Snížení cholesterolu česnekem a citronem

23.1.20 08:30

Snížení cholesterolu česnekem a citronem

Dobrý den, snižovala jsem cholesterol česnekem s citrónem, rozmixovala česnek a citron, přidala vodu, přivedla k varu, pak nechala vychladnout a skladuji v zavařovací sklenici v ledničce, je to recept podle Pinterestu. Opravdu mi to cholesterol snížilo. Chodim do Metabolické poradny, beru tedy Simvastatin. Brala jsem 20mg, pak zkoušela brát 10mg a trochu nahradit tím česnekem. Bez česneku jsem měla cholesterol až 6,s tím česnekem se mi snížil na 4,92 (5 je horní hranice), snížily se mi triacylglyceroly z 3,95 na 2,77.Ale ten česnek s citrónem mi dráždí žaludek. Zkoušela jsem si ho brát mezi jídlem, po menších dávkách, ale stejně to nepomáhá. Budu muset asi zase zvýšit ten Simvastatin. Neměl by někdo nápad, jak to s tím česnekem udělat, abych ho třeba mohla brát? Moc díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11364
23.1.20 08:53

Jak si přišla na to, že účinkoval ten česnek, když zároveň bereš prokazatelně účinný lék? (ne, opravdu nedělej pokus, že ho vysadíš a budeš jíst jen ten česnek)

Běžné problémy se špatnými poměry krevních tuků snížíš především změnou stravy, kde budou především omega 3 nenasycené mastné kyseliny v gramových dávkách, alespoň 20, lépe 30 g vlákniny denně a dostatek pohybu.

Opravdu je lepší jíst něco takového, co tě navíc dráždí, než se smířit s tím, že je prostě potřeba jíst líp a víc se hýbat?

A přitom budeš brát ten lék tak dlouho, dokud se situace nestabilizuje a po konzultaci v poradně ho nezkusíš vysadit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 09:26

Taky se přikláním k tomu, že snížení cholesterolu má na svědomí spíš ten Simvastatin, když jsi ho brala. :lol:
Jako pokud se ho chceš zkusit zbavit, chce to překopat komplet stravu a pohybové návyky. Alespoň za předpokladu, že nemáš dědičnou hypercholesterolémii. Tam pak opravdu mimo léků nepomůže nic.
Ale ještě k tvé otázce: Česnek se dá pořídit v kapslích jako doplněk stravy. Ten by snad tak dráždit neměl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
23.1.20 17:30

Máme v rodině dědičnou cholesterolémii. Svého času, když mi bylo ještě -náct, mně má moc dobrá obvoďačka poradila, ať si každý den nastrouhám jablko, nechám ho pár minut odstát, a sním. Tím odstátím se v něj uvolní nějaké látky, které cholesterol snižují. Opravdu mi to zafungovalo a při dalším odběru jsem jej měla v normě.
Takže tomu česneku s citronem opravdu věřím, že ti to stáhl. Nejsem si jistá, jestli brát česnek v tobolkách by fungovalo. Mně právě říkala, že je nejdůležitější, aby to jablko vždy bylo čerstvě nastrouhané a odstáté. Takže je možné, že i u tebe bude fungovat jen česnek smíchaný citronem, a jinak ne. Jestli máš potíže se žaludkem, zkus říct doktorce, ať ti napíše Famosan - bere se to jednou denně večer, 40 mg. Kdybys chtěla, mohla by sis ho koupit v lékárně, jenže ta verze, co není na předpis, má jen 10 mg/tbl. Takže bys musela brát denně 4 tablety.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama