nástupu do školky, školy apod) mají nárok spíš na zvýšení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5944
28.7.21 09:38
@Anonymní píše:
Zdravím, jsem na mateřské s mladším dítětem. Otec platí na děti výživné. Když po mateřské nastoupím do práce, zvedne se tím moje životní úroveň a on může žádat o snížení alimentů?
Rozdíl mezi mateřskou a platem nebude velký, cca 3000,–. Budu zatím pracovat na částečný úvazek, s dvěmi malými dětmi to zatím jinak nepůjde.
Jestli to tak je, přijde mi to nefér, abych pracovala, byla na tom finančně stejně, protože otec si sníží výživné.
On si jako OSVČ může vydělat dost, není limitovaný péčí o děti.

Kolik ti platí teď výživné???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26354
28.7.21 09:55

Nebývá to obvyklé. Musel by si zažádat. Pochybuju, že by mu to snížili jen kvůli tomu, že máš o pár tisíc víc. To není velká změna poměrů.
Kolik platí teď?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2153
28.7.21 09:58

Pokud se nezmenily vyrazne pomery na jeho strane, tak ti nikdo vyzivne nesnizi. Realne se totiz zvysuji naroky deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1015
28.7.21 10:00

Pochybuju že mu něco sníží. S věkem rostou i alimenty. Ty sice budeš mít třeba o trojku víc peněz, ale děcka nastupují do škol, mladší ti půjde jistě do školky a tím pádem ti narůstají náklady, které si doma s dětmi neměla. Budeš teď platit školku, pomůcky, obědy atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14398
28.7.21 10:03

Pochybujem že by mu súd vyhovel. Alimenty sa určujú podľa jeho príjmu, nie tvojho. Jedine že by si umelo znížil príjem a tým žiadal o zníženie výživného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7764
28.7.21 11:14

To nejsou alimenty na tebe ale na dítě nikdo je nesníží kvůli tomu že máš víc peněz tam se jede podle platu otce. A jak psali holky náklady na dítě rostou s věkek.

Předpokládám že ti takovou kravinu řekl on. Je to blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.21 12:07

Děkuju holky za rady. On má příjmy dost vysoké a ani alimenty nejsou malé, i když pořád se vejdou do tabulky podle jeho platu. Jezdí s dětmi na výlety, víkendy atd, kupuje jim hračky k němu. Za to jsem samozřejmě ráda, ale pořád chce snižovat, že má s dětmi velké výdaje. My žijeme skromně, na rozhazování není. Ono argumentuje, že chce dětem dopřát to nejlepší u něj a proto chce snížit výživné už teď. Nově začal řešit, že až budu pracovat, budeme se mít líp a proto on bude platit míň. Přitom rozvod byl kvůli němu. Ne že bych já utekla za jiným chlapem.

• Citovat
  • Nahlásit
477
28.7.21 12:17
@Anonymní píše:
Děkuju holky za rady. On má příjmy dost vysoké a ani alimenty nejsou malé, i když pořád se vejdou do tabulky podle jeho platu. Jezdí s dětmi na výlety, víkendy atd, kupuje jim hračky k němu. Za to jsem samozřejmě ráda, ale pořád chce snižovat, že má s dětmi velké výdaje. My žijeme skromně, na rozhazování není. Ono argumentuje, že chce dětem dopřát to nejlepší u něj a proto chce snížit výživné už teď. Nově začal řešit, že až budu pracovat, budeme se mít líp a proto on bude platit míň. Přitom rozvod byl kvůli němu. Ne že bych já utekla za jiným chlapem.

No jo, ale zase ty přece nebudeš sedět doma jen proto, aby mu nesnížili alimenty ne? Práce je i o tom, že se nějak realizuješ, jsi v kolektivu, vypadneš z domu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10945
28.7.21 12:18
@Anonymní píše:

Dopřát u něj jim může jak je libo. V péči je máš ty, takže ma platit alimenty v odpovídající výši. To není jen o tom co dítěti koupí, ale taky na energie, bydleni a ostatní poplatky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26354
28.7.21 14:30

Co znamená dopřát? Nakoupí jim hračky, zařídí výlety, dovolené..a všechny ostatní, důležité, běžné věci budeš platit a řešit ty, ale z méně peněz. No tak to určitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.21 15:08

@andelka83 ano, tak to vidí on.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie