Snížení alimentů s novou rodinou

Anonymní
9.9.19 09:30

Snížení alimentů s novou rodinou

Zdravím holky, mám dotaz na aktuální zkušenosti se snížením alimentů manžela na děti z prvního manželství. Manžel řádně platí alimenty plus nějaké výdaje navíc, snížil se mu příjem, jelikož musel změnit práci (původní firma zkrachovala). Zanedlouho se nám narodí prcek, jsme manželé. Můj příjem se bude započítávat též, ale jelikož jsem na rizikáči a předtím dlouhodobě nemocná, je to minimum. Jeho ex je taky vdaná a příjmy se jí rapidně zvýšily, její manžel má příjmy na úrovni 40tis. Má někdo aktuální zkušenost s takovou situací? Jal to dopadlo? Vím, že záleží nejvíc na soudci, ale aspoň pro představu :oops: děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9.9.19 09:37

Uz to slysim “40 tisic neni nic moc” a “kolik plati? - to je malo! To nestaci pokryt potreby ditete!” :roll: :mrgreen: ano, teoreticky by se mu mely snizit alimenty - ma dve vyzivovaci povinnosti navic a rodine se snizila ziv. uroven. Zalezi ale treba i na lokalite, kde zijete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18933
9.9.19 09:38
@Anonymní píše:
Zdravím holky, mám dotaz na aktuální zkušenosti se snížením alimentů manžela na děti z prvního manželství. Manžel řádně platí alimenty plus nějaké výdaje navíc, snížil se mu příjem, jelikož musel změnit práci (původní firma zkrachovala). Zanedlouho se nám narodí prcek, jsme manželé. Můj příjem se bude započítávat též, ale jelikož jsem na rizikáči a předtím dlouhodobě nemocná, je to minimum. Jeho ex je taky vdaná a příjmy se jí rapidně zvýšily, její manžel má příjmy na úrovni 40tis. Má někdo aktuální zkušenost s takovou situací? Jal to dopadlo? Vím, že záleží nejvíc na soudci, ale aspoň pro představu :oops: děkuji :kytka:

Tvůj manžel si udělal dítě, tak by se o něj měl finančně postarat. Je jedno, že ona je zas vdaná. Její nový manžel cizí dítě živit nemusí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5878
9.9.19 09:38

Chtěla bych tě vidět v situaci jeho ex. Že se vám narodí dítě má být důvod, že jeho děti z prvního manželství mají dostat míň, jo? Vyživovací povinnost k dětem mají jejich rodiče, ne jejich noví partneři, takže nechápu, jakou roli v tom má hrát její nový manžel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55669
9.9.19 09:41

Šance je podle mě mizivá, zvlášť, pokud je to z jeho vlastního rozhodnutí.
Spíš bych řekl, že to může být protiargument k žádosti o zvýšení výživného s ohledem na vyšší věk dětí a vyšší finanční potřeby, že se otci zvýšila vyživovací povinnost o novou manželku a dítě. Ale ve snížení bych nedoufala. POkud na to nemáte, tak prostě dítě další nepořizujte a nebo se pokuste navýšit příjmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55669
9.9.19 09:43
@Aduš8 píše:
Chtěla bych tě vidět v situaci jeho ex. Že se vám narodí dítě má být důvod, že jeho děti z prvního manželství mají dostat míň, jo? Vyživovací povinnost k dětem mají jejich rodiče, ne jejich noví partneři, takže nechápu, jakou roli v tom má hrát její nový manžel.

To je jeden pohled. Druhý pohled je ten, že zkrátka i v úplné rodině se třeba musí starší kvuli dalšímu dítěti uskrovnit. tady je blbý, že už to nerozhodují společně totožní rodiče. Težko říct, jak to řešit.
V tomdle je to jasněji dané u střídavky, kde si každý řeší ty finanční nároky především sám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8802
9.9.19 09:44
@Anonymní píše:
Zdravím holky, mám dotaz na aktuální zkušenosti se snížením alimentů manžela na děti z prvního manželství. Manžel řádně platí alimenty plus nějaké výdaje navíc, snížil se mu příjem, jelikož musel změnit práci (původní firma zkrachovala). Zanedlouho se nám narodí prcek, jsme manželé. Můj příjem se bude započítávat též, ale jelikož jsem na rizikáči a předtím dlouhodobě nemocná, je to minimum. Jeho ex je taky vdaná a příjmy se jí rapidně zvýšily, její manžel má příjmy na úrovni 40tis. Má někdo aktuální zkušenost s takovou situací? Jal to dopadlo? Vím, že záleží nejvíc na soudci, ale aspoň pro představu :oops: děkuji :kytka:

Kolik je dětem z prvního manželství a kolik na ně platí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3200
9.9.19 09:54

To má vlastně jeho exka štěstí, že se s ním rozvedla. Aspoň nebude mít hluboko do žlabu, když teď má majetneho chlapíka. :mrgreen: :mrgreen:
Těch 40.000 je tak akorát. Já bych to nechala, jak to je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.9.19 10:03

Můj přítel měl alimenty 4 tis. Když se nám narodilo naše dítě, soud mu snížil alimenty o 300 kč, na 3700. To je vše. V té době byl tomu prvnímu dítěti rok a něco. Její příspěvek neprovdané matce 3000 kč zůstal nezměněn.

• Nahlásit
  • Citovat
13410
9.9.19 10:05
@Anonymní píše:

tak vzhledem k tomu, že nepíšeš, kolik vydělával a kolik vydělává a kolik má určené alimenty, tak ti nikdo víc konkrétně neporadí. Ze zkušeností, pokud tam není nějaký obrovský propad, tak alimenty nesníží -) sice mu přibude vyživovací povinnost, ale dítka rostou a alimenty by měli také růst, suma sumárum je spíš nezvednou, ale ani s největší pravděpodobností je nesníží...…….

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55669
9.9.19 10:18
@Anonymní píše:
Můj přítel měl alimenty 4 tis. Když se nám narodilo naše dítě, soud mu snížil alimenty o 300 kč, na 3700. To je vše. V té době byl tomu prvnímu dítěti rok a něco. Její příspěvek neprovdané matce 3000 kč zůstal nezměněn.

Ten ty děti sází jak redkvicky. :mrgreen: Staly mu ty soudy za ty tři kila? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8802
9.9.19 10:24
@Anonymní píše:

o chlapa je rvačka 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
675
9.9.19 10:30
@Anonymní píše:

Když měl žaludek na to si upichnout další dítě když měl doma malinke miminko, tak mu to patří. Takový si nic jiného než platit nezaslouží :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7702
9.9.19 10:41

Jistě, ta možnost na snížení tu je. Ale fakt je ten, že děti jsou zase větší, spíš mu je pouze nezvýší.
Kdyby byl nemocný nebo něco takového, tak by šance byla vyšší.
Záleží samozřejmě kolik platí, ale fakt je ten, že soudy berou v potaz i to, že pokud další dítě neuživí, je pouze jeho výběr, že si je pořizoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.9.19 10:44

Tak jak to může dopadnout víme :D já se ptala na vlastní zkušenost a tu tady vidím jednu :) o manželovi ex a sobě píšu, jelikož osoby žijící ve společné domácnosti soud zohledňuje při stanovení výše výživného a tudíž je to za mě relevantní informace i do dotazu ;) dětem je 6 a 9, žijí v Praze v nově zrekonstruovaném vlastním rodinném domě (ten je ex), platí na ně 7000 a výplatu má 25.000,–. My žijeme starém domě v původním stavu ve vesnici 200km dál na východ. Při určování výše alimentů původně měl manžel o šest tisíc víc. Když se rozvedli, ona byla ještě na rodičáku, takže příjem cca 11tis. Teď je sice zas na rodičáku, ale chodí krom toho i na 40h týdně do práce(příjem 20.000), má ID2 (příjem cca 6tis) a ještě pronajímá část domu nájemníkovi (cca 6tis nájem). I kdybych tedy brala jen je dva (což soud nebere) tak on měl 31.000 zatímco ona 11.000 a teď má on 25.000 a ona cca 32.000. A proč by měly dostat první děti míň? Protože až my budeme mít druhé dítě, tak to naše první dostane taky míň z rodinného rozpočtu. A protože taky nevidím důvod, proč by můj manžel (potažmo my oba) měl platit na luxus ex(kadeřnice a nehty každý měsíc, dovolená mimo Evropu 2× ročně…), zatímco ona má následně problém dát dětem na víkend i svačinu na cestu (za ty roky se to stalo jednou, že jim dala pití s sebou do auta), zásadně je posílá ve špinavých roztrhaných hadrech se slovy, že když je chce mít jak ze žurnálu, tak ať jim hadry koupí nové a během víkendu jim není líná co dvě hodiny volat, jak se mají, co zrovna dělají, v kolik šli spát apod… samozřejmě nás můj muž uživí, i kdyby na snížení nedošlo, ptala jsem se na zkušenosti :) hlavně nechápu postoj - neměl si děcka dělat - jak by bylo vám, mít 30let a konečně štěstí na chlapa, co za něco stojí, chtít společně rodinu, ptže to prostě je tak přirozené, že dva lidi, co to spolu myslí vážně do smrti, mají spolu děti (já žádné z dřívějška nemám) a nějaký cizí člověk vám vykládal, že když už má partner děti z nevydařenéhp vztahu, tak vy na ně nemáte nárok? To mi fakt hlava nebere :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama