Snížení alimentů z důvodu ztráty zaměstnání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.19 23:07
SNÍŽENÍ ALIMENTŮ Z DŮVODU ZTRÁTY ZAMĚSTNÁNÍ

Zdravím, chci se zeptat, bejvalej mi platí alimenty 3500 Kč, u soudu mu vypočítali plat 33,000. Nyní se propouštělo, a sesadili ho z jeho postu, bude brát cca 20,000 - má nárok na snížený alimentů? Nebo kdyby přišel o práci?? Má docela i dluhy - splácí pujcky cca 10,000 mesicne, ale to na to se asi nehledí. Díky za info všem :potlesk:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
semto1
Kecalka 176 příspěvků 22.08.19 23:21

Samozřejmě, že výše příjmů může mít u soudu vliv na výši alimentů. Cílem alimentů je co možná nejvíc dorovnávat dítěti životní úroveň jakou by mělo, kdyby rodiče zůstali spolu. Nikoliv trestat otce, že si našel nějakou jinou, případně že byl neschopen si udržet svou ženu.

Uzivatel2018
Nováček 3 příspěvky 22.08.19 23:23

Co jsem tak slyšela, tak soud málokdy sníží alimenty, jen proto že má menší plat.

semto1
Kecalka 176 příspěvků 22.08.19 23:39

Tobě by třeba dočasné snížení alimentů ublížilo? Máš nového partnera?
Tvůj ex žije ve svém, nebo k tomu platí nájem ještě? Kdyby třeba platil nájem v praglu, tak dá tu dvacku jenom do nájmu a poplatků. Pod 16 se dostaneš velmi těžko, ikdyž budeš na okraji ve 2+kk.

Uzivatel2018
Nováček 3 příspěvky 22.08.19 23:57

Je v nájmu, platí 10400. Plus ty půjčky a alimenty.
Já mám nového partnera, ale bejvalej se na maleho vykašlal. Má si ho brát jednou za dva týdny v neděli, a nebere si ho vůbec. A nic mu za to nehrozí

semto1
Kecalka 176 příspěvků 23.08.19 00:13
@Uzivatel2018 píše:
Je v nájmu, platí 10400. Plus ty půjčky a alimenty.
Já mám nového partnera, ale bejvalej se na maleho vykašlal. Má si ho brát jednou za dva týdny v neděli, a nebere si ho vůbec. A nic mu za to nehrozí

Takže bude mít 20… 10,4 je nájem (nevím, zda i služby), 10 splácí půjčky… 3,5 na dítě…
Počkat, nějak mi to nevychází :D
Jak je na tom podle tebe s orgány? Mají cenu?

Když se na to podívám z pozice soudce, tak další mé otázky by zněly asi nějak „… a jaký příjem máte vy? Bydlí s vámi váš nový partner?“

ale bejvalej se na maleho vykašlal. Má si ho brát jednou za dva týdny v neděli, a nebere si ho vůbec. A nic mu za to nehrozí

A víc tě štve to, že dítě přichází o biologického otce, nebo že se to biologickému otci více nevymstilo? Klidně mi virtuálně liskni, ale připadá mi, že ty peníze neřešíš kvůli tomu, že bys neměla sama dost. Ale protože víš, že tvůj ex na to nebude mít a je to najednou možnost mu to všecko příkoří ještě nějak celkem jednoduše vrátit, pěkně mu ten život osladit i s úroky. Už jsem viděl ne jeden zatykač kvůli neplacení alimentů.

Samozřejmě tvůj ex je z mého pohledu mimo. Já jsem hodně na rodinu a neumím si představit vykašlat se na dítě. A ani nevíme jaké půjčky že to splácí. Pokud to je něco zbytného, tak prodat, přestat platit půjčky a je to vyřešené. Zároveň si ale neumím představit, že bych se v budoucnu mstil své nynější partnerce, ikdyby mi udělala cokoliv. A to jsem se vzbudil kdysi ještě přiopilý vedle své ex, která měla v kalhotkách ruku našeho společného kamaráda a probudila mě právě sténáním. :lol:

Trojlístek
Závislačka 3982 příspěvků 23.08.19 00:47

Čtu to slovo „bejvalej“ a obrovské písmena, která se v takto psaných diskusích neužívají, stejně jako ten tleskající smajlík. A už tak nějak tuším, že ti nejde o blaho syna. Máš to, co sis pro syna jako otce vybrala, tak holt i klidně snížení alimentů.

Jana206
Nadpozemská drbna 28618 příspěvků 23.08.19 06:03

Půjčky soudce nezajímají, prvotní je zájem dítěte a uspokojení jeho potřeb. Snížení příjmů vliv mít může, ale soud bude spíš zajímat, jestli si je nemůže zvýšit vlastním přičiněním, jinou prací, jestli je to skutečně dlouhodobá nutnost. Dále jestli nemá ještě jiné vyživovací povinnosti. Docela podstatný je i věk dítěte. Pokud je to školák, 3500 Kč zase taková hitparáda není.

salamio
Závislačka 2826 příspěvků 23.08.19 07:16
@Uzivatel2018 píše:
Co jsem tak slyšela, tak soud málokdy sníží alimenty, jen proto že má menší plat.

Ty tady diskutuješ sama se sebou a snažíš se postrkávat diskusi kýženým sněrem? Předpokládám pak, že stejná manipulativní [censurováno] jsi i vzhledem k synovi a není tedy divu, že s ním jeho otec není.

Aspera
Generální žvanilka 22341 příspěvků 23.08.19 07:24

Podle mě moc šancí na snížení nemá. 3500Kč z 20000Kč není nijak přemrštěné a to, že má k tomu půjčky a vysoký nájem je jeho problém. Počítám, že soudce mu řekne, ať si najde lépe placenou práci.

Šáruší
Kelišová 5162 příspěvků 23.08.19 07:38
@semto1 píše:
Samozřejmě, že výše příjmů může mít u soudu vliv na výši alimentů. Cílem alimentů je co možná nejvíc dorovnávat dítěti životní úroveň jakou by mělo, kdyby rodiče zůstali spolu. Nikoliv trestat otce, že si našel nějakou jinou, případně že byl neschopen si udržet svou ženu.

jaký trestat otce? Cílem alimentů je zákonná výživa na dítě. Jaký trestat otce? 3500 není žádná závratná částka. Takže řeči o trestání otce jsou zase výplod.

Šáruší
Kelišová 5162 příspěvků 23.08.19 07:41

Pokud se vůbec nestará o dítě, nijak nepečuje, nemá zájem, tak mu to snad soud nesníží. 3500 není žádná částka, ať si najde brigádu, když nemá na to, aby se uživil. Dluhy nikoho nezajímají, to je jeho problém. Výživné má vždycky přednost před dluhy.

Setere
Zasloužilá kecalka 564 příspěvků 23.08.19 08:04

@Šáruší a když matka bude mít dluhy a dítě na krku, to někoho zajímat bude? Proč by měl třeba i soud zajímat vysoký nájem matky? Nebo celkově vůbec nájem, když podle tebe soudce nemá zajímat nájem otce? 8o

Šáruší
Kelišová 5162 příspěvků 23.08.19 08:09
@Setere píše:
@Šáruší a když matka bude mít dluhy a dítě na krku, to někoho zajímat bude? Proč by měl třeba i soud zajímat vysoký nájem matky? Nebo celkově vůbec nájem, když podle tebe soudce nemá zajímat nájem otce? 8o

TVL jako umíš číst? Napsala jsem, že dluhy nikoho nezajímají, výživné má přednost před dluhy. Jako co to tady je? Já napíšu dluhy a ty napíšeš, že píšu, že nikoho nezajímá nájem. Takže bude potřeba se asi naučit číst. Jeho dluhy jsou jeho věc, nestará se o dítě, nijak, takže má cálovat, nemá-li na to, ať po nocích lepí pytlíky, jeho věc. Ano, soud vždycky zajímá, kdo má to dítě na krku, představ si.

Setere
Zasloužilá kecalka 564 příspěvků 23.08.19 08:11

@Šáruší a když matka bude mít dluhy a dítě na krku, to někoho zajímat bude? Proč by měl třeba i soud zajímat vysoký nájem matky? Nebo celkově vůbec nájem, když podle tebe soudce nemá zajímat nájem otce? 8o @Šáruší
Eee sorry to měla být aspera :D pjerdon :)) :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama