Snížení docházky do školky kvůli nemocem - má to smysl?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Teruška85
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 1 inzerát 04.12.18 21:18
Snížení docházky do školky kvuli nemocem,má to smysl?

Zdravím maminky, od konce září jedeme v nekonečném kolečku nemocí, kdy syn odchodí 14 dní školky, týden doma,10 dní školky, týden doma, nyní po 3 týdnech doma vydržel ve školce 4 dny a opět musel zůstat doma s kašlem. Ten kašel se mu mimochodem vrací stále dokala, pravidelně to chytí i dcerka a kašlou mi tu oba dva. Přestávám na to mít už nervy.Jsem na rodičovské, tak mě napadlo, že bych se ve školce domluvila a docházku přes zimu bych mu zkrouhla na minimum, třeba jen 2× týdně. Myslíte že to pomůže? Máte vyzkoušené? Nadšená z toho samozřejmě nejsem, protože je výhoda, že mi do školky chodí, i když jen na dopoledne, zvládnu si vyřídit plno věcí a mám čas věnovat se mladší, ale pokud je to takhle a pořád to odnášejí, je to spíš víc stresu.Loni totiž chodil jen 2× týdně ale celý rok, protože byl ještě malý, tak to měl jako adaptaci a je teda fakt, že takto nemocný zdaleka nebyl :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
kacakaca
Závislačka 2642 příspěvků 04.12.18 21:22

Nechapu, proc se ptas na cizi zkusenost, kdyz to mas odzkousene, ze kdyz chodil dvakrat tydne, byl nemocny min… Je predskolak?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 21:24

@Teruška85 řešila jsem v předchozích letech a nakonec pomohlo staršího stáhnout úplně. On byl v pohodě. Měl třeba jen rýmu, ale mladší měl z toho problémy. Takže chodil jen září, říjen a od března do června. Zbytek roku byl s námi doma.

chaela
Ukecaná baba ;) 1573 příspěvků 2 inzeráty 04.12.18 21:24

To máš ještě dobrý :) Mne kluk nevydrží ve školce dýl než týden. Teď chodí už týden a dva dny, tak jen čekám, kdy to zas přijde. Ale teda kašel a rýmu neřeším, pokud to není kašel tuberácký a rýma velmi barevná, tak do školky jde. I učitelky říkaly, že nemá cenu nechávat doma dítě s každou rýmou, protože to potom do té školky víc nechodí, než chodí a celá adaptace (jak ta psychická, tak právě i ta imunologická) probíhá mnohem pomaleji. Teď je navíc zima, období nemocí i u neškolkových dětí.
Já osobně bych se vykašlala na omezení docházky, protože tím ty nemoci nezrušíš, jen odložíš.

Teruška85
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 1 inzerát 04.12.18 21:24

@kacakaca mohla to být náhoda že :nevim: ne není,má 3 a půl.Někdo totiž tvrdí,že je to blbost,že se prostě dítě musí promořit a projít si těma nemocema navíc se naruší adaptace,proto se tu ptám,jakou má kdo zkušenost

Teruška85
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 1 inzerát 04.12.18 21:28

@chaela no zhoršuje se to a ty intervaly co tam chodí se zkracují,proto už mě napadla i tato varianta.Já ho tam tedy s kašlem nedávám,ráno mi kašle fakt dost a nechci aby se mu to tam ještě zhoršilo plus mi to přijde takové blbé,když jsem na rodičáku a učitelky to vědí že

vejilka
Závislačka 4881 příspěvků 04.12.18 21:32

Já mám doma to samé. Tobě ještě odchodí dost :lol: Nám sotva týden a pak je doma min. 14 dní. Taky jsem toto řešila, já mám třeba vyzkoušené, že i když má kašel pak už malý, tak když ho dám do školky, víc se mu to rozjede. Takže já v prosinci dám jen na školkové akcičky a jinak bude doma. Uvidím,leden, únor. Taky to slavně nevidím, že se tam ohřeje dlouho

KamisB
Kelišová 6871 příspěvků 04.12.18 21:33

a kašle jen ráno nebo i přes den? My to řešíme už asi dva měsíce. Ráno se vzbudí a chrchlá, pak se vysmrká a celý den má klid.
Teď je to teda pár dní obráceně, celý den nic a před spaním kašel.
Chodíme na imunologii a doktorka ho poslouchala min.týden a nic neslyšela. Jen možná trochu rýma co stéká dolů a on to ještě při kašli neumí vyplyvnout, tak se to prý asi někde usazuje.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 21:34

Upřímně, řeším něco podobného. Náš (2 a 3/4 roku) chodí teda jen 2× týdně na dopolko (soukromá školka) a je to podobné. „Týden“ ve školce a 14 dní doma. Blbé je, že to od něj chytne okamžitě holka (1 rok) - doktorka byla vtipná, ať se k sobě nepřibližují, když je malej nemocnej (se jí to radí). No a vzhledem k tomu, že u ní to má delší průběh, tak se nám neustále posouvají termíny očkování :-/ Před 3 týdny jsem šla pro kluka do školky a vedle něj seděl kluk (žluté soplíky mu „viseli“ z nosu = náš opět 14 dní doma a modlim se, aby holka už byla příští týden zdravá a mohla se naočkovat)… Takže asi tak… Jo a kluk to ve školce miluje (chodí tam cca od necelých 2 let, takže je to s ním doma k nevydržení a neustále omílá - dětiiii, chci za dětmaaaaaaaaa­aaaaa…)

vejilka
Závislačka 4881 příspěvků 04.12.18 21:35
@Teruška85 píše:
@chaela no zhoršuje se to a ty intervaly co tam chodí se zkracují,proto už mě napadla i tato varianta.Já ho tam tedy s kašlem nedávám,ráno mi kašle fakt dost a nechci aby se mu to tam ještě zhoršilo plus mi to přijde takové blbé,když jsem na rodičáku a učitelky to vědí že

U nás mi přijde také, že se to zhoršuje, než zlepšuje. Od října sice docházka na houby, ale neléčil se tak dlouho. Většinou byl do týdne fit. Teď je doma od půlky listopadu :( Zase kašel, už ho nemá tolik, ale po ránu a večer ještě zakašle

kacakaca
Závislačka 2642 příspěvků 04.12.18 21:36
@Teruška85 píše:
@kacakaca mohla to být náhoda že :nevim: ne není,má 3 a půl.Někdo totiž tvrdí,že je to blbost,že se prostě dítě musí promořit a projít si těma nemocema navíc se naruší adaptace,proto se tu ptám,jakou má kdo zkušenost

Ja kdyz mela doma cerstve skolkove deti (taky sama nemoc), aby byly sest tydnu pred opetaci zdrave, tak zdrave byly. Kdyz neni predskolak, tak se ani domlouvat nemusis a davat ho tam, jak ti vyhovuje. Ja bych si ho nechala doma…

Teruška85
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 1 inzerát 04.12.18 21:38

tak to malej si zase vyloženě libuje když může zůstat s námi doma,je to mazel,dám mu takový marodící obleček :lol: ,kouká na pohádky,hraje si,když nekašlou moc,dáme i procházku,no ale veškeré moje aktivity jdou bokem a také školka mu určitě prospívá,tak mě to z druhé strany mrzí no @KamisB no bohužel to není tak,že by se ráno jen vykašlal,kašle i přes den,i když ne tak moc

bjitka123
Kecalka 187 příspěvků 04.12.18 22:09

Zkoušela jsem všechno možné včetně omezení docházky, dokonce jsem nějaký čas odhlásila státní školku a zkusili jsme soukromou s menším kolektivem. Bohužel jediné, co pomohlo, bylo nedávat jej do školky vůbec. Jenže to by zase přišel o kamarády a školkove akce. Takže jsme se tak nějak probojovali až do školy a o moc lepší to zatím není. :( Jestli je mladší miminko, staršího bych nechala doma, ať miminku netahá bacily domů, užije si jich ještě dost. Dokud jsi doma a můžeš si to dovolit.

vjerunqa
Závislačka 3182 příspěvků 04.12.18 22:25
@Teruška85 píše:

Promořit?! Nesmysl. Mám dítě ve školce a nemarodí.

Na Tvém místě bych syna stáhla.
Navíc ve 3,5 žádnou adaptaci nepotřebuje.

Hojuza
Kecalka 133 příspěvků 04.12.18 22:44
@vjerunqa píše:
Promořit?! Nesmysl. Mám dítě ve školce a nemarodí.Na Tvém místě bych syna stáhla.
Navíc ve 3,5 žádnou adaptaci nepotřebuje.

Presne, souhlasim. Me deti take skoro nemarodily a ani ted ve skole. Takhle male dite bych stahla, navic kdyz samo chce byt doma. Adaptaci potrebuji predskolaci…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >